TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

☀ М @arozgj
#reach: 74232   ( 13th )
#followers: 4279   ( 878th )
Денес на пладне на раскрсница кај Мавровска ова говедо додека со таксито чекаше на семафор го исфрли сето ѓубре на асфалтот, лименки, кесиња, пикавци. Кога со свирка го предупредив да не го прави тоа, збесна и излезе да се тепа.

Скопје станува гнасно и опасно место за живеење. https://t.co/SI78Qx5edw
194ReTweets611Favorites·Details
На денешен ден, 2001, околу 11 часот, со престрелки од Тетовското кале започна воениот конфликт.

* Кривичните дела против човечноста и меѓународното право: злосторство против човечноста, воено злосторство, употреба на недозволени средства на борба... НЕ ЗАСТАРУВААТ.

Тетово 2001 https://t.co/mQ7yE0SQ8e
94ReTweets328Favorites·Details
МК економија: https://t.co/qBgchRpnyR
51ReTweets215Favorites·Details
Едвај чекам кога европските држави дома кај нив ќе ги почувствувааат овие европски манири на партиите од европскиот фронт кај нас...
Со сѐ Бујар претседавачот на ОБСЕ... https://t.co/RkjswiPGfU
54ReTweets182Favorites·Details
Фините европски манири на ЕУ-фундаменталистите од европскиот фронт... https://t.co/UjekaAz2oE
36ReTweets121Favorites·Details
Сочувствува со народот, јаде без леб. https://t.co/IcTrD3vPkd
28ReTweets136Favorites·Details
Предлагам да го посвоиме претседателот на Намибија Хаге Гејнгоб и да му дадеме претседателски мандат за да нѐ потсети што беше тоа дигнитет и интегритет⁉️ https://t.co/Jssdw7bw4X
24ReTweets132Favorites·Details
Пролет дојде. Кажете му дека може да излезе од хибернација. https://t.co/uV1y6wC2Hf
20ReTweets135Favorites·Details
На овој секој ден му беше 1 Април... https://t.co/lGRAx68tPC
22ReTweets126Favorites·Details
Комитскава самовила со здравиот разум има ли нешто бекнато за Македонија по 2018? https://t.co/ja7Q4fpPBR
17ReTweets137Favorites·Details
Изгинаа за да влеземе во Европа... https://t.co/52DSjJK5Pj
23ReTweets103Favorites·Details
Ко ќе ми текне дека овој кловн, кој некому беше идол, ни ја урниса државата... https://t.co/oln4L6e4nq
18ReTweets114Favorites·Details
Како Американците го разбираат светот како поле за културен натпревар... https://t.co/fEYC9xVawL
21ReTweets71Favorites·Details
Нормално е албанските партии во Македонија да сакаат да коалицираат со СДСМ. Единствено со СДСМ на власт Македонија максимално се демакедонизира и апсолутно се албанизира. И криминализира. Нема ниту соживот со другите етнички заедници, ниту економија, ниту општествена кохезија...
19ReTweets78Favorites·Details
Устав сменија... https://t.co/lRykwdHcjV
16ReTweets72Favorites·Details
Македонско новинарство.
🙉🙊🙈 https://t.co/WC1ISwmmIc
12ReTweets88Favorites·Details
Северни од сите земји - обединете се‼️ https://t.co/mtoo3JcOKF
17ReTweets59Favorites·Details
Престрелка меѓу проевропски ориентираните... https://t.co/Fuwow2GKyk
10ReTweets86Favorites·Details
Вработените на бензиската биле нападнати од вооружени маскирани лица, еден бил онесвестен со кундак по глава, а на другиот му бил вперен пиштол в уста.
Тоа се тие "храбри" сограѓани кукавици кои се силат и изживуваат над невини работници и жени.
Години на опасно живеење во МК. https://t.co/RTC7G96YAA
15ReTweets65Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Рејмонд Редингтонredington_m53
2Град Скопјеcityofskopje1
3Блекџек 🐍🦠☣️🦇🌍🍁👁️gladiat0r1001
4LadyLiberty🗽Standing With Ukraine and Macedoniabetta10241
5Кирј(@н@)kirjana_1