TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Др Арсланагић @arslajemenibog
#reach: 109002   ( 31st )
#followers: 11319   ( 122nd )
#1
Јас би вовел тест по македонски јазик за сите што сакаат да работат во државна администрација или што сакаат да бидат функционери.
Ако паднеш, шетња.
63ReTweets399Favorites·Details
#2
Жими куров поминува. Не поминува. Се навикнуваш.
63ReTweets327Favorites·Details
#3
Денеска е Бранкојавление. Не се пере.
Добро утро. https://t.co/hHJ4MyILaD
34ReTweets216Favorites·Details
#4
Спасовски се жали дека полицајци им даваат инсадерски информации на криминалците за акциите кои ги спремаат.
Па мајсторе само за изјавава треба да си поднесеш оставаке.
Па не си министер за штоп светла, све да ти ебам! Реши ги и не сери!
31ReTweets179Favorites·Details
#5
#СкопскиГовнари
На велосипедска. До контејнери. Се шо сакаш.
Да ги направиме сељачиштава популљрни.
Захваљујем. https://t.co/OquyG23Kzk
37ReTweets91Favorites·Details
#6
Оно се потпишало и дало изјава на нотар дека е бугар. Оно се пенави за Гоце Делчев.
Оно својот идентитет и потекло го продал за бугарски пасош за да може да оди во ЕУ, јер квалификации 0.
Оно е многу насекирано за македонскиот идентитет.
30ReTweets156Favorites·Details
#8
Народот е толку гладен за сериозни и драконски казни кон каубојците во државава што се граничи со омраза.
24ReTweets154Favorites·Details
#9
Најбоља фора е што битангата што градеше пред Мавровка го викаат “инвеститорот”.
23ReTweets159Favorites·Details
#10
Можам, ако сакам. Ако Албанија ми дава леб, ќе научам и срам ќе ми биде да не го знам.
Пошто случајот е ибратен, shut the fuck up и учи македонски. https://t.co/GG0AJfh50X
26ReTweets117Favorites·Details
#11
Никогаш не ми стана јасно зошто мажите работат подолго од жените, кога статистички жената живее сериозно повеќе од мажот. Нема економска оправданост, а има дискриминација.
20ReTweets114Favorites·Details
#12
На тема “комарци”. https://t.co/a3BfdCXBWO
23ReTweets83Favorites·Details
#13
Шумската полиција ќе ловела планинари кои не носат маска.
Значи во државава сите работат тоа што не им е работа. Дрвокрадците кој ќе ги лови? КХС?
20ReTweets96Favorites·Details
#14
Ми фалеше регистрацијата од стокава. После 15 минути уште си седи лабавко и си читуцка нешто. Сељандура!
Со кола кола не лента, цела на велоспедска. Велосипедската целосно блокирана. До контејнери. Па би ти ја земал возачката на 75 години!
SK 8171 AB https://t.co/8XYche5HTQ https://t.co/udmMvVkrv5
24ReTweets53Favorites·Details
#15
Утепа ли се бато?
😂😂😂 https://t.co/27GCDJ4kkv
20ReTweets88Favorites·Details
#16
Ако има заболено дете во градинка, тоа не се заразило во градинка, туку во дружбите и седенките и играњата на децата и родителите. Мекици, свадби, кафани, паркови и слично.
Тие родители го загрозуваат јавното здравје со неодговорното однесување.
Градинките ич не се кабает!
15ReTweets109Favorites·Details
#17
Во Песталоци има 46 деца и 24 родители. Само Срна, јас и уште еден родител носиме маски, ама затоа страшно многу им смета почетокот на школската година. Небезбедно е.
11ReTweets118Favorites·Details
#18
И океј. Апелација ќе ја укине пресудата за сообраќајката кај Млечен и претпоставувам ќе ја врати на повторно разгледување.
Муабетот ми е, судијата дали ќе го јаде?
10ReTweets118Favorites·Details
#19
Реков. Треба да се забранат сите навивачки групи, све да ви ебам сељачко, да ви ебам! https://t.co/0AERdvFWOJ
17ReTweets57Favorites·Details
#20
Од “Паметниот попушта” почнавте на кур да се качувате, бахато и невоспотано да се однесувате, све да ви ебам.
Треба човек да ве дига на шамари на секоја глупост, да ве врсти во дупката од која излеговте.
Заеби ти тоа “паметниот попушта”.
9ReTweets90Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Тоце комшијата®shushmula16
2Chlamydiaschiffer_pg148
3Еј Брејgogiche8
4θεία Εφτελιαeftelijanamajka8
5The Professionaljovanovski_mk7
6Бактеријаescherihiacoli6
7Цонцеlawitches5
8Duchess🏴‍arthurgordonpy35
9Радеna_vanja5
10tribananachokoleshnik4