TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лакистрајк @az_buki
#reach: 77941   ( 212nd )
#followers: 4279   ( 745th )
#1
Ова е црквата во с. Штавица, Прилепско, каде што Милчо Манчевски го снимаше филмот „Прашина“. Забележете на третата слика што пишува: „Овие се придавници што придават братот свој на Турци“. А и другите цртежи се интересни, за јазикот да не праам муабет, чист македонски народен.😊 https://t.co/dSk0tlFSqa
73ReTweets218Favorites·Details
#2
Мама спие, бебите мрткаат... 💖 https://t.co/8PbrpL5G9K
7ReTweets129Favorites·Details
#3
Ај на мама детето. ❤️ https://t.co/RvzKMny6q3
15ReTweets82Favorites·Details
#4
Попонижувачка порака од тоа амбасадори да ти чистат ѓубре по дома - НЕМА. Кој чита меѓу редови, ќе сфати: ѓубриња едни, каков датум, имате ѓубре за чистење прво дома, таква депонија не ни треба.
16ReTweets45Favorites·Details
#5
Прославинела таро датумо! https://t.co/kMEzXTu4LX
15ReTweets45Favorites·Details
#6
Сфаќате сега дека треба да се бориме одново за државава, дека сме на полоши позиции од 1944, дека сме оставени самите на себе независно што ќе бидеме дел од НАТО, дека нашиот социополитички профил не ѝ одговара на Европа и дека е ова последен аларм? Време е за драстични промени.
10ReTweets57Favorites·Details
#7
А вие и понатаму бидете големи е...чи за две черврни и чекајте Шиле да ви набави 30 електробуси. Новото метро на Софија, дами и господа. https://t.co/DCtJEERI2p
10ReTweets53Favorites·Details
#8
Ова е тоа "од две кила месо сум те изгледала"? https://t.co/LZ6aR5to7n
7ReTweets52Favorites·Details
#9
Заев: "Ниедна земја кандидатка не направила толку многу за да добие датум за преговори со ЕУ."
Точно, ниедна немала толку неразумно водство за да го предаде врвниот национален интерес - своето име.
7ReTweets22Favorites·Details
#10
Десантот на Арачиново... https://t.co/RJBCcK9ab1
7ReTweets19Favorites·Details
#11
Војводата Лазар Дивљански... Една слика - 1000 зборови. https://t.co/BwVHyVevtO
4ReTweets26Favorites·Details
#12
Принцезички... https://t.co/pAimjaF4Vj
3ReTweets24Favorites·Details
#13
Уште малку 44 ќе ги стокмам, продавачкава ми вика: "Повели, дечко". И оди после да не ти биде убав петокот. https://t.co/ofplfRud3H
3ReTweets22Favorites·Details
#14
Во еден брак најважен е балансот: Еднаш ти си крив, другпат жената е права, и така...
4ReTweets18Favorites·Details
#15
Додека ја читаат веста за пописот на Канал 5, оди снимка од Камени мост и под него човек моча! Среде бел ден. Од Европа - само чоколади за сега.
2ReTweets23Favorites·Details
#16
Туѓ човек не може да биде предавник.
Те предаваат своите и се преобразуваат во туѓи... Факт.
4ReTweets15Favorites·Details
#17
Што убави коментари одоздола, да ти е мерак да читаш. Многу принципелни бевте, му украдовте 2 пратеника на ВМРО пред очи баш преку ДИК. Сега знаеме и како. #Апсаана, другарке! https://t.co/8jA9LpkCg7
5ReTweets11Favorites·Details
#18
Спаси, Господи, люди Твоя и благослови достояние Твое, победы православным христианом на сопротивные даруя, и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство.

За многу години Крстовден! https://t.co/zKEeXpprNS
4ReTweets13Favorites·Details
#20
Две колбавчиња. 💖 https://t.co/n6a5HUlu0Q
2ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Игорче Развигорчеigor_rujo22
2Курвин Водењакjovanowsky22
3Мартианmartianfrommkd19
4Мадмазел Мимозаpravednatavita14
5Ебачот од Никарагваcherga_omnes14
6БаБаРоГ ///////////lepcesosalamce13
7На Сузе малиотnasuzemaliot12
8СЕВЕРЏАН #Северна никогашbrunoba0371481011
9Јанко Илковскиjankoilkovski10
10Томи Џериcinikot10