TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алегорија @alegorija
#reach: 54880   ( 539th )
#followers: 4435   ( 709th )
#1
Во сите овие таке јор ментал хелт сериоусли, попувања и понекогаш булшрт патетики, јас ќе ви ја кажам дека саманта уште у 2000ти ни кажа нешто, без многу драма и патетика https://t.co/qCvVbHmPtH
25ReTweets124Favorites·Details
#2
И уште нешто имам да кажам во врска со ментал хелт: престанете да се самосожалувате. Сите сме имале срање ден/месец ил година, па сме собрале “муда” и не сме кукале по цел ден на социјални мрежи како животот ни се распаѓа и site se profiv nas. Оној што е против себе си самиот ти!
11ReTweets96Favorites·Details
#3
Коа ќе кажат вие со ајфоните збеснавте, такви пари никад не се ни чило ни видело за телефон
https://t.co/tgtRqiKv1P
3ReTweets57Favorites·Details
#4
Многу наскоро ќе бидам сиромашна жена со кујна од 2500 евра.
0ReTweets55Favorites·Details
#5
Треба да измислат кафич со забранет влез за непушачи!
4ReTweets41Favorites·Details
#6
*Главата не знам кај ми е* https://t.co/R1lVMZ2Aay
4ReTweets34Favorites·Details
#7
Ко гол у 93та, непредвидлива и претерано напорна. Нови почетоци еден тон. Емоционален ролекостер, професонално предизивикувачка и отепувачка ама си најдовме стан, си ја најдов марина и сменив криера и работно место. Сега останува да рмба уште понапорно за да се оддржи сè https://t.co/O02jBBkiF7
0ReTweets32Favorites·Details
#8
Така малце ми се бљуцнуе од сезназнамјас сесумдоживеал сесумпорошол тиништонезнаеп луѓе.
2ReTweets25Favorites·Details
#9
Баш супер книга за психологија на потрошувач во врска со дизајн. Препорачувам и за недизајнери https://t.co/smPFRV1pPo
0ReTweets29Favorites·Details
#10
Коа по стоти пат ќе напраиш иста грешка https://t.co/qMR8NBOVvI
4ReTweets16Favorites·Details
#11
Ти праи сендвич за појадок со мајонез и кари и става зелка за да има баланс и ми вика ама сега не гледај што има внатре😂 И ко мала вака ме лажеа.
2ReTweets21Favorites·Details
#12
Еве ви контретен пример дека ѕидов би бил совршен nail art. https://t.co/AKA8LJWx8Y
0ReTweets22Favorites·Details
#13
Деновие се осеќам како пјур шит и сакам да си кажам само 29 години начука и уште не научи достоинствено да се носиш со порази.
0ReTweets18Favorites·Details
#14
Се поише го разбирам луѓето што не сакаат да имаат деца.
0ReTweets15Favorites·Details
#15
1ReTweets12Favorites·Details
#16
Го замислувам Ибра како ги млати сите у гардероба пред секоја утакмица.
0ReTweets15Favorites·Details
#17
Ама пеери како да не се ложиш на ваква естетика😻 https://t.co/DxtAHBCcef
0ReTweets14Favorites·Details
#18
I am so out of my game lately што радо би и рекла на девојката што ми ги праи ноктите мацо праи што сакаш или еве ти види у телефон имам 100 различни тапети може ќе ти одговара шарата
0ReTweets13Favorites·Details
#19
Сите грешки ми се од брзоплетост и крајно време е да научам да бројам до 10, да прочитам 3 пати па да стиснам сенд.
#самокритика
1ReTweets9Favorites·Details
#20
0ReTweets12Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Езерџијатаvasilevski2416
2Брусница Вејнthebatladym12
3KatttP.katttp9
4Хамба 2.0hambaboy9
5Тетка Пердуфpikabu008
6На Шивец поголемата_ne_go_tinka_8
7The real OG Rubintherealrubinbt8
8Револуционеркаjungle_dancer8
9Брадаlegovski7
10Sasho Andonovdr_koljo7