TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🅰️псаана @aps_aana
#reach: 61001   ( 572nd )
#followers: 1114   ( 3210rd )
#1
Фалсификаторите од УДБА уфрлени во масата народ пред Собранието успешно разбиени и избркани.
Благодарност до @BorisNevermore @octopus0987g @LOshGZE @pipovski @PashaIskender. Уааа Удбаши, Апаши ли штитите. #Апсаана наемници. #Бојкотирам дисциплина.
51ReTweets109Favorites·Details
#2
Ново неделно Охрабрување од @AmbBaily за 8те #Омразени да стојат на ветувањето за промена на Уставот. Глас за Амнестија.
Амбасадоре @AmbBaily од интерес на јавноста е да ги објавите неделните средби со 8те предавници на @VMRO_DPMNE заради зголемување на Рускиот наратив. #Апсаана https://t.co/vyUNnMCWvz
49ReTweets80Favorites·Details
#3
15г Нула пишани вести.
15г Нула ТВ прилози.
15г Нула НВО истражувања.
15г Нула критика.
15г Нула новинарски истраги.
15г Нула отчетност.
15г Нула транспарентност.
15г молчење.
15г цензура.
15г и трае и трае
Овозможено од @AmbBaily и @usembassymkd. #Апсаана Апаши
#Бојкотирам https://t.co/aZaX5G28Ad
48ReTweets70Favorites·Details
#4
Цајканите цел ден лафет муабет со нас, Македонските патриоти.
Кој по дома ни иди, кој во станица ги викет.
Не мотивирет за Акции, за Перформанси, за Македонија.
#Апсаана Апаши https://t.co/wirEL2zx71
38ReTweets67Favorites·Details
#5
Уште дремете @VMRO_DPMNE? Имате ли Собранска комисија за надзор врз работата на УБК да појде во контрола и изврши увид во СБ и начинот на кој се спроведени мерки за конструирање на лаги во судски случај? #Апсаана 💤аспани. Народ не ве плаќа опозиција да глумите.
@AMiloshoski
36ReTweets72Favorites·Details
#6
🦴Политичка репресија
💊Конструираат лаги во УБК
💊Означуваат Строго Доверливо
💊Истек во медиуми за наратив
💊Брифираат инфлуенсери на 🕹
👉Антизападни сили
💊Анонимни пријави
💊Испраќаат на овластени органи
💊Носат решенија за притвор
💊Градат судски случај
#Апсаана Апаши https://t.co/f5ROSWcTa8
41ReTweets54Favorites·Details
#7
Ова нема да го прочитате во медиуми, дека на средбата меѓу Заеви [Вице и Зоран] со Јанчев Митко и Тодоров Никола е даден ултиматум да се пушти Сашо Змијалкоф од притвор или нема договор за гласање на промена на Устав. #Апсаана https://t.co/oOHw1qYzpp
40ReTweets55Favorites·Details
#8
Цензура владее во Македонија.
Цензура.
Ќорав текст|податок|истражување нема за Албанскиот вечен партнер на власта.
Цензура.
Цензура.
Цензура.
Цензура.
#Апсаана
Проект @usembassymkd и @USAIDMacedonia за контрола врз граѓански активизам и верификација на факти во заштита на ДУИ https://t.co/9tUYRNfBWi
39ReTweets48Favorites·Details
#9
Денес го славиме денот за Македонцките работи.
18.00 пред Собрание на Македонија.
#Бојкотирам мрежата обезбеди бесплатен превоз. #Комуњатото сами ќе си го платите.
Дојди и земи другар|ка на една од 47те локации низ Македонија.
#Апсаана ⛓ момчиња да не ЧУЈАТ душманите. https://t.co/yZPzXHALeN
32ReTweets51Favorites·Details
#10
15г Владејат со Македонија
15г Нула случаи на корупција
15г Нула случаи на криминал
15г Нула ветинг за вработувања
15г Неказнивост
15г Заробени институции
15г Нула ревизорски извештаи
15г Паралелна држава
15г Јубилеј на ДУИ
Овозможено од @AmbBaily и @usembassymkd.
