TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БејбиБлу 💋 @babyblue3344
#reach: 44148   ( 77th )
#followers: 1345   ( 3437th )
Работам само за сметките да ги плаќам,пола мои повеќе од пола на Љопките Од Арачиново
Драстично поголема сметка за струја,а потрошња иста ова е жив грабеж!
Одвратна стана државава за живеење...ОДВРАТНА!
40ReTweets220Favorites·Details
Не ги разбирам луѓето кои по секоја цена сакаат да бидат фини и прифатени ко такви у околината.Не можам да ти глумам финоќа,да ти се смешкам само затоа што тебе тоа ќе ти се допадне,намќорка сум, дифтарка,бирам луѓе со кои ќе дружам,искрена сум,а твое е дали ќе ме сакаш или не.🤷
17ReTweets106Favorites·Details
Лута си ми?
-НЕ! https://t.co/k3I2ba30vM
9ReTweets126Favorites·Details
Кога би си заминала од државава тоа нема да биде заради пари,срањава политички кои се дешаваат,неправдите кои ни ги прават...не,не би заминала заради тоа,би заминала само заради овој народ и менталитет,многу лош народ маме му,многу злоба,завидливост, стварно не се поднесува ова😞
14ReTweets99Favorites·Details
Ѕврцни ми 🫶☎️ https://t.co/Ee12reB6NU
9ReTweets88Favorites·Details
🚩А кога ќе ве видам како им кршите јазик на србиве у риплеи по нивни српски твитови 😆

Ми иде да си бљуцнам секогаш ко ќе ве читам 🤢🤮
6ReTweets86Favorites·Details
За Бадник традиционално домот се украсува со бадниково гранче.Неизбежниот симбол на Бадник го симболизира здравјето,го слави животот и вечната среќа.
Според народните верувања,токму со ова дрво праведниот Јосиф запалил оган за да го затопли штотуку родениот Исус и неговата мајка. https://t.co/tHe0RlgHg0
9ReTweets50Favorites·Details
Мислам дека сега ќе го смени мислењето за уличните кучиња 🙄 https://t.co/kkG5TlyPIg
7ReTweets58Favorites·Details
Частеа бурек денес на работа,но се олади не го сакам таков и земав на рингла го бапнав со хартијата од бурекот да се топли и сега малку мириса тоа ринглата ко ќе ја уклучиме и чади,но јас не кажувам од што пошо ќотек не ми бега.Битно го стоплив да не ме мислите и не запалив ништо
5ReTweets52Favorites·Details
Сакаш?
-сакаш ама нема😝 https://t.co/Cv66OaegRg
4ReTweets52Favorites·Details
Вози плавуша и ја сопира полицаец:
👮:
-Добро вечер.
🫅 Плавуша:
-Здраво.
👮:
-Возачката.
🫅 Плавуша:
-Да, возачката!

🤣
5ReTweets45Favorites·Details
⚠️ВНИМАНИЕ ⚠️ ПАЖЊА⚠️ATTENTION⚠️
🤌👇 https://t.co/SpTQQbi4qw
5ReTweets44Favorites·Details
Монструм еден,како не му е срам со точакот вака да мафта и да ги плаши овие мили кученца кои сакаат само да си поиграат со него. https://t.co/c1XpRZXnHY
7ReTweets35Favorites·Details
Многу го дигнав...
Ај #доброутроhttps://t.co/99exlW1ILs
1ReTweets56Favorites·Details
И така сум за никаде,ова сега ме дотепа😢
Зошто бе вака реагирате,само еден убав збор и женава ќе се осетела за нијанса подобро,зошто секогаш вртиме глава за вакви работи,зошто сме вакви ладни и никакви....сирота жена се расплакала,а вие никој ништо...бе идиоти сме😢 https://t.co/5DOP3v8fOU
8ReTweets27Favorites·Details
Хаха 😂
Е да бе😂😂😂
Врска нема,не е вака ...НЕ Е!🤣🤣 https://t.co/2iCsTyLbLY
5ReTweets39Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Magneto 🧲magn3to018
2Механичарmechanicsk0013
3Никоkurajber338
4YORDAN CHE ,(perfect gentleman)cheyordan7
5Наташа oд III3liquidmercury697
6Јонче®deteodulica6
7Сериски Подјебавачserpodjebavac5
8декиtato_deki4
9ljutkavljutkav13
10Чичко кумплунгdupacotodtviter3