TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 35587   ( 841st )
#followers: 1201   ( 3645th )
6ReTweets59Favorites·Details
https://t.co/LNqni9PnOO

Мултисистемски инфламаторен синдром се јавува кај деца кои биле асимптоматски или имале блага клиничка слика, а по период од 2-4 недели развиваат нова состојба со температура над 39-40 која трае повеќе денови и не се спушта со антипиретици. 1/х
11ReTweets14Favorites·Details
7ReTweets7Favorites·Details
Не е тешко да замислиме дека за време на втора светска војна македонците биле поделени исто ко и денес. Само тогаш немало твитер, па се пукале со пушки меѓу себе комуњара и вмровци. За несреќа на вториве, комуњара победиле. И едните и другите имале поддршка од странство.
7ReTweets26Favorites·Details
Сексуалното вознемирување вклучува: сексуални шеги, коментари или гестови, ширење сексуални гласини, објавување сексуални коментари, слики или видеа, барање од некого „голи“ фотографии од себе, барање секс или понуда за секс, допирање или грабање некого на сексуален начин.
8ReTweets15Favorites·Details
Еднаш кога ќе станеш свесен за неквалитетот воздухот во Скопје, веќе нема да можеш да бидеш раат сѐ дури не се отселиш. Порано во незнаење поубаво беше
3ReTweets15Favorites·Details
Use unscented lotions, detergents..
Use glass, stainless steel, ceramic, or wood to store foods.
Buy fresh or frozen fruits and vegetables, avoid canned/processed.
Avoid air fresheners and all plastics labeled as No. 3, 6, and 7.
Avoid microwaving and machine dishwashing plastics
2ReTweets1Favorites·Details
@MartianfromMKD @GPockov Нема врска тоа кој колку работел. Дечконо во Кисела вода се искрши од работа, па пак изгуби дупло пошто народот за името гласа што го смениле
2ReTweets1Favorites·Details
ДИК стварно има проблем со боите https://t.co/bmCRVlWKVy
1ReTweets4Favorites·Details
Ставете ме на список, иако не гласав за сдсм на овие избори. Ебаве тоа суртуците...не се научија без насилство и не се научија. https://t.co/ibQxnyDf6l
1ReTweets14Favorites·Details
Големи очекувања носат големи разочарувања. Ете види го Бени колку гласови доби, а не престана да слави. А некој доби многу повеќе и е разочаран. Тоа е.
2ReTweets6Favorites·Details
Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји рече дека бугарскиот европратеник Андреј Ковaчев му е таен помошник и ќе продолжи да работи со него во обид да се надмине блокадата на Македонија за почнување на пристапните преговори со ЕУ.

- не е толку таен, сепак :)
1ReTweets3Favorites·Details
Сдсм не ги избрка вмровците од администрација. И тоа беше одличен, човечен потег. Не само тоа, туку и не беа замарани со партиски активности
Ме интересира дали кога ќе дојде вмро ќе почне да ги замара со партиски активности, контрапротести, заокружување и сл, па ќе речат ексик
2ReTweets5Favorites·Details
@JBurgundi креативен немир
1ReTweets2Favorites·Details
@mindplumber Несамокритичност
1ReTweets2Favorites·Details
@jp_wanderer @starmarsovec Го живеев тој период во Скопје. Беше едно 10 пати полошо него сега. Што не значи дека сега е добро, но тогаш беше 10 пати полошо
1ReTweets2Favorites·Details
Знаете зошто демократија функционира?
Затоа што им дава глас на силните чувства, тие се најмотивирани да гласаат.
Силно чувство е немаштија, одмазда, страв, љубомора, завист, погазена чест и достоинство...

Лезет не е силно чувство, оно не излага да гласа.

И затоа има за сите.
1ReTweets1Favorites·Details
@Vanojte @MartianfromMKD @GPockov Сите улици атмосферска канализација, сите школи и градинки еко фасади, нов асфалт на многу места, нова улица Кисела вода - Аеродром, стаза за рекреација, паркови... Е за знаци не видов дали ставил.
1ReTweets1Favorites·Details
@Jovanovski_mk после толку години власт, имаш стекнато и пријатели, не само непријатели. Си дал на многу луѓе да градат згради, си ангажирал фирми, си дал нешто ваму, нешто таму... виделе интерес луѓето, очигледно многу луѓе
0ReTweets6Favorites·Details
Порано кога имав сигурна работа, не земав многу, ама секој месец донирав за лечење на некој.
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЦрвенокосаТа¹ॐ 🌧⛈🌨reddevil_xoxo21
2Венко Филипчеvfilipche21
3Fever ☣🦠😷💀deadwronger20
4Интуицијаzamizi_ete_sum18
5Zarko Ristovskidecimalfawn421015
6Jovan P.jp_wanderer10
7Бредли Куперzmugalo8
8Мартианmartianfrommkd8
9Поцков 🌖gpockov8
10Batakojabatakoja8