TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 90771   ( 173rd )
#followers: 3712   ( 880rd )
#1
Штом вака си го менуваме Уставот како чорапи, можевме да ставаме и други глупости внатре:

1. Хамбургерот од 7-ца е најбољи.
2. Врховен командант може да биде секој што ќе собере 5.000 потписи.
3. Секој мора да има 100 мбпс интернет
4. Така е.
5. Ако не е така, види 4...
28ReTweets124Favorites·Details
#2
Ме заболе уво за Џез фестивал. И онака е музика за шака луѓе.

А примети некој дека Златно славејче не добило пари?
26ReTweets102Favorites·Details
#3
А имате другар на кој сѐ што тебе ти се десило и на него му се десило, ама поинтересно?
20ReTweets100Favorites·Details
#4
И во Кина некој сигурно сака да каменува воз, ама не му се иде на 10 години робија.
18ReTweets82Favorites·Details
#5
Ја не можам да затајам 17 денари што ги дужам за сендвичов, а како успеваат да заташкаат милиони евра? Епа дека не знам, затоа и дужам 17 денари.
13ReTweets73Favorites·Details
#6
#7
Кога јадам бурек у бурекџилница, секогаш го враќам тањирот и приборот кај тетките.

#Факт
10ReTweets78Favorites·Details
#8
Не од друго, македонскиот јазик е загрозен од неверојатната пенетрација на English language, if you know што ти кажувам. Тешко да најдете дете под 15 години кое барем 2-3 збора во реченица не употребува на англиски или не користи заемки.
12ReTweets67Favorites·Details
#9
Ја знаевте приказнава? Јас не. Цел живот го гледам сидрово и не сум се запрашал зошто е баш таму.

https://t.co/mMFu7cxYfH
16ReTweets51Favorites·Details
#10
Ќе си купам ваква хартија само за да ги кинам перфорациите. А тек звукот кога се кине... https://t.co/Up7SNbqh5O
6ReTweets78Favorites·Details
#11
Ако некогаш имало боља грешка за дислексија... https://t.co/p31wfoqVUB
13ReTweets55Favorites·Details
#12
Една од поважните работи во овие 42 години ми е што успеав да ги задржам моралните вредности и покрај сељачкиот свет околу мене. "Добро утро" и "повелете" вредат исто сега како и било кога.
9ReTweets64Favorites·Details
#13
Во РЕК уште само филтри нема, инаку вработени има доволно
13ReTweets50Favorites·Details
#14
Ви покачиле некогаш плата со зборовите: Ова покачување е за да ја покрие инфлацијата и курсните разлики?
11ReTweets54Favorites·Details
#15
Охохохохохохох
Хахахахахахаааа

"Ја однел на вакцина"
"Мала е за таа вакцина"

А сеа вие оправајте дали тоа зеленото било капаче или адаптер :)))))

Селадам дека може и пониско да падне Владава.

https://t.co/2EqD2j3B5Q
15ReTweets38Favorites·Details
#16
Како мене ме заследија сите паметни твитерџии? Да не можам глупост да лупнам...
7ReTweets61Favorites·Details
#17
Кога јас би бил ливчето со ПИН-от од картичката, каде би се скрил? 🤔
6ReTweets60Favorites·Details
#18
Што ти подари девојка ти за роденден?
- Па, имаше...
А, знам, она подарокот вечер ќе ти го даде!
- Мамо мааа...

#ЕднаЕМајка
5ReTweets59Favorites·Details
#19
Ви сметаше екстерно? Будимо реални, и мене ми сметаше начинот на спроведување и мерливоста. Еве ви ги сега децата во основно, цело школо со просек 4,93. Све генијалци.
7ReTweets48Favorites·Details
#20
Не сум метеопат, само сум ненаспан
9ReTweets35Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Холи Голајтлиbreakattyffanys62
2Беља_belja30
3Стормрејџstrastniot27
4Игорче Развигорчеigor_rujo19
5ОмајФаќинГадomajgad09116
6Bananabanankata16
7Ранкоsrbak16
8Брадаlegovski16
9Фрикmadeptenlud13
10Ջուլիանաneiskulirana13