TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Котангенс @_resistor
#reach: 32613   ( 1229th )
#followers: 3086   ( 1201st )
#1
Готово за денес дечки, терасата средена за во лето. Убава вечер на сите.
*има мал филтер за бојата :) https://t.co/zeKOp2kHll
2ReTweets197Favorites·Details
#2
Хејтате геј ликови во серии пошо не сфаќате дека на тој начин се едуцира целава популација дека сите сме еднакви, исти и нормални. Заради турските серии останавме ваква дупка кај шо немаме видено нешто ама знаеме да кажеме све за тоа колку е ненормално или девијантно. Мршупичку!
21ReTweets119Favorites·Details
#3
Пред да си легнам да ви кажам дека стресот ми е намален 70 посто откако исклучив нотификации на телефон од сите апликации. Само ако отворам тогаш ги гледам пораките и дури и поретко отворам така.
2ReTweets13Favorites·Details
#4
Расцута сабајле, се собра сеа и за ден два ќе си отиде. Нешто налик среќата во мојот живот. https://t.co/6FhTPLbnhZ
1ReTweets15Favorites·Details
#5
Не може уше сеа да е толку жешко и да треба да пуштам клима. Ве молам пуштете ми црнец со голем зелен лист да ми пафта у дневна додека куцам. Ве молам.
1ReTweets6Favorites·Details
#6
Се напраив пепел, а имам состанок сабајле во 9. Ах несуден карантину, еден добар биоритам имав и тој ми го зема.
0ReTweets8Favorites·Details
#7
Официјално мозокот не ми работи после 10 вечер. Џабе се праам ноќна птица итрица со листање туторијали за сертификат коа очајно ми треба сон.
0ReTweets7Favorites·Details
#8
Љуѓеее, каков ролеркоустер ми беше крајот на 2019 и почетокот на 2020. Се гордеам на себе до кај стасав за некои работи, мислев никогаш нема да пораснам.
0ReTweets7Favorites·Details
#9
Еј, пак дозволив да се тригернам на дебили на интернет еј. Мршупичку.
0ReTweets5Favorites·Details
#10
Сакав да твитам за тоа дека немам чипс и очајно ми се грицка нешо. Уместо тоа, си испржив компири и твитам сеа колку сум бил вреден. Прокрастинација со работа well done.
0ReTweets4Favorites·Details
#11
А, замисли да можеш да ја гледаш трансплатацијата на срце како еден успех на ниво на општество, со можност на зголемување на донори и трансплатации. Без да бараш политичка позадина. Замисли.
0ReTweets4Favorites·Details
#12
Рипнаа цените у кафичите? Си го спремив термосот за турско али сепак да прашам.
0ReTweets4Favorites·Details
#13
Каква мимоза си напраив, после втората ракија сам ќе си го начукам.
0ReTweets3Favorites·Details
#14
Зашо пола тл ми е со слики мемиња од Цеца? Да не ја уапсија пак?
0ReTweets3Favorites·Details
#15
од толку многу шо имам други ствари за праење на ова искинав конци и мочнав од смеа три пати. https://t.co/ZPA4IDGub3
0ReTweets3Favorites·Details
#16
Рибава си нарача храна за да не губи време за готвење и да работи али еве пола саат си скрола тл. Рибава некој да ја извади на копно малце да и дое памет?
0ReTweets3Favorites·Details
#17
Многу убаво врне, ми фалат појаки грмежи и да се наоѓам во некој стакларник.
0ReTweets3Favorites·Details
#18
Нормално, место да го пишам ова у дневник, вадам евиденција на тл. Барам внимание внимание?
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@doomEternal95 @Spirit_Scarlet гледај ја големата слика ако си способен за тоа и не ме сфаќај буквално. Сите заслужуваме да бидеме третирани еднакво и да уживаме исти права како луѓе.
0ReTweets3Favorites·Details
#20
Само да не ме побараат да работам од офис следниов период. Жити бога си ставам дисциплина од дома лека полека и не сакам да работам веќе од канцеларија.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1зен нудистref3
2Стар Лисецprincnabelkonj3
3Несуперnesumsrcka2
4Јан А.architweetka2
5Jane Dimeskijanakija2
6Сара Гитараsaragitara12
7Дуле Савић®shushmula1
8Марanglicankata1
9Алегорија Егзотикalegorija1
10Spirit Scarletspirit_scarlet1