TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Batakoja @batakoja
#reach: 38949   ( 745th )
#followers: 5167   ( 586th )
#1
Кучето ми е на 2ра операција во месец и пол. Додека чекам да ми се јават од ветеринар, ми се причинува дека го слушам звукот на шепичките по паркетот и дека опашката ме допира на одење. Не поднесувам коментари од типот дека е тоа сепак само куче. А вие сте сепак само луѓе.
7ReTweets275Favorites·Details
#2
Раатот. Тука💧. https://t.co/vLCMZf6BDo
9ReTweets193Favorites·Details
#3
Природата, што не исплаши сабајле. Исто е и убава. https://t.co/x7k0iAw2k3
9ReTweets101Favorites·Details
#4
Има такви некои луѓе, фини, мирни, ненаметливи, без драми и кризи во себе, што може да се тука цело време, дури можеш и да ги одминеш и да не забележиш колку се ОК. Личниот PR им е исклучен. Треба сам да си сфатиш.
8ReTweets66Favorites·Details
#5
Кактусчево, иако рането, реши да расцвета. Нежни сме и ние, како цвеќенцава... https://t.co/aXYFDz4jwL
5ReTweets72Favorites·Details
#6
Мене ме зезаа со името и презимето, едното старско, другото необично. Не знам што си мислев во она мало главче тогаш. Знам дека не ми беше пријатно. Екстра сељачка средина бевме и се уште сме. https://t.co/k8QGC26b8V
6ReTweets49Favorites·Details
#7
Земјотресиве ми се ко рисет. Ми ги решава во секунда сите минорни и глупави дневни багови, нервози и проблемчиња. Остануваш со еден, главен и голем😬🥵🥶
2ReTweets47Favorites·Details
#8
6ReTweets33Favorites·Details
#9
Одличен👇 https://t.co/mRh45YLevk
5ReTweets34Favorites·Details
#10
@MarioSavovski Честито. Еве ти сега џглап сајт за фри киндл книги:) Со лесно читањето!
https://t.co/OVHuw7HTkp
1ReTweets21Favorites·Details
#11
Правам pasta e vaianeia, омилено јадење на долговечните од Калабрија, нека има и земјотрес и што сака нека има, дома ни мириса на Италија и си мислиме дека имаме >>долговечни<< супермоќи😁(ja читам книгата Longevity diet на Valter Longo, па инспирирано од неа🥘😇)
1ReTweets16Favorites·Details
#12
@Ibe_Palikukja После извесно време во употреба, повеќето веќе ги прифаќаат пцовките чисто како израз на гнев, ко фраза- без размислување... Но баш сум мислела и јас, од каде потекнуваат и зошто најчесто имаат у себе 'ебење' како закана (ко силување) Одвратно, ако човек размисли...🙄
0ReTweets4Favorites·Details
#14
@TheBatLadyM За да се додаде уште малку пластично ѓубре во светот и да има уште некоја глупост да се продава🥴
0ReTweets3Favorites·Details
#15
Бесмислено или слатко, прашањето е сега?🤔 https://t.co/q3A9rhH49Y
0ReTweets3Favorites·Details
#16
@ComplicatedSofi Нити од таканаречените "урбани ликови";)
0ReTweets2Favorites·Details
#17
@tnt_oliver @MarioSavovski Разгледај го сајтов што све има. Неспоредливо е:)
0ReTweets2Favorites·Details
#18
@StojkoMojov @capn_mikjo Голем беше. Вертикален. Зависи кој колку осеќа😁 Јас сум у паник моуд🥶
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@Martynni Сивото. Недостигот на сонце. Краткиот ден. Загадувањето. Ладното под број 5.
0ReTweets2Favorites·Details
#20
🥰😍😇🤩😘 https://t.co/UzcEi82mXP
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Savosmariosavovski3
2KatttP.katttp3
3complicatedSoficomplicatedsofi2
4Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov2
5mikjocapn_mikjo2
6Мурма 📚❤️☕🤗martynni2
7Брусница Вејнthebatladym2
8Ибе Паликуќаibe_palikukja2
9[email protected]redpoppiesm2
10Maja84majasped1