TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

andon.ru🔱🔱🔱 @andon_ru
#reach: 115627   ( 4th )
#followers: 1990   ( 2136th )
Па мислам дека по здраворазумски совет не можеле да добијат https://t.co/RlkD6EQqsC
76ReTweets430Favorites·Details
ајдееее ни у рајот више не може без ковид сертификат https://t.co/BPWaqIaFiZ
56ReTweets247Favorites·Details
Гиле ја уби! https://t.co/NdssHjnc68
46ReTweets227Favorites·Details
Маврово тепачка на скијање, Шапка тепачка на скијање. Па не мора на планина да се качите да се тепате мајмуни едни!
19ReTweets222Favorites·Details
Жена ми стално има проблем да ги најде клучевите, телефонот, новчаникот, али дај и вајфај и ќе најде име, адреса, крвна група и бактериолошки статус на некоја шо ме погледнала у кафана на 26.10 коа сме седеле во сепарето во ќуш.
17ReTweets256Favorites·Details
„Добар електричар умира од цироза, лош од струја“ - стара електричарска
19ReTweets171Favorites·Details
Очекувам сеа и по соеви да почнеме да се делиме.
- кој сој го лежеше?
- омикрон
- пф, омикрон е за пички од него не се умира, ја ко го лежев делта по 50 дневно умираа ебате. Омикрон пфф..
20ReTweets147Favorites·Details
Со ова сум на добар пат да се сложам и да го докажам емпириски https://t.co/Gr2MiA0dGr
19ReTweets138Favorites·Details
Следен пат некој ко ќе каже кинеска роба https://t.co/XCHpyuoHgx
22ReTweets94Favorites·Details
Она кога гол контемплираш за смислата на животот во ниедно време https://t.co/6030qf8dNk
21ReTweets94Favorites·Details
Јајце од овираптосаур со совршено зачуван ембрион пронајден во јужна Кина. Требал да се испили пред 70 милиони години.
Е сеа некој геније од таму нека земе нек напраи јајце на око и го изеде и да си ебеме мајката трајно. #ДоброУтро https://t.co/xPBrHJCDoe
19ReTweets108Favorites·Details
Воз накај јадран во осумдесетите. Толку топли спомени. Стсриот работеше во железница секое лето со воз прво до Белград, два три дена со родбина и после спална кола белград-сплит. Се будиш сабајле со мирисот на јадран…времиња https://t.co/dXDt9oHFuW
10ReTweets154Favorites·Details
25 години „Прирачник за самоуништување“. По мене, после Тетовирање филм со најдобри реплики, и најдобра обработка на трулежот на нашава транзиција.
Како да му раскинам бе?
Па кажи на татко ти му е поголем.... https://t.co/gtjpOE7Fbc
17ReTweets97Favorites·Details
Ахаххахха, брилијантно https://t.co/OEb6fj311A
20ReTweets66Favorites·Details
Ете го…перверзија https://t.co/LImYSGONUA
7ReTweets147Favorites·Details
Да знаеше Тома дека постхумно ќе се најде под професорски оркестриран бараж целејќи кон сржта на кафанското битисување ќе доадеше уше еден стих у Дотако сам дно живота - шибали су моју душу професори и доценти..
13ReTweets126Favorites·Details
Каква дебилштина е ова споредбава на Тома со Тоше. Србите си го ценат својот уметник, направиле еден филм омаж за него и го пласираат. Е сеа шо ние сме шупачка држава со шупачка продукција не ни се криви ни Срби ни Тома. Ајт у курац
6ReTweets145Favorites·Details
Бев син ми да го однесам до кај другар. Градов е сабласен. Центарот изгледа како хирошима денот потоа, луѓе нема, некои духови изронуваат од реткото осветлување. Едноставно среќата не живее тука. Па заслужува овој град повеќе, или не?
11ReTweets130Favorites·Details
Лиценца за проституција издадена на Ти Кап Сели, во Аризона 1898 г. Такса платена, радња отворена за три месеци молим лепо. И после светов не е во регрес. Наместо либерализација и институционализација ние бутаме под тепих и глумиме светци. Не биве. #ДоброУтро https://t.co/eRcsGgIlIl
16ReTweets91Favorites·Details
Парите и алкохолот не ви го менуваат карактерот, тие само го хиперболизираат тоа што сте.
Ако си кретен без пари, со пари ќе бидеш неподнослив кретен, а со алкохол чудовиште.
Ако си дарежлив и сочуствителен, со пари ќе бидеш мецена, а со алкохол ќе плачеш ко тинејџерка.
12ReTweets117Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jackie Omaminamaca48
2Romaroma9237718123
3Kibble Dkibbled922
4Duchess🏴‍(fictional character)arthurgordonpy321
5Чак на Оризchaknaoriz20
6Sofre Trifunoskisofretrifunoski19
7Aleksandarsaleskopski15
8Marija Danilovskamarijadanilovs113
9Јане Стефановstefanovjane12
10Карпаmrsunkn2090773010