TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alex Macedon 🇲🇰 @alex4macedonia
#reach: 19325   ( 487th )
#followers: 2166   ( 2068th )
Остај ме сега … гледам одбојка 😳😉😘😍😂 https://t.co/lo462DgmHs
5ReTweets64Favorites·Details
Природа узврача ударац 😉😂😂 https://t.co/OjKQ83lUAn
7ReTweets33Favorites·Details
Jebete li nesto ? 😂😂😂👏👏👏 https://t.co/2Nec18C5pb
9ReTweets23Favorites·Details
100 ти пат го гледам и миме супер смешно 👏👏😂😂👍👍 https://t.co/jJYcNqGU7P
7ReTweets18Favorites·Details
Има посла ко хоче да ради 😳😉😂😂👍👍👏👏 https://t.co/8eLkAAN3Zc
5ReTweets22Favorites·Details
Одличен потег на УСА централ банка во заштита на депозитите на лицата во пропаднатите банки 👏👏 вака се заштитува системот банкарски од хаос кој следеше…
Дали НБМ не мисли дека треба да зголеми гаранцијата од 30к на 100к што е стандард за ЕУ банки!
Зошто чекате дајте стабилност https://t.co/3QBcbStlgr
5ReTweets16Favorites·Details
За копилето Труфунко мине посебно кеф бидејќи е малоумник, шовинист и секогаш уште како водител дискриминираше се македонско со присвојување и потсмев… Браво за изборната казна … 😂😂👏👏 https://t.co/2qmcrHzijA
2ReTweets27Favorites·Details
Вардар е надојден и одма на површина излегува нашата позната НЕгрижа за екологија и животна средина - полно е со пластични шишиња … 😳🙄😤 https://t.co/zA3QD2qF8G
3ReTweets13Favorites·Details
Дали имаме весто од Источно Администраторските избори !? Кој ке формира влада ?
3ReTweets12Favorites·Details
@albanianstats Why Slavic !?? Why not correctly - Macedonian !? Until when you will ask for rights but not share the rights to minorities !??

This is utterly unacceptable and chauvinistic
2ReTweets14Favorites·Details
@ednokollace Постот не е во ризик од мала грешка или некаква контаминација па немате алергија на храна, повеќе е во вашата ментална решеност да се откажете од нешто во име на вера и љубов кон Бога и за здравје ваше … менталниот момент на откажување е поважен од се друго, Некој само цигари..
0ReTweets21Favorites·Details
@PepicSinisa Ово је класично Шипо подметање и непоштовање … Срби су морали да реагују на вако окренуту заставу … срамота …
0ReTweets21Favorites·Details
Од денес сум на диета :
3 овошки дневно - Шљива за доручек, Лоза ракија за ручек, и слатка Дуња за вечера …
За резултати ке почекаме 😉😂😎🥃 https://t.co/J5as4u81Cw
1ReTweets13Favorites·Details
Остајте ме … појма немам што гледам ама е интересно … има заплет и драма … да видиме кој ке победи 😳😉😂😂👍👍👏👏 https://t.co/wEae6avHi5
2ReTweets7Favorites·Details
Научно ке ја добиеме дебелината …
@Andon_USA пренесувам знаење само прво да видам малку ефект кај себе … 😉😎👍👍
Ние дебелите ке ослабиме ама вие глупавите ке останете заробени во глупавост, па ке мора и вас да ве спасуваме од самите себе …😉😎🤘 https://t.co/kchq67b8PW
1ReTweets8Favorites·Details
Ако се благодарни на кримосот за 1000 бегалци што ли треба да направат за Македонија што прими 330.000 косовари за време на кризата 1999 … чекај ај ке ги нападнеме со КЗК во 2001 - беше нивната благодарност … памтиме. https://t.co/HteCWUTXrb
1ReTweets8Favorites·Details
@BalkanmemesTr Great Memes but incomplete !?? Where is Macedonian view of Balkans 😉😂👍👍
0ReTweets12Favorites·Details
Еве еден фин и васпитан Европеец што “помага” во зближувањето на нашите народи 😳🙄😤🤬🤮 https://t.co/xio7pqoZBD
1ReTweets7Favorites·Details
@cvele_dejan Ок а знаеш дека Брсјаци се сите Македонци што живеат од Кичево до Струга и потоа преку МК Брод со Преспа до Прилеп …
Не бидите како Бугарите неморате да призвојувате македонско за да биде Српско, имате вие ваши племиња и историја … 👍👍
0ReTweets11Favorites·Details
@Gargam79 Шериф козојеб со блиски врски на чаушите во Дуинг бизнис и со обезбедено работно место во институциите - брза да земе вруќо Кунефе за балдзката што го чека … 😳🙄😤 секој ден гледаме вакви, само да останеме живи во лудилово, вчера пред мене помина на црвено као да нема семафор..
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Templarandon_usa51
2Патлак илити пиштолposlediknapik40
3Ivo Antovantovsr27
4KatttP.katttp23
5Професор Цветковиќtome_corner21
6дефинитивноdefinitivno15
7Chlamydiaschiffer_pg1412
8tantelastarmarsovec10
9🖤Lonely🖤l_traveler__9
10Кенни Роджерсkrodzers9