TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апасиев @apasiev
#reach: 113998   ( 6th )
#followers: 14713   ( 52nd )
Денес, недела, членови на ЦК на Левица, модератори на локални ограноци и општински советници ширум Македонија се повикувани во полициски станици за наводни сторени кривични дела, без да се наведе за кое дело ги викаат!?

Изгледа уште не знаете со кого си имате работа.
123ReTweets407Favorites·Details
Поддршка за репресираните Срби на Косово и Метохија ✌️
88ReTweets455Favorites·Details
Денес сепаратистите од ДУИ поддржани од бугарофилите од СДС, со брзина на светлината, прошверцуваа законски измени со кои додадоа ТРИ НОВИ ФАКУЛТЕТИ на државниот Универзитет "Мајка Тереза" за да ги вдомат своите неписмени кадри кои утре ќе раководат со вас.

#ОкупационаВлада
96ReTweets368Favorites·Details
Воените злосторства не застаруваат!
Вечна слава на ХЕРОИТЕ од Карпалак.

#НеПростуваме
#НеЗабораваме
86ReTweets359Favorites·Details
Македонската унилатерална изјава за македонскиот јазик е дури полоша и од бугарската!?
Се откажува од егејските и пиринските дијалекти кои се лингвистички признати во славистиката!

#ЌеСиЛежитеПоштено
88ReTweets345Favorites·Details
Данела и Косана им влегоа со мае-гери на рамковниве 🥳😘

#СамоОстро
#RuleOfLaw
72ReTweets388Favorites·Details
Не ме чуди тоа што дебилот Коциќ од Велес го пријавил пола град оти го викале ПРЕДАВНИК. Ме чуди што полицијата, со сиот памет, ги вика луѓето на "информативен разговор"!? Ало, МВР, а бе остана некој саглам таму?

#ЗаробенаДржава
#ЗатворЗаПредавниците
73ReTweets360Favorites·Details
За една фотосесија на ко божемска "конференција" која не постои во европското право - го шитнаа и народот, и јазикот, и културата, и историјата и Републиката!?

СДС не е партија.
СДС е дијагноза.

#ЌеПобедиме
64ReTweets348Favorites·Details
Месечните ТРОШОЦИ за живот пораснаа за +100€. Тоа значи дека ако имате две деца и со жена ти работите за минималец, ќе треба да се позајмите 4.000 ден. за да го поминете месецот. ☹️

Ете толку се "успешни" политиките на Таче и бугарофилската СДС.

#СоцијалДемократскаНеспособност
71ReTweets264Favorites·Details
300 милиони ЕУР годишно за НАТО!

И после немало за градинки, пожарни и амбуланти... Епа, нема де. Шо е тука чудното!?

#Натофундаментализам
60ReTweets259Favorites·Details
Македонските тенкови и авиони, кои беа купени од Украина за да ги победиме терористите во 2001 (оти НАТО тогаш ни забрани да се наоружуваме), сега се донираат на купувачот од истите оние против кои тогаш се боревме (антимакедонските кадри на ДУИ и саботерите од СДС)!?

#WeAreNATO
58ReTweets249Favorites·Details
Не чекаа ни 24 часа, одма почнаа да палат коли на опозициски пратеници!?

#ОкупационаВлада
57ReTweets256Favorites·Details
Официјално, антимакедонските СДС и ДУИ станаа и првите антисемитски партии во МК 🤮

#ЦарБорис
56ReTweets263Favorites·Details
Почна ЦЕНЗУРАТА... https://t.co/axTrUunftD
59ReTweets229Favorites·Details
ДЕРЕЊЕ НА ЖИВО

Сообраќајната полиција, само за месец ипол, од радарски контроли и ГЛОБИ за брзо возење по автопат, наплатила 350.000 ЕУР (со букви: триста и педесет илјади евра) од граѓаните!

+ Четирите патарини накај Штип ви се гратис од Владата. 😉

#ОкупационаВлада
60ReTweets208Favorites·Details
Инсајдери од пробугарската СДС ми кажуваат дека Таче дал директива до членството, на Илинден сите да се нацртаат на Мечкин Камен - за да глумат вештачка "народна поддршка"!?

А, бе, квислинзи - да не сум ви во кожата. Кај и да идете ќе бидете исвиркани!

#ОкупационаВлада
51ReTweets277Favorites·Details
Сеа "Распеани скопјани" ќе напраат една ведра песничка, да го расположат народот, да заборави на инфлацијата. Може да се снимаат пред некоја црква или пред некоја џамија - за да се запази посмодернистичкиот дух на нашето време. 🤭

#СоветитеНаБисераСкафандерот
55ReTweets228Favorites·Details
Од успесите на СДС на Нашата Земја издвојуваме: ЛЕБОТ = 90 денари! 🍞

#ЖивотЗаСите
#ЕуЌеНиГиПлаќаСметките
52ReTweets220Favorites·Details
КИНЕЗИТЕ изградија велелепен мост до Дубровник во земја-членка на ЕУ (вреден скоро пола милијарда ЕУР).

Во меѓувреме, окупационата власт во Северџанистан плаќа 300 милиони ЕУР годишно за НАТО.

#Натофундаментализам
50ReTweets222Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии