TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АЛХЕМИЧАРОT☦ 🧪⚗ @alhemicharot1
#reach: 19720   ( 432nd )
#followers: 5927   ( 508th )
Сега што правиме? https://t.co/dvvZnQbpGw
21ReTweets96Favorites·Details
Колоризирано од Македонија во Боја
Моето семејство Лазарополе 1935 ( предците). https://t.co/b9sfu1WSWk
9ReTweets103Favorites·Details
Ирска народна поговорка https://t.co/O8Vo9e4eDe
16ReTweets49Favorites·Details
ajde Tomce ne ne braukaj https://t.co/1ui8CkJqkW
11ReTweets67Favorites·Details
ОНОЈ КОЈ САКА ДА РАБОТИ ЗА ПРИПОЈУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА КОН ГРЦИЈА , СРБИЈА ИЛИ БУГАРИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ДОБАР ГРК , СРБИН ИЛИ БУГАРИН НО НЕ И ДОБАР МАКЕДОНЕЦ.
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
12ReTweets47Favorites·Details
Благодарејки на кого дишеме отров https://t.co/p0VP6VDG62
14ReTweets37Favorites·Details
Вин Двотактол https://t.co/GK7mv4iep0
9ReTweets49Favorites·Details
Да се обележи. https://t.co/y6BnojzGQ5
9ReTweets44Favorites·Details
Македонија во Боја https://t.co/LqE6rKHs7e
13ReTweets28Favorites·Details
Како бе

нема златни лажици. https://t.co/kx9wmTlVFr
8ReTweets39Favorites·Details
Старите велат Небото се отвара,
Да посакам на
сите се нај добро.
5ReTweets47Favorites·Details
При секоја моја посета на Бигорскиот манастир порано купував по една книга за македонската историја од продавничето под црквата. Сега такви книги повеќе нема. Кога ќе одите следен пат, уверете се самите дали е така.
Полека, за жал, ми станува јасно зошто е тоа така..
6ReTweets40Favorites·Details
па сега Баштака ли е? https://t.co/ap8P0GvqRE
5ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мада Фака04852218823
2Scarlett O'Harascarlett_o_512
3Санчо Пансаsancopansa512
4БиДиmacedonianrevol12
5Рејмонд Редингтонredington_m511
6Bujar Osmanibujar_o11
7Stevo Pendarovskispendarovski11
8MFA North Macedonia 🇲🇰mfa_mkd11
9ꑭНорманꑭ Atamani i Ilirisëslavicnorman8
10Дете Лошоdeteloso7