TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cosmopolitan @alikiaj
#reach: 78449   ( 401st )
#followers: 2957   ( 1241st )
#1
Двајца сопружници од Прилеп позитивни на
#Kovid_19 - не мрднале од градот.
Кој им go пренел вирусот?
Синот кој бил на скијање на Копаоник! 😒

Македонците не можат без скијање, макар и да ги убие! 😵🎿🥺😩😤😱
30ReTweets200Favorites·Details
#2
Двајца Македонци што се вратиле од скијање во Банско, Бугарија, се заразени од #Kovid_19
Што мерак кај Македонциве по скијањево, па не мижеа да се откажат сред пандемија? Колку од нив ни донесоа зараза? 😲
11ReTweets55Favorites·Details
#3
Битола денес, преземено од ФБ https://t.co/24HXAu65cj
11ReTweets37Favorites·Details
#4
Во нормални држави кадешто има сериозни синдикати, тие седнуваат со владата и се договараат за мерки на стегање каиш, кога се случуваат вонредни ситуации.
А не како нашите ко-божем синдикати кои и покрај сериозната загроза по здравјето на жителите се однесуваат неодговорно.
9ReTweets28Favorites·Details
#5
Италија ќе изгради 2 болници за 74 часа, едната е во Пјаченца!😲😲😲
Еден од центрите на #коронавирус во Италија е фактички во македонската Пјаченца? 😲😢
6ReTweets29Favorites·Details
#6
Претседателот на Португалија во изолација, високи функционери на Израел во изолација,американски сенатори во самоизолација поради контакт со сомнителни, заразени од коронавирусот, само српскиот претседател Вучиќ одбива!
Балканец не може да избега од својата суштина, простотија😩
5ReTweets31Favorites·Details
#7
Kada je sifilis počeo da se širi Evropom krajem 15. veka, odmah je prozvan bolešću onog – „Drugog“. Bila je to „francuska zaraza“ za Engleze,„morbus Germanicus“ za Francuze. „Napuljsko oboljenje“ za Firentince, „kineska bolest“ za Japance.Umemo li danas bolje od toga? Biće da jok
6ReTweets22Favorites·Details
#8
@homerhsimpson @anabrnabic Во Македонија, не само школите, градинките, факултетите, туку фактички ништо не работи по препорака на Владата. Ни базени ни ЗОО, театри, кина, концерти, ..... се’ е затворено или откажано за 2 недели.
1ReTweets33Favorites·Details
#9
Каков придонес кон смирување на кризната ситуација беше прилогот на 24ТВ со прилогот со притужби на некои сместени во карантин во касарните во Криволак, кои сакаат да ги пуштат дека „немале ништо“.
Прилогот беше пуштен само со коментар на тие во карантинот.
Голем минус за 24!😠
4ReTweets22Favorites·Details
#10
Луѓето почнаа сами да пријавуваат дојдени од Италија, кои наводно, се кријат (што и да значи ова). Тоа е добар знак дека ја сфатија сериозноста на ситуацијата со епидемијата на вирусот #KOVID_19
5ReTweets18Favorites·Details
#11
А. Николовски од вмродпмен го критикува Пендаровски затоа што ништо не правел, само зборел?
Не, не верувам дека ВМРДПМНЕ не знае дека кај нас Претседателот се бави само со надворешна политика.

Дури да ги жалиш во нивниот обид да рушат авторитети во Македонија од што им е криво
5ReTweets16Favorites·Details
#12
Кај СДСМ на листите се сите „ѕвезди“ од успешната евро-атлантска агенда на земјава; наспроти сите „ѕвезди“ на опозицијата кои вложија силни и неуспешни напори тој пат да се блокира, со отворена заложба и за ревизија на Преспанскиот договор: од Силјановска и Дурловски-С. Орданоски
2ReTweets21Favorites·Details
#13
Дали пресовите на Филипче се исклучиво за новинарите на Имфомакс, Курир....? 😲
4ReTweets15Favorites·Details
#15
@VidanaDeSign Во кола слушам изјава на Мицковски на вести во 15.30 на македонско радио.
Прашање: како го оценувате синоќешниот дуел?
Мицковски: Јас синоќа се забавував ....

Дали тој човек сфаќа дека со оваа изјава ги потценува и понижува луѓето што ја следеа дебатата?
3ReTweets14Favorites·Details
#16
„Политичка флоскула е да се каже дека „сите сме заслужни за тоа“. Не сме. Ова историско достигнување си има неколку имиња и презимиња кои го изнесоа товарот на свои плеќи и ризик“ -Се претера родот во амбарот на Заев via @https://twitter.com/CivilMacedonia https://t.co/u2wlKaVFvD
5ReTweets7Favorites·Details
#17
„Разговаравме вчера со колеги од Италија и ни беше посочено дека во северниот дел ширењето на вирусот престанало со воведување на најригорозните мерки, што ни укажува дека треба да бидеме порадикални“, изјави Филипче. - 1/2
1ReTweets19Favorites·Details
#18
@mindplumber @sveste_tese @dimanovski ... абе овие од нимфомакс навистина заборавиле дека сме со технологија во 21 век 😃😃😃 https://t.co/DC6aWXYlUr
4ReTweets9Favorites·Details
#19
😂😂😂😂 за шишање сум и ова ептен ми легна 😂😂😂😂 https://t.co/itUWvScPlC
2ReTweets15Favorites·Details
#20
Браво за @OgnenJaneski направил едукативна емисија на 24ТВ, за заштита од вируси
3ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1mindрluмbеr 🇲🇰🇺🇸🇪🇺mindplumber260
2Танаtana_naapana77
3Горан Бабиќ Седи Домаgoranbabik58
4‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_55
5Baze Lazevskibazelazevski54
6Sveste tese (неутрален од 2017)sveste_tese48
7Cenece_ne47
8Zarko Ristovskidecimalfawn421044
9Duchess🏴‍arthurgordonpy343
10Jovan P ⛅🍀jp_wanderer34