#Апсаана https://t.co/Xdw39c6SSV
33ReTweets47Favorites·Details
#11
@gemidzija_aliex @macedonus @C4i7Z @AmbBaily @usembassymkd @VMRO_DPMNE Али Ахмети 3 пати амнестиран терористи и воен злосторник, лидер на криминалниот картел ДУИ е 15г на власт_овозможено од @ambbaily и персоналот на @usembassymkd.Трениран и едуциран како да краде и да избегне правда. Неказнет за криминал,амнестиран за тероризам,рамо до рамо со 🇺🇸.
34ReTweets43Favorites·Details
#12
Распад на судско _ обвинителски систем со мнозинска недоверба која расне.
➕53.5% СЈО
➕61% ЈО
➕61.4% Суд
#Оставка неспособни
#Апсаана апаши
Република Селективна Македонија https://t.co/7OrTcvsmU1
31ReTweets49Favorites·Details
#13
#Апсаана момчиња, #Апсаана. Да ставиме крај на ерата на неказнивост и неспособност. Македонија вечна.
Македонија непоразена. Македонија има свое име.
Името е идентитет.
Здружена АПС_акција за правда и слобода на #Бојкотирачите и слободниот Македонски народ. https://t.co/Ebmauns0IK
29ReTweets53Favorites·Details
#14
Контрата на @pipovski ја разби Удбашката испостава на протестот. Благодарност и до момчињата кои ги документираа "провокаторите".
:* и за @janae1edna @ma6ni4ka @K4r4s7 @catwomenketrin @ivanase @severina_bojkot @theuniqueevil за👌🏼на @C4i7Z, @macedonus @BorisNevermore и @LOshGZE. https://t.co/jHbR9QLvo5
27ReTweets57Favorites·Details
#15
Комуњато и на ладно се пие. Ги чекаме Удар_ачите на #Бојкотирам од Струшко|Охридско|Вевчани и Демир Хисар. И другите пристигаат. Малце доцниме заради лошото време по патот. @Makfax да не треба чај за екипата? #Апсаана Апаши, раатот ви го земаме. https://t.co/m1NFbAxG6n
27ReTweets53Favorites·Details
#16
@Dimitrov_Nikola U are a vital part of the cancer. Your corruption got your daughter 40.000€ per year scholarship while you sit on a million € in property. The PM @Zoran_Zaev you serve was caught asking for bribery on tape we all saw & your coalition DUI is so deeply corrupt 15 years 0 cases. https://t.co/ZfCiIxRJ6k
28ReTweets47Favorites·Details
#17
15г обединети в криминал
15г демон_кратска интегра
15г купен мир
15г паразитска бирократија
15г планински клиентализам
15г неспособност
15г неодговорност
15г неказнивост
15г непрофесионалност
15г недоверба во институции
15г нетранспарентност
15г неотчетност
15г заштитени
#Апсаана https://t.co/lPvxKEMa6y
28ReTweets45Favorites·Details
#18
Ајдеее мајката. Вилма Русковска обезбедила докази 😂 испис од граници од Албанија, Црна Гора и Србија за движењето на Груевски со Маџарите. Ќорав податок нема кај бил Никола од 09.11|11.11.18 иако "домот и гаражата" биле под опсада на инспекторатот за потраги. #Апсаана фолиранти
26ReTweets49Favorites·Details
#19
33 дена сива зона.
33 дена не работи системот за потреби на ПИМ.
33 дена незаконски го слушаат Хорхе.
33 дена 📞 Ало_Ало се прикрива со фиктивни човечки извори.
33 дена и трае и трае и трае.
33 дена и Собраниската комисија на @VMRO_DPMNE молчи за "мир во куќа".
#Апсаана Апаши https://t.co/e89jBtNSev
27ReTweets43Favorites·Details
#20
Следиме во живо, движење низ патарините во Македонија. Да не им текне на "загарите" да ги блокираат за влез во Скопје. Одиме на протест. Одиме на #Комуњато by @BorisNevermore & #Удар_ачи тим. #Бојкотирам https://t.co/KsPyudKCo3 https://t.co/2sJk2aYQ2t
25ReTweets48Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Amb. Jess Bailyambbaily26
2ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne21
3US Embassy Macedoniausembassymkd17
4Христијан Мицкоскиmickoskihm14
5JPBjp_bebel11
6MACEDONUS ☠️🏴macedonus11
7Димитар Димовскиddimovskimk10
8Гемиџија од АлиеХпрес #Бојкотира уставни промениgemidzija_aliex10
9︽☆︽ Чиз™ ︽☆︽ #АΨc4i7z9
10beauty_genius #Бојкотираivanase9