TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Duchess🏴‍ @arthurgordonpy3
#reach: 124348   ( 5th )
#followers: 3149   ( 1191st )
#1
Факинг генијален дизајн сме имале порано на се, како ли станавме волкави ропаци... https://t.co/BxwfNARxRH
94ReTweets696Favorites·Details
#2
Србиве секогаш со генијален смисол за хумор 😂 https://t.co/PKuyesA7Eu
54ReTweets382Favorites·Details
#3
Страшно и вознемирувачки изгледа ова со Преспа. Мене не ми е јасно зошто се случува, може и не не ништо страшно, не се разбирам.

Тоа што уште повеќе ме вознемирува е тоа што никој ниту официјално од влада ниту научниците не излегуваат да кажат што е, а тоа ептен очекував. https://t.co/6qL0n05lg7
48ReTweets158Favorites·Details
#4
Точно е дека Македонија во тоа време е проект на Тито, тој има заложба да станеме држава во рамки на Југославија. Но, ОК би било да кажеме дека Бугарија во истото тоа време е проект на Хитлер кој треба да му помогне да завладее со Балканот.

Фото: Хитлер и Цар Борис https://t.co/TojS3FXOLq
39ReTweets168Favorites·Details
#5
Смисол за хумор на сопствена сметка е сериозен индикатор за тоа колку некој е еволуиран и напреден. И индивидуално и колективно.
27ReTweets139Favorites·Details
#6
Што очекувам од СДСМ:

- Дивоградби = ЉОМ
- Охрид = мораториум 10 год
- Неколку градоначалници ЗАТВОР
- Рудници златото = 0
- Вмрана стара криминална гарда ЗАТВОР
- Суд = ветинг
- Закон градење
- Закон ЛГБТ
- Градежна мафија = 0
- Трска, Холидеј Ин = паркови
28ReTweets105Favorites·Details
#7
Стотројка од цела МРТВ во време на пуштаа делови од бомбите, дури го направија и култниот 103 џингл со Мијалков како вика "Началниче, како иде андерграунд?".

Еве веќе две години се без фреквенција и пред затварање.

Па прво нив требаше да ги им се реши проблемот од цела МТВ. https://t.co/ohZITwSBfP
30ReTweets86Favorites·Details
#8
Да ми ја чувате Македонија! https://t.co/U3qClQGsx4
18ReTweets165Favorites·Details
#9
Хајлајт на денот...

Хомофобкава е фан на Левица а во нивната изборна програма пишува дека ќе работат на надминување на хомофобични ставови, дискриминација и стигматизација на ЛГБТ лица. https://t.co/qz4km0jGUJ
23ReTweets102Favorites·Details
#10
Сега кога ИРЛ откри кој е сопственик на дивоградбата кај Мавровка, ќе чекаме Мевљудин Алити сам да се смилува да ја руши во наредните 20 години или МВР ќе го уапси веднаш и ќе се руши се по кратка постапка?

Ајде МВР акција!
20ReTweets96Favorites·Details
#11
Невидена одбрана вo коментари со аргументација "луѓето ваделе 🇧🇬 пасоши за да преживеат".
Па ние 1,6 милиони што не извадивме да не умревме?
Не се лажете, вистината е дека најголем дел ваделе 🇧🇬 пасоши на штета на 🇲🇰, а за подобро да се снајдат и да уќарат нешто.
20ReTweets91Favorites·Details
#12
А на Шилегов вилава во Дојран никој не ја спомнува од вмранава 😂😂😂 https://t.co/RBhvn3Onnj
20ReTweets89Favorites·Details
#13
Нема да ја рушат Мавровка, а?

Ова е револуција, прва дивоградба срушена последниве 15 години.

Сега треба да продолжат и со останатите! https://t.co/m5ILkkWMH8
20ReTweets87Favorites·Details
#14
Почивај во мир легендо Нина Спирова!

Ти благодариме и ти се поклонуваме до земја за твоите најубави песни а најмногу за "Еден бакнеж“. https://t.co/o3fHATzsN4
18ReTweets98Favorites·Details
#15
Добро, како може нешто да е волку кјут како ова бебе магаренце ❤️❤️❤️❤️❤️ https://t.co/Ic8DRaLYX9
15ReTweets135Favorites·Details
#16
Нема поглупи луѓе од нас, за секакви банални потреби вадеа бугарски пасоши, па сега гневни на Бугарите. Добро разбираа што тоа значи кога ги вадеа, ама пусто да се заврши некоја работа со пасошот, да се заштеди или заработи некој денар. https://t.co/dwmHQ1xU8I
20ReTweets77Favorites·Details
#17
Никогаш не сфатив зошто човек што завршил факултет се тепа да се бутне во јавна администрација и за неколку стотини евра месечно добиени за џаболебарење да си го уништи така животот без воопшто да проба да направи нешто убаво и корисно од себе.
17ReTweets100Favorites·Details
#18
Пола деца во Македонија пораснаа со тупнат телефон во раце за да не ги "замараат" родителите додека гледаат серии на ТВ и сл...

Како ќе им се објасни на тие деца зошто се заглупавени и емотивно отупавени од мали?
18ReTweets83Favorites·Details
#19
Зана Нимани, по потекло од Ѓаковица, родена во Белград.

Албанка која ја палеше и жареше југословенска поп сцена со нејзиниот еманципиран, но провокативен изглед, убав глас и софт еротика текстови.

Легенда! https://t.co/dcxOdQTCMF
13ReTweets133Favorites·Details
#20
Леле вмрана бранење дивоградбата во Мавровка, не ми се верува, со Космос ја споредуваат за кој Фиат имаше фул документација и платени комуналии, плус во бомбите имаше разговори и зошто точно го рушат Космос по налог на Груевски заради политички реваншизам.
20ReTweets62Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Патлак илити пиштолposlediknapik38
2mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber36
3Аловиотashchija15
4FlyHighparaflyhigh14
5Delboymkddelboymkd12
6Pinkeyek375u_wo_t4beru10
7Chlamydiaschiffer_pg1410
8“Њу ејџов треба...”petark9
9На Тоце комшијата®shushmula9
10El Duderinomrblueberry2589