TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боби @batmansayst
#reach: 62879   ( 400rd )
#followers: 17573   ( 27th )
Коментаторот на Спорт Клуб 90 минути говореше за Македонија, без никаква шупачка додавка. Не знам дали е Хрват или Србин, но не' вакцинираше со патриотизам и елементарно достоинство. Благодарност од срце.
19ReTweets187Favorites·Details
Сублимат на денот. https://t.co/T4tHgE75aA
27ReTweets78Favorites·Details
Мерките се изгласаа според најавеното со 115 гласа ЗА. Сите падавичарења и болни циркузи со скафандери, кршејќи закони и праќајќи порака на неказнивост, паднаа во вода, каде што одамна е и државата.

Срам, резил, криминал. И башибозук кој живее во меур, без контакт со реалноста.
24ReTweets101Favorites·Details
Купување софтвер сам од себе со државни пари било кристално чисто и нормално. Ако софтверот не се користел сега, можеби ќе се користел во иднина.

Туку, ако со цела Влада застана зад набавката, знаејќи кој е изумител, продавач и купувач, нели тоа ја прави Владата соучесник? https://t.co/TxzDcbVM4x
20ReTweets63Favorites·Details
Фудбалот е игра од 98 минути во која секогаш победуваат Германците, освен кога играат со Македонија ❤
11ReTweets125Favorites·Details
1. Хеликоптерот трошел помалку на релација Скопје-Прилеп од пет автомобили.
2. Можеби не сакал да лета, но кој го прашува, морал, за доброто на државата.

#LucyInTheSkyWithDiamonds https://t.co/al7XdzAzmP
17ReTweets73Favorites·Details
Треба да се овозможи цела планета да се попише во Македонија, а сериозно да се размисли за опцијата да се предвиди паушален број од неколку милијарди вонземјани кои исто така би ги завеле во некоја графа. Греота е ваква вселенска логика да биде без вселенска поткрепа. https://t.co/cTI1oOHGWl
17ReTweets65Favorites·Details
Побратимот си победи со муабетот :)) https://t.co/U7iNtv4Tmw
11ReTweets94Favorites·Details
Љупче добил плакета од Тигрите?
Плакета?
Љупче?
Од Тигрите?
Затоа немаме држава. https://t.co/9KzMGcQv5T
12ReTweets91Favorites·Details
КОГА ОСТАВКА?

За заканите кон народот со затвори, за изјавата дека тие кои не сакале сега попис требало „повеќе и од кривично да се гонат“, за квалификациите дека тие кои не сакале попис во пандемија вон контрола не биле патриоти.

КОГА ОСТАВКА? https://t.co/pahM4xv3Eg
12ReTweets83Favorites·Details
-2 атентати на претседатели
-промена на знаме
-2 промени на имиња
-територијална прераспределба
-тиранска платформа
-пропаднати штедилници и банки
-промена на идентитет

СДСМ: Триесет години сме нераскинлив дел од секој успех на државата https://t.co/299RAfxbKd via @NetPress
14ReTweets70Favorites·Details
Деновиве пред години :) Зоќе оком, независно граџанство скоком. Директна закана по уставен поредок. Непроцесуирано од ВиРусите кои учествувале во протестите.

Партија најавува, независно граџанство реализира барајќи бесилки. Чиста случајност. #ШутоИРогатоБешеЗоќеЗбрал https://t.co/5UMUQL5XZb
17ReTweets42Favorites·Details
Шалтерски работници, референти и контролори да ти биле пријатели и соработници со најголемите нарко картели од светот. Никој шеф, раководно лице од МВР, министер или шеф на влада... туку шалтераши и контролори.

Само во обиџуко Македонија.
12ReTweets74Favorites·Details
Вечерва од 22:30 сум на гости во „Заспиј ако можеш“ на Alfa Televizija. Тема: Најголемите скандали во првите три месеци од 2021-ва. Нормално дека пропуштивме многу, не се постигнува - но добар дел опфативме. Ѕирнете, коментирајте.
10ReTweets76Favorites·Details
„This was an organised crime/attack against me that I had no control over..“

Aман бе дечко... Организиран криминал била реакцијата на (добар дел од) народот кого го претставуваш? :)

🇲🇰 Vasil from Macedonia: "An organised crime attack" https://t.co/ll69uVue0b
11ReTweets64Favorites·Details
Ветено - сторено? https://t.co/NmysNRASY7
10ReTweets63Favorites·Details
Саботирање е кога им дојавуваш на кафанските другари од планина да киднат за да не идат во апс. Саботирање е кога не преземаш дејствија за пасошите, па баш еден ден откако тоа е објавено магично ја завршуваш истрагата и апсиш „контролори и референти“. Тоа е саботирање.
13ReTweets53Favorites·Details
А уште подобро е да имаме вакцини. https://t.co/oTo058foNT
10ReTweets59Favorites·Details
Штип оди напред, не се зафркава. Втор ден од капиталниот проект, вреден за јавно споделување. https://t.co/QmEiiPvD9K
9ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski3
2Сплинтерsinisa_goliotok3
3Goran Momiroskigoranmomiroski2
4Forrest Gumpris9761
5Алфа ТВtelevisionalfa1
6Сандокан де Мартиниqdamechkatroski1
7Кастроsg_slav1
8Henry Chinaskihank___chinaski1
9АЛХЕМИЧАРОТ.to2082250311111
10Ej Brejgogiche1