TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sandra @alexhris
#reach: 23637   ( 323rd )
#followers: 4609   ( 785th )
Wrote a little something again :) How we organise the design team at @inplayer https://t.co/No0R6F8wuO
8ReTweets18Favorites·Details
Не само шо коментираме и споделуваме скриншоти од апликации, хостираме сензори, одиме на секој можен организиран настан; ама пак некој мора да се најде паметен да го испартизира тоа шо нѐ убива сите заедно пополека #неСеДише #сакамеВоздух https://t.co/fn2m1seuEb
4ReTweets15Favorites·Details
P.s. Не, просек од 50 микрограми/м3 не е добар квалитет на воздих, тоа е горна граница.. свесно живееме во гасна комора и ниту една партија без разлика на власт или не, не прави нешто во врска со тоа. https://t.co/RrzZX8mMCA
3ReTweets13Favorites·Details
Today I wrote a report I was procrastinating on for weeks, probably due to almost-no-meetings day.. uninterrupted focus time is the magic ingredient to productivity and you can’t convince me otherwise! Too bad I usually achieve it working night time only🦉
0ReTweets8Favorites·Details
Sure we’re gonna make rainbow cupcakes, just as mommy finishes the glass of wine.. 🧁🌈
0ReTweets8Favorites·Details
Прашање на денот: дали сите мандаринки имаат ист број резанки? #ќерками (6)
0ReTweets7Favorites·Details
3 hours later… they didn’t make it till bed time 😬 https://t.co/q4kD4yTsyC
0ReTweets7Favorites·Details
For black friday i bought myself a shoulder x-ray ✨
0ReTweets4Favorites·Details
@dArsovec @ilijanco @moondowner Same :) тоа беше идејата на првичниот твит.. се прави victim blaming, зашо ние не протестираме; наместо да се мрчи за партиското и политичкото куроболие.
0ReTweets4Favorites·Details
@alegorija Скроз е отсечен од реалноста :))
0ReTweets3Favorites·Details
@Caryaatid Не можам да се помирам :)) и со childhood ruined и со тоа дека сепак и јас им ги пуштам 😆
0ReTweets3Favorites·Details
@xxnya @Caryaatid Ќе се тешам со двеве причини :)) п.с. глејте го ред панда ако не сте го гледале, сум бидувала изненаѓена 😆
0ReTweets3Favorites·Details
Oh the ease of buying / renovating houses on TV shows ✨
0ReTweets3Favorites·Details
This is the best bot I’ve started following lately :) *g’night* @doomscroll_bot https://t.co/6zVy6PE6Wm
0ReTweets3Favorites·Details
@hsilomedus Праша кога ја дојадуваше последната, утре ќе броиме на портокали :))
0ReTweets2Favorites·Details
*only bot, best account :))
0ReTweets2Favorites·Details
@moondowner @ilijanco @dArsovec Муабетот ми е дека се радуваме на 50 зашто сме виделе и 500 и 1000, а ни 50 всушност не е океј.
0ReTweets2Favorites·Details
@ilijanco @moondowner @dArsovec 48 и гадна комора не беа во ист твит, да не заборавиме колку навистина знае да биде во Скопје :)
0ReTweets2Favorites·Details
@vlatkost_me *pouring more when they’re not watching* 😆
0ReTweets2Favorites·Details
Americans and their measurements
1 Stick of Butter = 8 tbsp = 113.4g

🙄🙄🙄
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Veraxxnya4
2Ilijanco Gagovskiilijanco4
3Darko Arsovskidarsovec4
4Симонаcaryaatid3
5vlatkostvlatkost_me3
6Martinmoondowner3
7GjaolVanusvanusgjaol3
8░▒▓██▓▒░mnmlbit2
9Гpeвastrogrev1
10Тајпо Егзотикalegorija1