TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arsim Zekolli @arszek
#reach: 90116   ( 177th )
#followers: 989   ( 3667th )
#1
Читам албански, македонски, српски, хрватски медиуми во регионот и можам да кажам слободно дека медиумската цензура е најсилна во а) Македонија и б) врз македонците. И тоа во фрапантни димензии, без обзир на власт/опозиција медиумска поделба .
56ReTweets161Favorites·Details
#2
Ова е веќе вознемирувачки тренд. На три здрави, прави, свесни и активни луѓе им се губи секој траг, и тоа во кус временски период и среде метропола. Гледаме нивни постери по улици, читаме по социални мрежи а МВР молчи. Каде се Даниела Пецевска, Алибен Абдул и Арбен Аслани? https://t.co/5PPibxZgEu
72ReTweets107Favorites·Details
#3
Зошто да се повлечат именувани баџанаци, синови, ќерки, зетови, вонбрачни сопрузи? Тие се помало зло кои ја искористуваат туѓата моќ. Треба да се повлечат и разрешат нивните роднини во Власта кои ја злоупотребуваат дадената моќ. Разрешете ги вторите како памет за следните.
45ReTweets181Favorites·Details
#4
Одвојте минута, замижете и замислете ја хистеријата, трагедијата, паниката, повиката, галамата, пцуенката, мајко-шајката, патетиката и солзокрокодилството на СДСМовските гејша-медиуми доколку Грујо го потпишеше ова што они го потпишаа. Колку за да ја разберете нивната природа.
44ReTweets156Favorites·Details
#5
Дали молкот и рамнодушноста на ЗЗ кон експлозијата на корупција, непотизам и криминал на неговите пулени ви личи на човек решен да се справи со економијата? Или на човек кој ја чека првата кривина?
44ReTweets139Favorites·Details
#6
Го следам Зорана, го читам Тричкото, го гледам Димитров, ја слушам Рада, и се прашувам зошто мојот предлог за Амди Бајрам го сметате за хумор а овие за сериозни? Затоа што така мислите или ви велат медиумите па, ај, да не се делите од трлото?
35ReTweets149Favorites·Details
#7
Секоја понатамошна дебата за реформи е излишна, дококу не претходат безусловни оставки или разрешувања на Османи, Димитров, Асаф А., Царовска, Манчевски, Бектеши. Се друго е само веќе одвратно лигавење на Заев.
37ReTweets136Favorites·Details
#8
До згрозените за кинењето на СЈО: језик зад зубе!

Додека баравме правда, Вие го баравте Заев.

Го добивте Заев. Сликајте се сега со Фата Лукас.
33ReTweets139Favorites·Details
#9
Влезот во НАТО ќе потикне економски развој.

"Новоизбраниот член на Антикорупциска е баџанак на Талат Џафери".
35ReTweets108Favorites·Details
#10
Традиционалната утрка на СДСМ да со медиумски галами ги скријат тапа-резултатите е секогаш јасен индикатор дека интерната партиска анкета укажува на пад на подршка. Психолошко билдање самодоверба само потсетува на комичниот предреферендумски триумф и референдумски дебакл. (1)
22ReTweets91Favorites·Details
#11
Macedonia is now back into autocracy & corruptocracy, not less destructive than one of Gruevski. What is now clear to citizens, it will take couple of years to become a painful truth for western supporters of Zoran Zaev.
And no, blame not Russia and Turkey this time.
24ReTweets73Favorites·Details
#12
СДУИ остануваат посветени на ЕУ и НАТО вредностите.

"ЕЛЕМ ги вдоми и синот на Тахир Хани и шурнајката на министерот Бектеши. И синот на Јанева, шефица на кабинетот на Заев, вработен во државно"
26ReTweets62Favorites·Details
#13
Интервјуто со Груевски можете но не морате да го гледате. Но, бројот на гледања е рекорден и кажува многу. Според гледаноста, ги надминува прес конференциие на ЗЗ за објавување бомби.
23ReTweets68Favorites·Details
#14
Експорт-импорт-експорт-импорт-експорт-импорт-експорт....

Од Американската амбасада информираат дека постои зголемен ризик од терористички напади од ИСИС во Северна Македонија. (15 Фебруари 2019)

Пентагон ја поздрави репатрирацијата на 7 македонски борци од ИСИС (8 Август 2018)
21ReTweets74Favorites·Details
#15
Влезот во НАТО ќе го поттикне економскиот развој.

"Братот на Мира „дизел“ од вчера вработен во РЕК 'Битола'"
19ReTweets74Favorites·Details
#16
Ова е јасна и гласна порака на СДСМ до сите граѓани: Идете онадете се сите по ред!

"Костадинов за „Фокус“: Вработувањата се законски, транспарентни и за сите важат исти услови"
21ReTweets66Favorites·Details
#17
На загарите од Бихаќка не им верував кога се лигавеа кон ДУИ за да дојдат на власт и ојдат по Совети. Уште помалку им верувам сега кога се "изненаѓени ем увреѓени" за пензијски и др. работи. Типично: Мила да покрие тендерот на мажот, Бујар да покаже лидерство. Маза и Луња. цртаќ.
21ReTweets60Favorites·Details
#18
Влезот во НАТО ќе го поттикне економскиот развој. И зајакне безбедноста.

"Сопругот на Мира стана командир"
12ReTweets77Favorites·Details
#19
The champagne has dried out. West-Ambassadors in MK should sober-up and listen closely the silence of people's indifference to yet another bureaucratic "great victory". I never expected fanfares & mass exaltation, but the apathy of people to NATO signing is - well - appalling.
18ReTweets56Favorites·Details
#20
По сите оправдувања дека "без ДУИ не ќе можевме да ја срушиме ВМРО" и "без ДУИ немаше да создадеме Влада", испаѓа логично дека без ДУИ немаше да има Преспански. Ајде, СДСМ, бидете реални и љубете нозе на Али и кога ви годи и кога ве нервира.
13ReTweets68Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1КраФТkraft_mk3
2Aleksej Demjanskiademjanski1
3Lamajalimitiransvet1
4Vesko Garcevicveskogarcevic1
5#MKnevernorth#Macedoniaforevermatedalmatin1
6︽☆︽ Чиз™ ︽☆︽ #АΨc4i7z1
7agron-om 🇧🇪agronsherifi1
8Dimitar Bechevdimitarbechev1
9Tito Belicanecbelicanec_tito1
10nelson xmyfriend123331