TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гоце Чекоров-Ланс @aerodrom1312
#reach: 81378   ( 93rd )
#followers: 4288   ( 867th )
Добро утро, да резимираме.
Албанците во Севердонија гласаа дека каурите во Севердонија се бугари само за да и овозможат на Албанија да започне ЕУ преговори.
55ReTweets226Favorites·Details
Антониа Гиговска ќе слави дигање цивили во воздух со динамит? "Слава УЧК" https://t.co/sHZsWf7Z7l
48ReTweets149Favorites·Details
Нов ден во рамковниот апартхејд. Не смеело етнички неработници да се отпуштаат, морало и вредни каури да летаат од работа за мир во куќа инаку ДУИ пак ќе оделе во планина.
`Значи не можеш да бркаш само албанци, треба и македонци, баланс се прави.`
42ReTweets173Favorites·Details
добро утро и не заборавајте да гласате за УЧК на следните избори. https://t.co/LLiNJqsANB
40ReTweets156Favorites·Details
Фуркан порачува: станете Бугари и ќе имате пари.
Он ќе си остане албанец и горд. https://t.co/yA4p6BfbRG
34ReTweets127Favorites·Details
Гласа за НАТО за да има силна и модерно опремена армија.
После влезот во НАТО останува без тенкови, авиони, артилерија...
Што е тоа?
24ReTweets133Favorites·Details
На албанците почна да им смета македонско знаме во Охрид. Дури и на тие што глумат прогресивност.
22ReTweets119Favorites·Details
За многу години Илинден. Замислете Мицковски денес да ги повикаше оние 70 000 вмровци на Мечкин Камен наместо да се крие во Ташмаруништа. Само замислете.
22ReTweets118Favorites·Details
-Добро бе, како може да живееш и работиш во ЕУ и да ја сереш ЕУ?
-Добро бе, како може да живееш и работиш во Македонија и да ја сереш Македонија?
-Шо?
-Шо
22ReTweets91Favorites·Details
Да не се деси утре македонскиот Гаврило Принцип?
19ReTweets109Favorites·Details
Точно 21 година од влезот на Македонија во НАТО. СДСМ-ДПНЕ 30 години ве убедуваат дека нема друга алтернатива. НАТО амбасадорите-УЧК 21 година се на власт. Али Ахмети и Талат Џафери денес се чесни албански домаќини наместо терористи благодарение на СДСМ-ДПНЕ(пудлиците на Калето) https://t.co/yfGTG39Yt7
22ReTweets75Favorites·Details
6 години сдсм ве дупи со ЕУ датум и искача Таче и ви вика се ќе биде во ред и вие верувате без грам критика :))) https://t.co/hTZzLn6A7t
17ReTweets91Favorites·Details
Севердонец со ССС му објаснува на академик Македонец. https://t.co/Ia7ECA5AdK
15ReTweets74Favorites·Details
За помладите, Рамковниот легален грабеж е идеја на ЕУ. ЕУ е гаранторот за Рамковниот договор за вработув...етнички загарантиран месечен приход. За тоа зборат цело време сдсм-дпне и го поддржуваат 21 година. Се уште сте спремни да направите се за ЕУ?
15ReTweets73Favorites·Details
Да беше русин, погледот во очите ќе беше психопатски и цврстиот фат со десната рака врз жената ќе беше токсичен и контролирачки.
Ама бидејќи се НАТО чизмолижачи, океј е. Модерно е. Европски е. https://t.co/gT5habfE04
14ReTweets80Favorites·Details
Денес сите севердонци(да, вклучувајќи ги и албанците) ќе станат бугари без бугарски пасош и без право да хичхајкаат и работат по Европа. Па нема посмешно.
16ReTweets59Favorites·Details
Познатиот преведувач од албански јазик кажа- "Јазик се учи од љубов или од потреба"
Знаете колку албанци родени во Македонија после 2001 знаат македонски јазик?
Интеграција преку сегрегација.
15ReTweets65Favorites·Details
Втор ден како СДСМ и ботовите ги почнаа ЕУ преговорите. За нормалните денес е среда.
10ReTweets83Favorites·Details
Шкодране дома е? Чизмите ги најде?
9ReTweets83Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Академик.др.мр.суп.спец.🏳️‍🌈🇲🇰theholyemperor251
2Dina 👩‍⚕️dr_dina_148
3Georgi Trenkoskitrenkoskigeorgi14
4Едвард Благојчеblazoelixir7
5IvoPop 🇸🇴ivopop_6
6Дете Лошоdeteloso5
7Мада Фака0485221885
8Crnogoraccrnogor132950645
9Токсоносецотbuturipol4
10Wicked Mrchatinamrchatina4