TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bogdan Bogdanov @b_bogdanov
#reach: 491   ( 2049th )
#followers: 491   ( 8905th )
@drakulka143 На македонски се вика венец. Има виц за “венецот“ кај ракијата. Еден пие ракија која ја печел другар негов. Се жали на другарот дека ракијава не прави “венец”. Дргарот му одговара: напиј се уште некоја и утре ќе ти купам венец.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Вампиркаdrakulka1431