TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tanja @azhdaja
#reach: 105096   ( 57th )
#followers: 10674   ( 128th )
#1
Би умрел за мене, а не дава да го утепам.
38ReTweets151Favorites·Details
#2
- Ја скратив косата 20цм.
- Голем кур.
33ReTweets134Favorites·Details
#3
Како не ви е срам, јас на ваши години го правев истото што и вие.
20ReTweets91Favorites·Details
#4
Можеби и опашот мисли дека ја мафта мачката како сака.
24ReTweets73Favorites·Details
#5
- Глеј го ливчево какво е летнато.
- Остај го, се прави флаер.
21ReTweets56Favorites·Details
#6
- Не ти е мучно со дуксерче на топлово?
- Памучно ми е.
11ReTweets72Favorites·Details
#7
А што ако ти кажам дека всушност твојот порок е зависен од тебе?
12ReTweets61Favorites·Details
#8
- Заслужувам подобро од тебе!
- Молам?!
- Велам заслушувам подобро од тебе.
11ReTweets64Favorites·Details
#9
Колку сака некој нека е муљ и гад од човек, ако му се ситиш на несреќата мислам дека си скапаница.
12ReTweets59Favorites·Details
#10
Да си бев бугарско ќебапче...па да си бев жива однатре.
10ReTweets60Favorites·Details
#11
Можеби сите те сметаат за будала, но ти длабоко во себе знаеш дека си тоа.
11ReTweets56Favorites·Details
#12
Потивко со тоа слобода на говор, може да те чуе некој.
11ReTweets53Favorites·Details
#13
Морам да се сакам за да не мораш ти.
12ReTweets49Favorites·Details
#14
Air Ачиново.
10ReTweets53Favorites·Details
#15
Ми се допаѓа Варшава: доволно убав и доволно оптеретен град, фино коректни и реално накурчени луѓе, убава храна, пуно проблеми што го вртат животот надвор од комфорт.
Ме потсеќа на кариран чаршав со дамка од кајмак и маалски ќотек. Препорачувам <3
8ReTweets56Favorites·Details
#16
Coffin To Go.
13ReTweets41Favorites·Details
#17
Знам дека животот е чекање, ама некогаш претерува све да му ебам.
11ReTweets42Favorites·Details
#18
Не живееш ни во Орвелов ни во Хокслиев свет. Живееш во песна од Пинк Флојд.
11ReTweets42Favorites·Details
#19
Велат се убил од мислење, но не беа пронајдени отпечатоци од прст на неговото чело, инспекторе.
9ReTweets46Favorites·Details
#20
Не е награда ако сите ја добиваат.
8ReTweets48Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1pupsikinsmrcartmanezzz19
2Todorovski Vladimirtodorovskiv18
3ДатумОmadeptenlud18
4b®gasimilacija18
5Евианdotblackend17
6Диегоfiljanshtrkot17
7ПрофилПредВремето®rebrendiran17
8Кромитчеkromitche14
9PepiPichMajchinperopepito11
10Урбан курбанtoniaudio10