TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Andrej @andrejold
#reach: 4498   ( 1050rd )
#followers: 143   ( 20361st )
ЕУ

Земја кандидат - сдсм
Отворени преговори-сдсм

НАТО

Партнерство за мир- сдсм
Полноправно членство - сдсм

И после зашто сдсм !!!
7ReTweets42Favorites·Details
Зашто некој е изненаден од тоа што вмровци дилаат дрога ... Па нели се наследници на вмро на Александров и Михајлов .... Покрај политиката си го наследиле и бизнисот ... https://t.co/2q2G973sWg
5ReTweets18Favorites·Details
Вмро вика келнер бил во 2017, ДКСК вика директор бил во тоа време ...
Кој лаже ??? https://t.co/KYN9Y8hJXg
1ReTweets7Favorites·Details
Ме интересира дали @MickoskiHM го има прочитано хрватскиот модел на Законот за заштита на малцинствата и како замислува дека истиот ќе изгледа кај нас...
Промена на преамбулата без нормативниот дел ама баш ништо не значи ...
1ReTweets4Favorites·Details
@Alhemicharot1 @BorislavStoya14 Писмото нема врска со нивното толкување ... Се фатиле за си сме бугари, а не ја гедаат содржината на писмото ...
Си сме бугари е иронија на Гавранов и неговото револуционерно братство кое Македонците ги смета за бугари и цел е превземање на централниот комитет на МРО...
1ReTweets2Favorites·Details
Рикате за келнерот кој бил директор ..
Рикате за одзрмена стока за која не е платен ДДВ ...

Ај одморете, утре нешто друго ке ве дупат ...
0ReTweets5Favorites·Details
@Alhemicharot1 @BorislavStoya14 Затоа и ја спомнува грчката болест за многу капетани ...
Не се изведува мислење од еден збор туку од суштината на писмото ...
1ReTweets1Favorites·Details
@marijadzs Ураган во мало пакување ...
0ReTweets4Favorites·Details
@AntovSr На Сена, после Нотр Дам ...
0ReTweets3Favorites·Details
Еве прва работа што ми текнува е излгува Трендафилов и бара основно и средно училиште на бугарски јазик ....
0ReTweets3Favorites·Details
@ChakNaOriz @mara00914095 Џабе бугарски пасоши тогаш... А паре смо дале ...
0ReTweets2Favorites·Details
@kezhmanprvi Ефтино беше тоа Валентина лапна 650.000 евра... Ама не знаеме точно колку лапна во фирмата на татко и за кравати што му продаваше на Хорхе ...
Фокабо рулс ...
0ReTweets2Favorites·Details
@DeteLoso Боље него да направи штета од неколку милијарди зачинето со човечки животи ....
0ReTweets2Favorites·Details
Освен нов закон со кој ке треба да се заштитат правата на малцинствата ... Од образование, употреба на нивниот јазик, учество во власта итн итн ...
0ReTweets2Favorites·Details
@kezhmanprvi Пујзк ...И сега не може да викаме Вива ла ќосе ние сме ќосави ...
0ReTweets1Favorites·Details
@VMRO_DPMNE Менување на преамулата без суштинска промена на нормативниот дел, нема ништо значајно да промени .. Спомнување на малцинства во преамбулата можеби ке мора да направиме како хрватите Уставен закон за правата на малцинствата ..
0ReTweets1Favorites·Details
@tome_corner @kezhmanprvi Ќути море... Кој знае какви се сега на Медо брковите ...
0ReTweets1Favorites·Details
@tome_corner @kezhmanprvi Знам ... Го помнам од баскет на Корчагин ... Трчи лажи беше, ама интересно човече ...
0ReTweets1Favorites·Details
И владата потврдува дека на 3 август 2017 го назначила за в.д. директор ...
Изгледа јуни и јули фатил да конобарише .... https://t.co/KdX0LFXdQp
0ReTweets1Favorites·Details
@PetrusevBlagoja @cvrenkofski15 Премиерката на Финскам била касиерка ...
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ilija Dimovskiilijadimovski18
2Darko Kezhmankezhmanprvi7
3Flash Gordongoranpavlovski26
4Раск🅰️жу🅱️ачотtoilet_paper105
5Лудиот Макс.ap41iwslgutqd1t5
6Корто Малтезе од 🇲🇰ngc67525
7Професор Цветковиќtome_corner4
8ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne4
9АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot14
10Borislav Stoyanovborislavstoya143