TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kushtrim 🇦🇱🇽🇰🇺🇲🇨🇭 @act_a__fool
#reach: 39782   ( 162nd )
#followers: 8381   ( 270rd )
значи ко шо разбрав ако пропадне банката во која имаш кредит ќе те најдат да го вратиш, ако ти пропадне штеден влог кој те ебе друже ќе ги добиеш парите назад мало сутра. само уште еден доказ дека капитализмот и банкарските системи се преварантска работа
16ReTweets208Favorites·Details
Ради вакви не ви го поштувам празникот и феминизмот. https://t.co/ZYzrP7Rv8R
13ReTweets78Favorites·Details
Ја па им поверував, останав дома, не гласав ама не се врати господинот. Еднаш да не излажеа https://t.co/SKhWzMzONA
14ReTweets41Favorites·Details
Голема албанија се внесува на голема врата медиумите во северна "камион пропадна во фонтаната на плоштад"
8ReTweets41Favorites·Details
Мвр да ми го попуши курот за 1200 денари. https://t.co/w9JJC0nRx2
9ReTweets32Favorites·Details
У реду си доби 18 години затвор заслужено, може и малце се, ама пак ве гледам се радувате имало надеж, која надеж еден случај е ваков, утре ќе ве згази некое шиптарче на функционер од дуи условна ќе добие или 30 дена притвор.
6ReTweets44Favorites·Details
Братов си го бара ама секако ниедна пичка пак нема да му дае https://t.co/ml1HLFQ3tj
7ReTweets31Favorites·Details
Три дна на едно место реккамираат коцкарница...... https://t.co/d52gbI5rtG
7ReTweets31Favorites·Details
Мој ддв пуштија апдејт кој те одјавува, брао програмери малце ви се 5000 еур плата
6ReTweets27Favorites·Details
Иначе у право е жената шо му реагираше на таче стварно е претешко за пензионерите шо живеат со 12.000 пензија. А штабците овде ви велат дека вмро ја пратиле.
6ReTweets27Favorites·Details
Ако го скинат србиве австриецот ќе почне трета светска војна на ист начин како и првата https://t.co/aHcROy7lkZ
5ReTweets28Favorites·Details
Одамна ја знам песнава "како је лепо бити глуп" ама сеа детално го заслушав текстот и сфаќам фека бора чорба уште пред 30-40 години ги опеал денешниве вакцинофили, славици, снегулки, шарени куртони и слични појави
2ReTweets27Favorites·Details
Добро штом чико благоја вели дека не е место за велосипедска значи дека не е, тоа точаците возете си ги на кеј и други рекреативни патеки и надвор од град. Градот убав треба да е писта за формула еден трки https://t.co/8q3piqorLW
5ReTweets11Favorites·Details
А која е причината да ги внесувате бугарите во устав?
3ReTweets9Favorites·Details
Како народна носија е маска човече? Ви ебам тоа кловновите малоумни.
1ReTweets16Favorites·Details
Ако се вмровците бугари, зошто сдсм се залага да ги внесе во устав?
4ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Премиеротmakedonija2011
2Рон Ван Демистриtojsoslikite6
3Тфитерираnoclub_ryder5
4100Marki100deutschemark4
5На Његош малатаgorskivenec4
6Стојко Мојов Слава Україні! 🇲🇰 🇺🇦 🇺🇸stojkomojov3
7Uzurpatorot 🏁darkonchevski3
8Зелената Бареткаpaparov3
9Alek 9000izrodot2
10Манчеmukomanche2