TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ivan Iliev @baaaaaanoo
#reach: 63627   ( 422nd )
#followers: 2804   ( 1248th )
#1
Да се радуваш на политичар за било што у Македонија, ако не си штабец, 90% си ретардиран
9ReTweets40Favorites·Details
#2
Има твитер говна што не ги следам Али ми се појавуваат често пошто некој од вас помалите твитер гомца ги лајка
10ReTweets37Favorites·Details
#3
Следи ситуација: Шок Труперс Сашко Костов, Милко, Сетсат и My Tear имаат нови албуми. Foolish Green има нов сингл, Prince$$ владее, нов генијален сингл и на Фиц од Новиот Почеток како Blackstate. Тоа све македонски артисти и све у последни 30дена. Бугари нек ти расправаат копиле.
9ReTweets35Favorites·Details
#4
Ние од кочани како знаеме да љубиме никој https://t.co/LQvDAohCxo
6ReTweets40Favorites·Details
#5
Слушашли https://t.co/NWlx18BJXa
7ReTweets30Favorites·Details
#6
Sethstat е македонски џез состав, имаат нов албум, ако не ги знаевте до сега или сте игнорантни копилиња или бугари, можда и вмровци, они се прилично тупа раја. Како и да е, симни слободно, curtesy of #pmgjazz https://t.co/nhYX0bWE93
8ReTweets19Favorites·Details
#7
Брача и сестри рапери, ја као нов рапер почнав од грендмастер флеш и Тупак, на каде треба да идам сеа? Флоу тражам, рипнете го генгста срањето у препораки, фала ви на сите ♥️
4ReTweets30Favorites·Details
#8
Вие што мислите дека дрогите се лоши не сте се дружеле со стрејт кариеристи у нивни 30ти
6ReTweets22Favorites·Details
#9
Единствена дефиниција за сељак е следнава: човек кој живее у град кој не го почитува. Ја ја измислив, пред неколку години ми дое од никаде. Дај подобра копиле ако имаш а немаш.
3ReTweets30Favorites·Details
#10
Ако имам прочитано нешто посмешно у животот нека изгорам вмровци се да ги препарираш 😂😂😂 https://t.co/uzUbVDBkO2
2ReTweets22Favorites·Details
#11
Сум бил фотограф на ДАФ лани, дур се спрема ново издание еве неколку рендом фотки од ден 1 и настап на Летечки пекинезери. Дојдете оваа година, Кочани е прекрасен град ако си гостин https://t.co/Z8hNQQiPw3
2ReTweets14Favorites·Details
#13
3ReTweets10Favorites·Details
#14
no filter pederce https://t.co/in1QEThfzp
2ReTweets13Favorites·Details
#15
Kolku nepismeni lugje haraat niz drzavata mozete da vidime od tvitot I komentarite. Na Koj drogi drogi se lugjeto? https://t.co/ZZyIXc56qJ
1ReTweets15Favorites·Details
#16
U 40 regionalni singlovi gi imash: my tear, 21 vek, dimitra, marinaleda, mooger fooger, Aleksandar veliki, anna o, pikolomini, sethstat I mp. Ti mislish makedonija nema muzika/scena, srbi I hrvati ti raskazuvaat https://t.co/quxHrBZZd1
4ReTweets5Favorites·Details
#17
Makedonija stvarno ne e normalna drzava, sve da ti ebam mesto prokleto I lugje retardirani https://t.co/0CklALbPOe
4ReTweets5Favorites·Details
#18
I have a new follower from England, I shell be tweeting in English from now on, thanks for understanding
0ReTweets16Favorites·Details
#19
Какво олеснување, државата им дозволи на жените во државата да одлучуваат за себе, март 2019
https://t.co/mdPNZnUiho
4ReTweets4Favorites·Details
#20
Твитер треба да го направат на шитови, идеш на четвртиот шит (sheet) шо ти е за кавги, 5ти проблеми, 6 - дејтање, с&м 7-ми, се грижиме за кучиња на 17ти, комплекси, совети, радикална историја, музика, заговори, гробишта на вмро, наградни игри, филозофија итн
2ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Слаткар Бавчовabavcov15
2Fejtoneroom_hotel9
3малиот кнез мишкинjakovfendu9
4elverdaderopesimistatherealpsmst9
5Vikpsychonaux9
6Mirko Popovpmg_recordings8
7Goran Gajdukgorangajduk6
8НогаДрогаnogadroga6
9Toni Dimitrovtoni_dimitroff5
10Jasna Koteskajasnakoteska5