TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Neb. Gelevski - Bane @banekoma
#reach: 70101   ( 287th )
#followers: 9955   ( 147th )
#1
Зовиќ / Мариово / Македонија https://t.co/Yq0cUikKDH
22ReTweets137Favorites·Details
#2
Скулптура во село Градешница (Мариовско) направена од остатоци од метали од воена опрема од фронтот на првата светска војна во овој крај. Посветена е на сите погинати и починати поради војната во овој крај. Изработката траела 3 години.
Автор: Златко Бојковски https://t.co/TZnjtvrWnj
23ReTweets123Favorites·Details
#3
Има места кои иако ви стојат подолго време на списокот дека мора да ги видите, речиси никогаш не наоѓате време да ги посетите, како нешто да ве задржува... и тогаш речиси непланирано ќе се случи – откритие!
#Мариово!
Албум со 58 слики тука >>> https://t.co/Jp5PobYddF https://t.co/2iP7W6joZs
24ReTweets105Favorites·Details
#4
Го најдов бате @kosturanov во Мариово :) https://t.co/Ck2Ed53Son
6ReTweets58Favorites·Details
#5
#новоМКзнаме - лидерски средби со криминална банда
Користена илустрација: Moisés Menéndez
Или што би рекол Никола Писарев - #ДИЛЕРСКИсредби https://t.co/84J0pS4F9x
13ReTweets34Favorites·Details
#6
Па каква е оваа ситуација!? Катица Јанева од затвор сака да го припои #СЈО со ЈО, она ЈО заради кое и настана СЈО. Она ЈО што речиси нема истрага и обвинение за висок политичар. Абе какво лудило е ова!?Абе Јанева е осомничена за сериозен криминал. Има ли некој здрав во државава!? https://t.co/a5f1S2xJji
15ReTweets24Favorites·Details
#7
Четврток 05.09.2019 | 20:00 | МКЦ
Интересна дизајнерско - уметничка изложба, 25 години #Маргина - изложба на насловни страници на списанието! https://t.co/ev3bVBz8il
10ReTweets21Favorites·Details
#8
"Ова е единствената држава во која во Парламент се преговара како да не одат в затвор политичари што се фатени во кражба и насилство...
***
... Со што создаваат легална основа да се легализира криминалот и на оваа власт." https://t.co/DBVWQBQapA
8ReTweets26Favorites·Details
#9
Тоа е. Пред #СЈО не верував дека ќе има обвиненија против крупни политички ѕверки, СЈО сепак направи обвиненија! Се надевам дека СЈО ќе продолжи со работа. https://t.co/4Kap8SxOTe
5ReTweets27Favorites·Details
#10
"#Реформите" на најјако :(
Ова ли се тие храбри потези заради кои беше сменет Тевдоски, а одговорнаста и функцијата сакаше да ја преземе Заев!? https://t.co/7nJ7zn3uij via @RadioMOF https://t.co/WXXepRgkuf
8ReTweets18Favorites·Details
#11
Почитуван @sbogoev и @OpstinaKarpos,
Улицата Лондонска речиси 1 година нема патно одбележување, ниту обележани пешачки премини. Ве молам за брза реакција, децата тргнаа во школо, ризично е. Исто се отворија и дупки :(
На Букурешка реагиравте на време што е супер. https://t.co/4TSYoa4HGN
6ReTweets11Favorites·Details
#12
@atortevski Легализација
Легализација
Забрана :)
0ReTweets28Favorites·Details
#13
Нешто гори во првец Штип, Свети Николе, пријавено е, веднаш реагираа, браво за пожарните служби. Се надевам брзо ќе се стави под контрола. . Со среќа гасење!
(Сликано од Пониква) https://t.co/lYrz6wFxoP
3ReTweets19Favorites·Details
#14
@danijanev @atortevski Мали забелешки, да се оправи малку од малку, а ти Дани, ко лого мастер - седни и направи боље :) https://t.co/FjIh3S8RND
0ReTweets19Favorites·Details
#15
@atortevski @trpetrpeski1 Ако словенците ќутеле значи исправно е!? Абе каква црна безбедност само за политичари!? Ептен ме иритираат вакви луксузирања. Шведиве со автобус одат на работа! https://t.co/FXZYZg0OAb
2ReTweets7Favorites·Details
#16
@danijanev @atortevski * Истово мрчење важи и за мене - седни Бане и понуди лого :)
1ReTweets9Favorites·Details
#17
Друга приказна 2019 | 05.09.2019 | МКЦ
Галерија со повеќе слики - https://t.co/PVIoTPYnvt https://t.co/DJEa3u5eaf
2ReTweets5Favorites·Details
#18
Како земјата се врти околу млечниот пат #Timelapse
https://t.co/OyhlRqMsJb
1ReTweets5Favorites·Details
#19
@Goran_Man @Dorcobre Ова е одлично име и за партија - СТАП!
0ReTweets8Favorites·Details
#20
@atortevski @ViktorStevich да, ептен
да
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandar Tortevskiatortevski9
2danijanevdanijanev4
3Нешоnesosk3
4Александарacomk3
5Стефан Богоевsbogoev3
6Opstina Karpos (Municipality of Karposh)opstinakarpos2
7Vane Kosturanovkosturanov2
8дамјаневdamjanev2
9zarkovgrof_zarkoff1
10обичен човекmeskov811