TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ана Ресана @anafiljana
#reach: 93144   ( 116th )
#followers: 14639   ( 44th )
#1
Јас уште Кучешка Тенија ги немам преболено, сега и ова со Дупер. Затоа народ Цеца слуша, само она не се распаѓа. Јер пластика.
40ReTweets248Favorites·Details
#2
Да отидеше Папата у Охрид, охриѓани ќе наплаќаа влез у градот уште кај Кичево.
24ReTweets116Favorites·Details
#3
Не можам да ги разберам луѓево што седнуваат на двојните столчиња во автобус, го оставаат празно столчето до прозор, и седнуваат на другото. This! Sickos! https://t.co/loNyfdduJS
15ReTweets104Favorites·Details
#4
Тие што измислија недовршен ајвар шо треба дома да го допржуеш, е тие се тие што се местеа за сликање до учителката и лажеа дека немаат лист од средина. Е.
16ReTweets52Favorites·Details
#5
Никој:

Апсолутно никој:

Ѓорѓе: доаѓате во време кога државата е тешко ранета.

Не бе, Регал е тешко ранет, а ти си тешка будала.
9ReTweets69Favorites·Details
#6
У моментов левица се позбунети од Аца Лукас. Лево, десно, нема гдееее, членски списак празан јееее!
14ReTweets51Favorites·Details
#7
The aftermath: гледавме прекрасен фудбал, хахаха извинете кошарка! https://t.co/pOUk7YohWX
12ReTweets56Favorites·Details
#8
Уште еднаш да заврне па да огрее сонце и комотно може да земам да се одземам.
8ReTweets57Favorites·Details
#9
Фиромец е најголем непријател на македонецот. Лека ти ноќ фиромецу што го зачува името, каде и да си...
11ReTweets42Favorites·Details
#10
Можда универзумот има крај, ама Ghost Whisperer на Фокс не.
4ReTweets46Favorites·Details
#11
Кога сите купиле смоки од 7 денари за на екскурзија и виделе дека имаш Принглс у ранец. https://t.co/1PWFCm6guN
7ReTweets34Favorites·Details
#12
Папата помина пред @Vinyl_mk.
Од утре тоа никаквото кафе ќе е 280 денари.
6ReTweets32Favorites·Details
#13
вмрофски солзи, ден 2. "Паломата го возвраќа ударот", ама со гласот на Шанац од видеото за гсд, така со занес, со верување дека не се помножени со 0, така.
7ReTweets26Favorites·Details
#14
Not even the same colour, уште помалце нијанса, ама ајде да се шегуваме саботно, што ни преостанува? https://t.co/FErFKgTDJY
5ReTweets32Favorites·Details
#15
Valar Morghulis. https://t.co/iGFwKPfcPM
6ReTweets21Favorites·Details
#16
Ги извадив брковите за да не ме тераат скара да праам. #1мај
5ReTweets23Favorites·Details
#17
Maciiiiiii imasse li pomaranzesti vakvi zitise prasaaaaj kemi odgovaraat eptem so kafeavata tasna majkl hors lele maciii https://t.co/Rox2dPJe5S
2ReTweets32Favorites·Details
#18
Стани Калиопи, Тамара водеше цело време.

#Eurovision
1ReTweets35Favorites·Details
#19
Адеми поднел оставка! Ајде побрзо најдете друг што не знае еден збор на македонски, да не го фати местото некој недајбоже квалификуван, па и културен ако е леле леле што ќе праи пола ДУИ дома?!
5ReTweets21Favorites·Details
#20
Влага у @Vinyl_mk твитерџика со балетанки и нарачуе селфи пред пресветото огледало.

#ТвитерНеЕзаСелфи
#ОсвенАкоСиВоВинил https://t.co/n3FHyhXKfd
1ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Vinyl_mkvinyl_mk9
2Devil Sith Steel Corporationevilgrouse9
3Матикуле 🖖matikule9
4Брусница Вејнthebatladym9
5Еднорогbrienneoftart9
6Inamnogufina7
7Граѓанин либералgradzanin6
8Maximum Overtrollmaximovertroll6
9Ништо не разбирамmatrixofhell6
10Г-ѓа Старкmarincepink5