TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

бајадерка @bajaderka_
#reach: 62365   ( 31st )
#followers: 2279   ( 1972nd )
Џабе е секс ако на крајот од денот со тој човек немаш блискост да си кажеш сѐ што ти лежи на душата.
21ReTweets165Favorites·Details
Жена на која и фалело љубов од машка страна во текот на целиот живот тргнувајќи и од татковата во новава ера се нарекува феминистка и не таа не се бори за правата на жените туку е крвнички огорчена и против се што е машки род и мрда. Ете и тоа ви го решив.
20ReTweets129Favorites·Details
Дечки мислам дека е редно време јас да ви ја кажам мојата страна.
Затекната сум и запрепастена затоа што денеска јавно бил објавен мојот број и слика на твитер, со тоа ми е нарушена тотално целата приватност во суштина јас не се кријам затоа што сметам дека овде не правам ништо
13ReTweets124Favorites·Details
Мажи.. научете дека вашата партнерка нема секогаш да биде со совршени облини.
21 век сме и треба да знаете дека женското тело е подложно под многу промени посебно кога поминува низ бременоста, па учете со повреме да имате почит кон сето тоа без да паѓате на ниски страсти.
7ReTweets140Favorites·Details
Искрено преку кур ми е да живеам во општество каде се живее за илузија од среќа на интернет тоа среќни пријателства, среќни семејства па во театар нема да сретнеш таква глума за престиж!
А уствари истите тие се полни со драма, фарса, лицемерие, неверство ама зад затворени врати.
8ReTweets128Favorites·Details
Живеете во Македонија и треба добро да знаете дека родителите двојат од уста за да можат да им ги приуштат студиите на своите деца, одредени од нив мораат да работат за да можат да си платат семестар и сместување во Скопје и многу нормално дека ќе гледаат да си го фатат патот за
11ReTweets108Favorites·Details
Колку поголема искреност толку помалку луѓе околу тебе.
11ReTweets73Favorites·Details
Сакам возрасни луѓе чија радост е детска.
8ReTweets76Favorites·Details
Причината за настанување на депресија кај денешницава мислам дека се должи на тоа што животот се сведе на среќа базирана на материјални добра.
9ReTweets72Favorites·Details
Не ги разбирам луѓето кои секој викенд мора да се излезени па зарем не им здосадува постојано да се во галама..
5ReTweets87Favorites·Details
Среќен си онолку колку знаеш да усреќиш друг.
10ReTweets56Favorites·Details
За една жена постои само една љубов која е незаменлива, татковската.
11ReTweets46Favorites·Details
Важно е очите да ти се смеат не само усните.
7ReTweets55Favorites·Details
Луѓето кои знаат да ислушаат се истите оние кои нема кој да ги ислуша.
9ReTweets46Favorites·Details
Посреќни бевме во времето на Нокиа 3310.
8ReTweets48Favorites·Details
Довербата нема реприза.
11ReTweets33Favorites·Details
Кога би се вратила назад не би се сменила себе туку би ги сменила луѓето кои дозволив да ме опкружат без да ме заслужат.
9ReTweets37Favorites·Details
Така да си знаете. https://t.co/lCLZF8Dubc
6ReTweets48Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🖤Lonely🖤l_traveler__3
2Lajkalajka_od_svemir2
37️⃣osmini_1
4Sunshineubava_i_milna1
5😶se_e_dno1
6Читателкатаprofesorkata681
7ФИЌО 🫥fraerot1