TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Acid Burn @acid_burn24
#reach: 13292   ( 1421st )
#followers: 5016   ( 610rd )
#1
Го прашале која е најголемата грешка?
-Најголемата грешка е тоа што мислиме дека имаме време.
6ReTweets13Favorites·Details
#2
Ај твитеров запалете му свеќа и поп утре да го исчати.
5ReTweets9Favorites·Details
#3
Како иде постапка за докажување родителство? Во случај ако жената не сака да те признае како сопруг/ односно татко?
2ReTweets3Favorites·Details
#4
Ако не управуваш самиот со две третини од времето во текот од денот, ти не си слободен, ти си роб.
1ReTweets4Favorites·Details
#5
Го изгубив патот и тогаш засветоа монасите од Бигорски.
1ReTweets4Favorites·Details
#6
“Кој ќе испаднел помангуп у МВР“, златен Киро Глигоров да ве пореди на Дижонска во редица и да ве стрела и труповите да ви ги запали. Толку е твитот.
1ReTweets3Favorites·Details
#7
1ReTweets9Favorites·Details
#8
Колку мажиња наркоманчиња, пијандури и насилници се оженија, колку само жени ќе си ги маваат главите од ѕид. Лелеј.
1ReTweets7Favorites·Details
#9
Твитер и Фејсбук не се продуктивност, тоа е само серење со добиен запек.
1ReTweets2Favorites·Details
#10
Прост си да ти простам.
1ReTweets2Favorites·Details
#11
-Синка немаше тоалет во wc се избришав со нилонската мушама од кадата.
-Бравос синка што си направил. Се усреќив.
1ReTweets2Favorites·Details
#12
#13
Пушти му Ковид на новинарон Чашуле од Алфа, бацете го од мене, не можам сурат да му гледам.
1ReTweets2Favorites·Details
#14
Надвор е 5 °C
1ReTweets2Favorites·Details
#15
Биди DJ и во твојот алманах избери си песна, поглупо е само да си професорка и класна по македонски. Амин.
1ReTweets2Favorites·Details
#16
Циганине веруваат во нешто некоја песна наречеан Јерусалема
1ReTweets2Favorites·Details
#17
Моментот на крајот од средно професорката рече, како се осмелувате да бидете другари можеби и со постари од вас, може некој од овие луѓе има паѓано години 2-3-5 години, и тогаш ми се споија небо и земја. Во мое време не беше задолжително средно да завршиш..
1ReTweets2Favorites·Details
#18
Временскиот континиум на соништата е изместен, ако отидеш во таа насока сите работи ќе се случат, може ти се падне девојката која ја сакаш, може ќе добиеш лото ако ги погодиш бројките, може ќе тргнеш и по подобар пат. Од љубов не се бега.
1ReTweets2Favorites·Details
#19
Животов е песна од Елена Ристеска, Рај и Пекол сé во едно.
1ReTweets2Favorites·Details
#20
Само кај мене е или тргнат е ретвитот, само quote ретвит е оставен?
2ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Колешката од факс 🍩fantazijata6
2Jack LaGuardia from Pancharevopaparov2
3Рејв 💀kamikaze_raven2
4Умkolozheg2
5Chedo Panovtchedoman2
6Izgleda ke vrneizgledakevrne1
7Нон Сограта6joco91
8Ferris Bueller 🍸razoredmind1
9siempre vivamaminamaca1
10Гревastrogrev1