TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 64126   ( 217th )
#followers: 4683   ( 734th )
Кој им дал лиценца и кој им одобрил да почнат грејна сезона без доказ за набавено примарно и резервно гориво? https://t.co/WmjWYZR5zs
44ReTweets190Favorites·Details
Централното греење е регулирана дејност. Се додека членовите на регулациона кои се партиски послушници не сносат кривична одговорност за штитењето туѓи интереси наместо на граѓаните сите овие години, нема да видиме аир.
14ReTweets70Favorites·Details
Визионерот Кочо признава дека зема субвенции за хидро а вода нема и дека туркаше гасификација која од старт беше осудена на пропаст, за на крај да поентира дека монополот со сончева кој го направи ни е единствениот спас. 😂
*ликот беше вицепремиер со најголем конфликт на интереси
10ReTweets62Favorites·Details
Гаспром не дава доволно гас за С. Македонија: Скопјани можат да останат без парно греење од 1 јануари https://t.co/QE0sdOdaS2
11ReTweets11Favorites·Details
Тргнуваш во 2021 а пристигнуваш во 2022. 🤔

https://t.co/mRfq2CT4mq
12ReTweets37Favorites·Details
Па нека си земе кредит, или пак одземи му лиценца и дај на некој што може, затоа си регулатор мајку му. https://t.co/bC5cLwXxmL
9ReTweets41Favorites·Details
Домаќинствата плаќале 7,3 за субвенциите за обновливи извори, Анѓушев се жали се уште не си ги вратил парите за хидроцентралите - https://t.co/xtNjTIUpBL
10ReTweets34Favorites·Details
Абе кажаа ли на пресот кој е сопственик на БЕГ или уште не знаат? Ако не нека го бараат со оглас во медиуми како оној на дивоградбата во Мавровка. 🤬
5ReTweets46Favorites·Details
"Ма немој да ме јебеш" - Кили
Имате закон за заштитени подрачја. https://t.co/w3m6HN5Ed7
8ReTweets35Favorites·Details
Јас мислам уште појако да се организираат журките за стара нова година. Филипче се крие за да не им наштети на кафанските бизниси. https://t.co/FAmgXdzzXr
7ReTweets29Favorites·Details
Ова вулгаризмов на измотавање со пријавување во завод како невработен, заслужува проверка на потекло на имот на цела фамилија и заплена па после нека изиграва циркузант со другар му во Будимпешта.
5ReTweets28Favorites·Details
Толку бевте зафатени со Ноле што не го забележавте фашизмот во 21 век од милите ни соседи.
6ReTweets47Favorites·Details
А како тоа ќе ни ги подобри животите, и зошто сеуште е актуелна племенска политика? https://t.co/d5hZB0oJe1
3ReTweets25Favorites·Details
Не би ме изненадило регулаторна да му издаде лиценца за греење на Скопје и на Елвис со крипто риговите. Е дотолку се сите неспособни и криминални.
4ReTweets15Favorites·Details
Битно Водно го исекоа и изораа, а ботовите им ракоплескаа. https://t.co/X2Om2YOCEF
2ReTweets13Favorites·Details
БЕГ МОЖЕ СЛОБОДНО ДА ГО ИСКЛУЧИ ПАРНОТО, ОТИ НЕМА ИСТРАГА ЗА РЕГУЛАТОРИТЕ ШТО ВО 2012 НЕЗАКОНСКИ Ѝ ДАЛЕ ЛИЦЕНЦИ - Сакам Да Кажам https://t.co/CzygraDKOE
3ReTweets7Favorites·Details
@Andov_S @posleDIKnaPIK @StojkoMojov Бег се законски обврзани пред почеток на сезона да обезбедат резервно гориво за цела сезона. Тоа не го направиле. Бег после ова не смее никогаш да добие лиценца. За следни играчи треба построги правила и регулаторна која не е седната во скут на олигарси и влада.
1ReTweets4Favorites·Details
На крај никој не сноси одговорност. Се тоа народ ќе позлати.
"Све је исто, само њега нема"
1ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov4
2Benny Lavaandov_s4
3Патлак илити пиштолposlediknapik4
4Romaroma923771813
5Poison Ivy 🌿hedera_genus2
6Александарacomk2
7Aleksandarsaltwatered2
8Чибуклијаpushachishte2
9💉Ej Brej💉gogiche2
10b®gasimilacija2