TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лудиот Макс. @ap41iwslgutqd1t
#reach: 51193   ( 390rd )
#followers: 2463   ( 1748th )
Вака го личе!😘 https://t.co/Zn46iRf46S
42ReTweets180Favorites·Details
Од бугарскиот парламент излезе официјален документ во врска со Македонија. https://t.co/hvg1qQbKrw
22ReTweets68Favorites·Details
НАЈНОВА ВЕСТ!!
ПО БАРАЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ: Утре во 15:00 часот лидерска средба Мицкоски-Ковачевски!!
Преведено на наш Македонски јазик ова значи предвремени парламентарни избори!
Си дојде народот по своето! https://t.co/89n0oCE1dO
17ReTweets119Favorites·Details
Лиле дом за промена на уставното име гласала зошто и прифатиле закон за забрана на употреба на цијанид!
Која дебилчина од жена еј,па уште и растревожена плаче во емисија!
16ReTweets100Favorites·Details
Бугарската министерка за надворешни работи во оставка Теодора Генчовска за БГНЕС изјави дека нема нов француски предлог што се разликува од веќе одобрениот во бугарскиот парламент.

И? Каде е онаа "големо" не од Ковачевски?
21ReTweets44Favorites·Details
Го слушавте пресот на Стево таканаречениот претседател???
Епа ако го слушавте вечер пред влада во 19 часот!!
Одмор,седенка,дружби ќе имате,#Македонија ке ја изгубиме!!!
17ReTweets47Favorites·Details
Официјален документ на сдс со солидна основа за поведување кривична постапка.. https://t.co/B9E1kU1GkI
17ReTweets44Favorites·Details
На денешен ден од богатата бугарска историја издвојуваме🤪👇 https://t.co/ItJbxYAjEr
12ReTweets66Favorites·Details
Медрано циркузот заврши! https://t.co/upbiTXgQrq
14ReTweets56Favorites·Details
Убеден сум дека секој Македонец ШИПТАР те вика без наврада... https://t.co/pzAcWHerKB
8ReTweets55Favorites·Details
Загарантирано човеково право е да си педер но не и Македонец! https://t.co/8OzowxgOdw
11ReTweets40Favorites·Details
Ај на сдс што им тече и претекува по ногавици ги разбирам,ама па и на левица!!!? https://t.co/cBWgswFEJv
8ReTweets45Favorites·Details
Српски инормер.рс има да Ви шепне нешто! https://t.co/1ba3biCFhY
7ReTweets44Favorites·Details
На првата слика е сторителот и дејствијата, на втората кривичното дело. Останува уште заробеното обвинителство да го заташка случајот! https://t.co/uTqT7PXWkD
9ReTweets37Favorites·Details
Додека директорот на Агенција за храна и ветеринарство Николче Бабовски лепи илјадарки на сајзерот, народот врзува крај со крај, го штеди секој ебан денар да купи масло за јадење, мака леб и сол, и тоа макање за некој е многу, деца се лекуваат со пораки..... https://t.co/Pu2fHHNMA6
10ReTweets24Favorites·Details
Од кого ли го чува обезбедувањето ? https://t.co/aO0RUmRqOx
5ReTweets39Favorites·Details
Полека но сигурно сонот на бугарите се остварува,"еден народ во две држави"!
И сето тоа под покровителство на Ковачевски,Османи,Маричич и сите предавници!
7ReTweets28Favorites·Details
Сдс е клинички мртво,по вчерашниот протест народот одлучи,честа да го исклучи апаратот за вештачко одржување го има ВМРО-ДПМНЕ,левица исто така,по вчерашниот протест приклучени на апарати!
6ReTweets25Favorites·Details
Ковачевски не го прифати предлогот на Франција преговаран од него и Петков!
Ова секако е добра вест за Македонија и Македонците но во исто време не значи и амнестирање од одговорност!
#ДостаЕ!
#ПремногуЕ!
#ОСТАВКА!
#ПредвремениИзбориВЕДНАШ!
8ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Darko Kezhmankezhmanprvi3
2Мaргаmkdprolet2
3Zoran Ivanovivanov_zoran1
4Раскажувачотtoilet_paper101
5Hecklerhecklerwaldorf1
6Voislav Poposki 🇲🇰poposki_voislav1
7Чевchevmkd1
8Драскачев 🇲🇰draskachev1
9Moon Pearlroze_______1