TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar Tortevski @atortevski
#reach: 121371   ( 4th )
#followers: 10418   ( 151st )
За спектакуларниот резултат на ВМРО ДПМНЕ, заслужен е само Зоран Заев, кој сака нека му честита.
96ReTweets847Favorites·Details
Ги избркавте тие што мислат
Фонд за иновации
Вработувавте партиски
Тренинг на магариња
Не нарекувавте неутровмрана
Партиски ја делевте државата
ПРКОСОТ го бркате
Банално било да се бара одговорност за 14 изгорени луѓе
Го оставивте ДУИ без контрола
ПОВЕЛЕТЕ ДА ЈА ПЛАТИТЕ ФАКТУРАТА
104ReTweets561Favorites·Details
Модуларната болница во Тетово изгоре заради профит.Инсталацијата била несоодветна и не можела да издржи вклучување на дефибрилатор а немало фи склопка која би ја исклучила струјата или имало несоодветни осигурувачи а панелите биле од брзогоречки матерјал. Тоа не е виша сила.
68ReTweets316Favorites·Details
За ботовите на СДСМ, јас сум виновен за нивното самоубитво.Не се виновни тие што твитаат за пари, што се напикаа во Телеком, управни одбори. Што крадеа преку фонд за иновации и што тренираа магариња. Јас ги терав да му аплаудираат на црепот кога покажуваше “ ЕВО ТИ ГА НА”.
48ReTweets396Favorites·Details
Драги мои твитерџии! Сигурно знаете дека стотиците билборди од кои ви се смешкаат ботоксирани и фотошопирани ликови, се платени со ваши пари. Ова се средства кои можеа да решат мнооогу комунални проблеми.
53ReTweets316Favorites·Details
Да бидеш 4 години градоначалник на Скопје, и при повторна кандидатура да потрошиш милиони за билборди со твојот лик, мора да ти е јасно дека луѓето ниту виделе, ниту чуле дека нешто си направил.
39ReTweets301Favorites·Details
Покојни професор Пухан, на еден наш бизнисмен кој исфрлил куп книги од куќа која ја купил, му заѕвонил на врата и го искарал со укажување дека книгите не застаруваат, не излегуваат од мода и дека не смеат да се фрлат. За жал Мила Царовска тоа нема да го научи тоа никогаш. https://t.co/lt4rFcceCN
37ReTweets181Favorites·Details
Сите што сега сакаат да го менуваат Заев треба да си одат заедно со него. Штом го премолчеа бркањето на Стојко Пауновски, единствениот човек во партијата кој се бореше да спречи уривање на системот, тие се само глувци кои први чувствуваат дека бродот удрил во ледениот брег.
33ReTweets203Favorites·Details
Изборите секогаш ги одлучувале 250.000 мислечки луѓе надвор од СДСМ и ВМРО. Успех на големите е што успеаја да ги иселат нив. Заев со неговиот пазарџиски менталитет го закова последниот клинец на сандукот. Шурување со криминалци, попуштање на ДУИ, бркање на Стојко, привилегии…..
33ReTweets196Favorites·Details
Во Чешка милјардерот актуелен премиер Бабиш синојка го призна поразот а партиите кои пред 5 години беа власт, не добија ниту едно место во парламентот. Зборувајте ми вие и понатаму дека ништо не може да се смени и дека Заев и Ахмети биле “договорени” и дека изборите се решени.
32ReTweets187Favorites·Details
Класична злоупотреба на вработените од градските служби во приватни цели. Чиста злоупотреба на службена положба. https://t.co/z8qcVf2aH8 https://t.co/Yt9zKqipL4
33ReTweets167Favorites·Details
Нема бесплатен јавен превоз. Луѓето можат да се возат бесплатно, но некој друг тоа мора да го плати.
26ReTweets175Favorites·Details
Вечерва требаше да има дебата на ТВ 21 на клик плус. Поминав 600 километри да стигнам, но Шилегов и Арсовска откажале па дебата нема да има.
29ReTweets134Favorites·Details
Сакам СДСМ да си одат, а не сакам да се врати ВМРО. Заев станува проблем на целото општество и мора да замине, но ако СДСМ го добие Скопје, Заев тоа ќе го претстави како негова лична победа добиена со пазарења на штета на сите. СДСМ може да се реформира само ако се тргне Заев.
20ReTweets228Favorites·Details
Народот им пратил порака и они ја разбрале!
Абе патолошки лажговци, ако ја разбравте грешката, во Куманово ќе признаевте дека сте згрешиле со Максо. Неформално ќе му признаевте победа уште денес, ќе му пружевте рака. Наспроти ова, вие со МВРО го малтретирате човекот.
22ReTweets187Favorites·Details
Избркај го Стојко Пауновски уште еднаш. Пркосот треба барем два пати да се избрка. https://t.co/DYfIbebxEM
24ReTweets157Favorites·Details
Би наброил од твитер околу 50 профили и СДСМ да се паметни а не се, би требало да посветат по еден час дневно и да ги прочитаат. Тоа се образовани, начитани, независни луѓе кои сакаат да живеат во пристојна држава. Би имале одлични советници кои не им бараат никаква привилегија.
22ReTweets177Favorites·Details
СДСМ за да врати барем дел од достоинството денеска мора:
Да му се извини на Максо и да му честита.
Заев,Николовски, Оливер, Филипче да поднесат оставки.
Да ги избрка платените ботови кои избркаа едно чудо “неутровмрани”.
Да им даде налог на ЈО и МВР да ги испитаат сите криминали
25ReTweets137Favorites·Details
Драги твитерџии дали сте подготвени да гласате за кандидати кои што најдрско го кршат законот узурпирајќи објекти кои им припаѓаат на сите граѓани? https://t.co/aPgiekSJkJ
25ReTweets131Favorites·Details
Малку е потребно за среќа. Децава од Германија до Платамона со точаци. Вечер ќе ми бидат гости на вечера. Респект. https://t.co/N12I7SQd84
12ReTweets302Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Pospan🇵🇫zivotnaulica15
2Мирјана Најчевскаibogovitelicno15
3Dimkoddimkooooo15
4Сандокан де Мартиниqdamechkatroski14
5Julijana Dimitrovskabeba195818
6Brankoni1212plajvaz9566
7Др Арсланагићarslajemenibog5
8Кети oд фториketiodftori5
9JKofdfree5
10Catch me if u canmimicka873