TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ademacedonia ✪ @ademacedonia_
#reach: 99106   ( 46th )
#followers: 722   ( 5895th )
- Читањето 20 страници дневно прави околу 30 книги годишно.

- Заштеда од 100 мкд дневно прави 36500 мкд годишно.

- Трчање 1 км дневно прави 365 километри годишно.

- Дневно 1% добар ве прави 37% подобри годишно.

Никогаш не ги потценувајте малите почетоци.
71ReTweets362Favorites·Details
Не си мрзлив, само си несреќен. Несреќните луѓе се уморни и не сакат да прават ништо.

Буковски
43ReTweets242Favorites·Details
Некои херои не носат наметки. https://t.co/Z9Vgsa03LZ
34ReTweets212Favorites·Details
35ReTweets148Favorites·Details
Што убаво секој ден се самоубиваш, но не умираш. https://t.co/3TAmougR1i
24ReTweets117Favorites·Details
Абе жени....
Совршени сте! https://t.co/ZPnwxkwh20
18ReTweets190Favorites·Details
„Среќата не е случајна, ниту нешто што треба да го посакувате. Среќата е нешто кое што сами го создавате“. - Џим Рон https://t.co/O4fj24pSFg
19ReTweets104Favorites·Details
"Платат на еден пратеник не треба да биде поголема од платата на еден учител"

Ататурк
15ReTweets89Favorites·Details
Ако не постојат пари, дали би станале секое утро и би го работеле она што го работите?
6ReTweets122Favorites·Details
Џабе вежбам. https://t.co/hjDF75r6Hg
7ReTweets118Favorites·Details
Ајде бујрун https://t.co/EET8XAfq6B
10ReTweets96Favorites·Details
Ако сакате да бидете среќни; внесете многу книги и неколку луѓе во вашиот живот ...
14ReTweets63Favorites·Details
Многу ми недостигаш денес, без разлика кој ден го читаш ова.
13ReTweets64Favorites·Details
Пазете се од луѓе кои се пријатели со секого...!
13ReTweets56Favorites·Details
Лагите се забавни да ги слушаш кога ја знаеш вистината.
10ReTweets61Favorites·Details
Пред да дојдат Талибанците - кројач во Кабул. Авганистан 1960 https://t.co/xLxFxrDL10
5ReTweets72Favorites·Details
+Како си?
- Ок сум... https://t.co/chvsVSfSlc
7ReTweets64Favorites·Details
The voice of Germany
👏👏👏👏👏

#ZeynepAvcı https://t.co/IEBLhBmg0u
11ReTweets50Favorites·Details
Кога некој навистина го сакаш, ниту една тврдина не е неосвоива.
10ReTweets52Favorites·Details
Неочекувана порака може да поправи сѐ...
10ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandarsaleskopski1
2АЛХЕМИЧАРОТalhemicharot11