TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Baze Lazevski @bazelazevski
#reach: 72735   ( 294th )
#followers: 7847   ( 268th )
#1
Селанкава е само 24 часа во техничка влада и одма опна ПАРТИСКО ЗНАМЕ !!!
Еве зошто никад ВМРО !!!!!
ЈЕР СЕ ПРОСТИ ПОСЛУШНИЦИ https://t.co/pfUhPYxt3U
20ReTweets85Favorites·Details
#2
⚠️Не тргајте од Велес за Скопје, после велешка патарина има сообраќајка и се чека увид.
Има BMW на сред коловоз уништено!
18ReTweets18Favorites·Details
#3
90 ден за 300 грама вода во Маврово може да плати само ГЛУП ЧОВЕК !!! https://t.co/6Tnkm7Zner
9ReTweets34Favorites·Details
#4
Тука ни киселина не помага :( https://t.co/QWTpfNErvF
7ReTweets37Favorites·Details
#5
Македончето е одличен примерок за детално истражување во некоја лабораторија на Аљаска! https://t.co/p7UV97PTC6
6ReTweets35Favorites·Details
#6
Да се занимаваа повеќе со ракомет, а помалку со #НикогашСеверна , 🔆, политика... ќе имавме повеќе успеси. Ај може ќе извлечат порака тврдокорните лажни патриоти од овој дебакл. https://t.co/oXAlyML7ho
3ReTweets40Favorites·Details
#7
Samsung S20 Ultra 5G
- 6,9 ИНЧИ
- Ексинос 990 процесор
- 104 MP предна
- 48 MP задна камера
- 512 GB простор
- 16 GB рам меморија
- 5.000 mAh - БРЗО ПОЛНЕЊЕ 45W

ЈАБОЛКАРИ НА АПАРАТИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! https://t.co/TJ04i4LI0c
4ReTweets34Favorites·Details
#8
1. Ако е некој од СДСМ крив до сега ќе кажевте!!!
2. Ако знаете, а криете тоа е - СОУЧЕСНИШТВО
3. Како бе "Ако дојдеме на власт...", па нели 61 пратеник, 100.000 разлика ќе тепавте?!!!!!

4. Господине Заев, честит нов мандат :))) https://t.co/7cE5kgqmVx
7ReTweets23Favorites·Details
#9
Откупна цена на тутунот
#ГласајтеЗаВмро !!! https://t.co/PvEEEcluN9
6ReTweets26Favorites·Details
#10
@kreker227 типот сигурно се водел по интуиција. Те проценил како лесен плен и се пуштил. Ваљда твоето однесување му влијаело на одлуката, :))
1ReTweets39Favorites·Details
#11
Ова е 🇲🇰
Ова е БАЛКАН !
Од балканци не можеш да направиш со сила џезери, рапери, техно лудаци и сл.
БАЛКАНОТ си бара БАЛКАНСКИ ѕвезди со ДЕКАДИ СТАЖ!!!!
Не сака one season западњачки крекери!!!! https://t.co/GplBAjWHL6
2ReTweets36Favorites·Details
#12
Не се снимила ниту епизода, а се потрошиле 800.000 евра
1,1 милион евра наплатени додека со Агенцијата за филм раководеше кадар на ВМРО ДПМНЕ

Многумина се офајдија од серијата „Македонија“, за публиката ни епизодa - https://t.co/ZG8yL70R2M
5ReTweets26Favorites·Details
#13
Банките не биле фер
Извршителите не биле фер
Судиите и нотарите не биле фер

Земате кредити кои не сте во можност да ги издржите и вратите. Имате 20+ банки, ама не е до банките, до Вас е!

Пуштете ги нозете коолку што ви е долга чергата!

#Совет
3ReTweets31Favorites·Details
#14
ВМРО во 🇲🇰 - ❌
ВМРО во 🇭🇷 - ❌
ВМРО во 🇷🇸 - next https://t.co/b476DXIUac
6ReTweets21Favorites·Details
#15
Четиричлено вмровско семејство крши лепче на 9 дела.
Фамилија + куќа + господ
+ дел за партија + Груевски + бугарскиот пасош
4ReTweets27Favorites·Details
#16
Како го ветреат простото македонско население!!!!!
Значи поглупо створење од тврдокорен вмровец нема !!!! https://t.co/A90j5UnBe4
4ReTweets26Favorites·Details
#17
Јас кога ми викам на @BatmanSaysT дека Трендо е на апарати он не ми верува?! https://t.co/Byal4LGDRE
4ReTweets26Favorites·Details
#18
Дното на Македонското новинарство!!!!!!
Да објавиш дека Елвис Присли умрел вчера, минимум 4-5 портали ќе објават исто !!!!!
#ДноДна https://t.co/vqEkMfMODn
6ReTweets18Favorites·Details
#19
Уште една причина да КОРИСТИТЕ КОНДОМ!!!!!
#КористиКондом за <<< ивани https://t.co/YTDiBeygDg
3ReTweets24Favorites·Details
#20
Имало инциденти, се тепале за крстот да го фатат?!

ПА НОРМАЛНО БЕ - НЕ СЕ ОНИ, ВИЕ СТЕ КРИВИ!

Кога ќе дојде на врата по пари тресни му ја вратата и кажи му дека не е фер фатен.

Се е за пари, УКИНИ НАГРАДИ да видиш кој ќе се тепа, НИКОЈ !!!!!
3ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1SuicideMessiahsuisajdmesija101
2Бобиbatmansayst98
3Onocentauronagerot88
4Др Арсланагићarslajemenibog83
5You can call me Suzyshushmula77
6Виктор Стевичviktorstevich69
7МилаШилаmilashila953
8Chlamydiaschiffer_pg1444
9mindрluмbеr 🇲🇰 🇺🇸 🏳️‍🌈mindplumber43
10Poison Ivyhedera_genus43