TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 16342   ( 1557th )
#followers: 1162   ( 3810rd )
,,Оној што се лаже самиот себе, најлесно се навредува.“

Ф.М.Достоевски
10ReTweets23Favorites·Details
Еве... антиваксери и Елвис Присли се вакцинира!🙃🤪 https://t.co/fANQqmk0BT
5ReTweets15Favorites·Details
@QenanPsychic ВО ПОТПОЛНО ПРАЗНА САЛА!!! Македонија е во "жолтата куќа на Груби!"
5ReTweets12Favorites·Details
@rmcfmk Да, браво за Данела! Црното костумче и е супер за на работа но, не можат (или не сакаат) некои тоа да го видат заради палтото и патиките за на терен. Па..Не ќе оди на терен со салонки и скапа бунда, бре !!! Жената работи за градот а не на модна писта! 🌞👏
0ReTweets4Favorites·Details
Според "Павле ми пие" зборот ЗЛО со кој Заев го навреди и подели народот, бил само вредносна определба!
Си се напи водичка вака невкусно со малиот прст одлепен у вис од чашата
за вино како да пие пиво
од шише пред штаб!
Па ова не е по бон- тон!😅
А муабетот му? Само без тон!😤 https://t.co/125080U3Uo
0ReTweets3Favorites·Details
Шопова: Одлуката на Филипче за да ги „награди“ матичните лекари за нешто кое што досега најстручно го обавувале, е крајно деградирачко! https://t.co/GdKlC1Gbdc via @Expres.mk
1ReTweets0Favorites·Details
@Skraci Од друга страна северџаните ниту да спомнат да побараат од бугарскиот народ да го почитуваат македонското малцинство во Бугарија и да да ги внесат во Устав!!! Со две раце се откажаа од нив!
Срам и АРАМ!🤢🤮
0ReTweets3Favorites·Details
@severdjandjan Торбата му е да си ја крие срамотата!🙃
0ReTweets3Favorites·Details
@JankoIlkovski @dukoska_ana Всушност ова е Ал Пачино, ❤️млад...
0ReTweets2Favorites·Details
Ќе мора да научам албански... Во емисијата ,,Клик+,,
на тв 21 има интересна дебата на тема трагедијата во Бугарија в.с политичката морална одговорност а јас
се мачам да разберам... 🥺😢Зошто се толку себични и не преведуваат на македонски?
Зарем не сме во Македонија?
0ReTweets2Favorites·Details
@BlackTaurus7 И црните вреќи за губре ли ќе се поскапуваат ?😳
0ReTweets2Favorites·Details
0ReTweets1Favorites·Details
@JankoIlkovski @dukoska_ana Дури кога му ги видов прстените на дланките го препознав, иначе многу наивен ко Диме ми заличе😊
0ReTweets1Favorites·Details
@OGkjZR7d4mg3NuN @Mkdlionsmkd Мора да е бетер штом Зоќе си го избра!
0ReTweets1Favorites·Details
@Kuglica6 Какви мали рачички а колко са крадливки, да не ти се верува !😳🙃🤔😅
0ReTweets1Favorites·Details
@JankoIlkovski Alen Delon
0ReTweets0Favorites·Details
@JankoIlkovski Македонскиот Ален Делон - почитуваниот
Диме Илиев🌞
0ReTweets0Favorites·Details
@realLOshGZE ,,Internacionalniot,, сам си лајкнува и ретвита!🙄🤔
0ReTweets0Favorites·Details
@IgorCaveski Значи Нато е еден вид пирамидална фирма која ги мотивира членките да се трудат да придобијат нови членки!!!???... за да станат ,,фашизоидни,,🤔🙄🥺
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Јанко Илковскиjankoilkovski4
2“ℚ𝔼ℕ𝔸ℕ от кај КејтБрнз“ - 𝚙𝚜𝚢𝚌𝚑𝚒𝚌 Ⓒqenanpsychic1
3Мимикријаmajaspasovska11
4Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus71
5Igor Caveskiigorcaveski1
6Војводатаogkjzr7d4mg3nun1
7Змијаmkdlionsmkd1
8Скрачиskraci1
9družermcfmk1