TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бемка @b1pcg6cyirrcotr
#reach: 70354   ( 184th )
#followers: 1714   ( 2438th )
Организатор на атентатот на Александар Вучиќ кој е во бегство и кум на Веља Невоља добил Македонски пасош на име Мустафа Појуков 👏👏👏
https://t.co/iOTOUd9LA2 https://t.co/U8l6jr4xEU
40ReTweets85Favorites·Details
Затоа ли имаме процентуално најголема смртност од корона?!
Повеќе починати од заболени 😔 https://t.co/wFgPyzL3z6
28ReTweets74Favorites·Details
Ограбува банка, станува побогат за 7 милиони, доаѓа во МКД лабаво си вади пасош и никој ништо не му може.
Бљувотина.
https://t.co/2mqlKIt2at https://t.co/USYFkEM315
27ReTweets74Favorites·Details
Четворица светски наркобосови лани во ист ден добиле македонски пасош. Ако ова не е организирано, како поинаку?!
https://t.co/c73HpMDJ9B https://t.co/a0TZHabnYe
28ReTweets62Favorites·Details
Жителите на Порта Влае сонуваат за нормален плочник и будење на @OpstinaKarpos 😏 https://t.co/n6kDkb6iDa
21ReTweets82Favorites·Details
Да се потсетиме 🤣🤦‍♀️ https://t.co/deYZvrPN2j
18ReTweets112Favorites·Details
Трет ден блокади против тајните преговори со Бугарија а од севернава @VladaMK само молк.
Продолжуваме утре, МНР, 15ч. 🇲🇰 #СеАрчимеЗаМакедонија https://t.co/5EmiN7zeGG
23ReTweets62Favorites·Details
Гладни, боси, болни, бездомници, лица со пречки во развојот..и куп други маргинализирани групи се небитни, ама затоа овие настраниве, да не сте помислиле да ги вознемирите пошто ќе станете жртва на #режимот #мрш https://t.co/Csm5FdoKnk
18ReTweets97Favorites·Details
Дали МВР се распаѓа?!
➡️Лични документи, нема
➡️Началници во нарко бизнис
➡️Подарени пасоши на светски криминалци,со украден идентитет
➡️Фалсификувани возачки дозволи
➡️Шпиунажа на припадници на МВР во странски земји за туѓа служба
➡️Сомнителни набавки
➡️Партиски вработувања https://t.co/ydRXaARo8z
22ReTweets38Favorites·Details
Во Министерството за финансии се заговара воведување на кризен данок. Ова значи плаќање на плус процент данок на секоја финансиска трансакција.
Абе маме ни ебавте #пичкавиматерлоповска 😡
https://t.co/kYps6A6PnA https://t.co/4DGOEkEoVl
19ReTweets52Favorites·Details
Лицемерниот неуспешен Претседател во 2009-та, што ги шармираше македонските гласачи во име на заедништво, јакнење на демократијата итн., за да после изборите го покаже вистинското лице, со силен националистички став. #PseJo https://t.co/6EVRXrTvsf
17ReTweets49Favorites·Details
Мала пажња за Шилегов и Богоев милионските суми на тендери за Конструктор Рената и др. ДОО.
Дали е ова една од многуте фирми кои се компензираат со криминални дозволи за градба? https://t.co/d5ct1Etz0w
19ReTweets33Favorites·Details
На крај Шилегов го нарече Дурловски фашист,а Оли ера се покаја за поставеното прашање.
#МршБандоКриминална https://t.co/xfuBQ6p0Ar
17ReTweets45Favorites·Details
17ReTweets44Favorites·Details
Да живее и да владее 👌⚫🔴 https://t.co/nlWW5g69Y9
11ReTweets68Favorites·Details
Слаби сме на луѓето кои најсилно ги сакаме.
13ReTweets47Favorites·Details
Семејството на судијата кој го замрзна имотот на ВМРО-ДПМНЕ за само 5000 евра купило хотел во Дојран 👏👏👏 https://t.co/uviIODOVzN
15ReTweets35Favorites·Details
Ненормална држава сме упм. Поздравуваме бесплатни патарини за соседиве, утрински емисии на темава, дебати и критики зошто не за во Охрид...
И сѐ тоа заради неспособнава @VladaMK што илјадници македонци ги стави на трошок да го бараат спасот во др.држава.
#ЕхМојаЧудеснаМакедонијо
13ReTweets39Favorites·Details
Ова ли се базените во #карпош Стефан Богоев што ги вети во програмата https://t.co/v0hESQY1ca
11ReTweets36Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влада на Република Северна Македонијаvladamk4
2Opstina Karpos (Municipality of Karposh)opstinakarpos3
3Монте Кристоtemplisignum3
4Седо Пероsedo_pero2
5Венко Филипчеvfilipche1
6Aleksandar Nikoloskialexandarmkd1
7Зоран Мијалковzoran_mijalkov1
8Ljupcho Nikolovskilj_nikolovski1
9ВикиПиги oink 🐽biktop161
10Уништувач на лоботомиlmakedonecot1