TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лутка @aleksandralutka
#reach: 53720   ( 822nd )
#followers: 509   ( 7317th )
#1
Само јас ли немам брашно макарони и зејтин дома.....Или има уште некој како мене...🤔
16ReTweets135Favorites·Details
#2
А ние што работиме за време на короната....Се осеќаме како свирачите на Титаник!!!
22ReTweets80Favorites·Details
#3
Ја да ви кажам право во изолација сум 8 години.....Едно дете друго дете и сеа таман почна да испаѓам надвор пак изолација.....🙂😔
7ReTweets64Favorites·Details
#4
За љубовта велат дека треба време, јас сепак мислам дека треба права личност............
9ReTweets32Favorites·Details
#5
@VFilipche Јас ве замолувам да има полициски час затоа што само тоа ни е нас спас.....
0ReTweets53Favorites·Details
#6
Колку ми е убаво на луѓето шо имат Шанк дома....Они сеа не се осеќат дека се у карантин.....Туку си седат на шанкот кафе си пијат па коњак па кока кола и не е само тоа можат и музика да си пуштат и дури и песната док стоим на шанком....
7ReTweets30Favorites·Details
#7
Сега разговарав со тетка ми во usa.... Кога е кажано нема излегување едноставно нема....Само на терасата и толку....Кај нас го прошетал цел град квасец немало,па му текнало кабловска не платил, па за кучето храна не купил.....Не не бива нас уш милиони години 😔😔😔
5ReTweets29Favorites·Details
#8
Оној кој сака правда и вистина мора да биде свесен дека во животот често ќе стои сам!
4ReTweets25Favorites·Details
#9
Жената треба да биде еднакво важна,секој ден......
5ReTweets19Favorites·Details
#10
Има и пострашно нешто од корона вирус.....Снаа и свекрва во изолација 14 дена...Среќа па немам свекрва
6ReTweets16Favorites·Details
#11
Во нашето дуќанче стое цело брашно...Пивото, пивото го нема 🙂🙂🙂
3ReTweets17Favorites·Details
#12
Доколку жените би владееле со светот, би ги укинале сите оружја освен - јазикот...
5ReTweets10Favorites·Details
#13
Луѓето не се клучеви па да ги изгубите наеднаш.Луѓето се губат збор по збор, гест по гест ден по ден!
2ReTweets18Favorites·Details
#14
Утре ве молам сите кавадарчани да испадните пешки комшијата ќе полага за кола мора да го кутниме😁
3ReTweets11Favorites·Details
#15
Губењето на смисла за живеење е психолошка смрт.
3ReTweets10Favorites·Details
#16
Ги слушам двајца како лафатт за една жена тоа како била убава и млада....И едниот му вика на другиот нема Цицки даааа ебам.Другиот му вика нема млеко да пиеш.......🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪
1ReTweets16Favorites·Details
#17
Психата ми ја побркавте да ви ебам тоа короната 😔😔😔😔
2ReTweets13Favorites·Details
#18
Понекогаш си седам сама и се запрашувам..Жено од кај толкава сила? И наеднаш ќе се потсетам дека јас сум жена борец ,а не губитник......
2ReTweets12Favorites·Details
#20
Додека вие се тепате за Брашно некој умира од глад 😔😔
2ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Лудо Чудоpluviofil66637
2Rumpelstiltskinmilaceski19
3Македонецот Meto♈ од Македонија.imiteiphone12
4јАсСоБрАдАтА_jo_van11
5Бјанка Мизелcrnokosa1237
6СКИТНИКОТskitnikot77
7RedMiNote7nuviahecate175
8🖤❤ Updated @Zmijurina2.1 versionthealphawoman25
9Гуру де Коркаш™bejbiboy5
10Форест Гампtemplisignum5