TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AleksandarSrbinovski @aleksandarsrb
#reach: 34760   ( 850rd )
#followers: 1246   ( 3487th )
Да поддржиме слични политики и во Македонија и да го следиме чекорот со светот барем во ова поле само со еден обичен закон https://t.co/mxpms0wMks
10ReTweets20Favorites·Details
Македонски плурализам at its finest 😂😅🤣 https://t.co/VDUI2uJpk8
5ReTweets36Favorites·Details
На три месеци пред изборите, во јули биле издадени одобренија за градба на скоро 2000 станови, што е 3 до 4 пати повеќе од просечниот број на одобренија што се издаваат месечно. Најмногу дозволи се издадени во Аеродром, Центар и Карпош. Уво не ги боли пошо си идат од функција
6ReTweets18Favorites·Details
Macedonian for dummies by google translate 😂🤣😅 https://t.co/UnwTsU5HIZ
2ReTweets9Favorites·Details
Last day of an exiting conference in Macedonia on intresting topics on the fight on corruption and fight against organized crime hosted by the Global Initiative against Transnational Organized Crime https://t.co/Pnf5fDq5kZ
0ReTweets8Favorites·Details
Merkel’s bird park visit: The best way to end her chancellorship. https://t.co/z4SkVKTVPz
0ReTweets1Favorites·Details
@gizdavica Дали има казна за вакви работи ?
0ReTweets0Favorites·Details
Merkel’s bird park visit: The best way to end her chancellorship. https://t.co/yXBoSFyT9C
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Suzana M.gizdavica1