TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar Nikoloski @alexandarmkd
#reach: 13244   ( 630rd )
#followers: 4719   ( 764th )
Одличен настан во Брисел во организација на @FriendsofEurope

Со бројни политичари, новинари, активисти, претприемачи зборуваме за иднината на Европа и Македонија 🇲🇰

Почестен да бидам дел од 40 под 40 во Европа #EYL40Brussels https://t.co/4p52U9Tnt8
25ReTweets52Favorites·Details
На состанок на Мониторинг комисијата на @PACE_News, најважната комисија во работата на @coe.

Во текот на јануарската сесија бев избран за член на оваа Комисија на предлог на @EPP, со што за првпат во овој мандат македонската делегација има свој претставник во оваа комисија.
18ReTweets44Favorites·Details
Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е краток и јасен, уставни измени под бугарски диктат нема да има! https://t.co/sPE6gOISUR
14ReTweets58Favorites·Details
На состанокот на Мониторинг комитетот на @PACE_News сум избран за известител за Босна и Херцеговина.

Ова е прв пат Македонец да оценува напредок на друга држава. Големо признание за Македонија и доказ дека ние можеме да сме рамо до рамо со најдобрите. https://t.co/SOA9BLLLxc
14ReTweets37Favorites·Details
Политичка корупција на дело, Фатмир Меџити - кандидат за министер за здравство, да објасни како од барака прави луксузна ХАЦИЕНДА од 336м2 во Тафталиџе, веднаш до Таравари

https://t.co/B630EKvclj
13ReTweets33Favorites·Details
Премиера на првата епизода од најновата и прва македонска крими-серија „Бистра вода“ . Честитки до целиот тим кој работеше на оваа прва македонска крими-драма. Честитки до Алфа Телевизија и режисерот Јани Бојаџи. Ова е ентузијастички проект без денар државна помош. Секоја чест! https://t.co/PkRnhAxJ8H
7ReTweets54Favorites·Details
. @FriendsofEurope за иднината на Европа 🇪🇺 / Is Europe Alice in wonderland?

Зборував за потенцијалот на Македонија, инвестициите и насоката во која ќе се движи после промената на власта. Доаѓа подобар животот и промени.

#EYL40Brussels https://t.co/cIP5tbRiNj
6ReTweets32Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии