TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

660 @bbozh
#reach: 35455   ( 828th )
#followers: 4484   ( 716th )
#1
660@bbozh31 Aug
Ми се гади од новата функција на Артан Груби!!!
Артан Груби ни стана втор човек во државава
И пази молим те, професор доктор да ти бил 🤢🤮
23ReTweets124Favorites·Details
#2
660@bbozh22 Sep
На ќерка ми во петок ќе и дојде другар од школо на гости и ми вика: ама за ручек направи нешто нормално, деца што јадат 🤪
8ReTweets139Favorites·Details
#3
660@bbozh24 Sep
Многу лесно етикетирате луѓе, кои ниту ги знаете ниту познавате, и тоа само затоа што мислат различно од вас.
6ReTweets23Favorites·Details
#4
660@bbozh21 Sep
Не се соте мажи исти, туку ти си се омажила за дебил.
6ReTweets17Favorites·Details
#5
660@bbozh26 Sep
Вака некако изненадени ми личите од сознанието дека некој ве следи нин стоп :). Ко параноја да ве има фатено :). Јас одамна расчистува со тоа дека за мене знаат се и баш ми е гајле
1ReTweets15Favorites·Details
#6
660@bbozh27 Sep
Со оглед на тоа дека триумфалната нема никаква блага врска со никаков триумф, освен можеби триумф на глупоста, инаетливоста и лошотилокот, таа МОРА да се сруши.
2ReTweets8Favorites·Details
#7
660@bbozh26 Sep
0ReTweets4Favorites·Details
#8
660@bbozh27 Sep
Единствена мерка за коронава која остана да важи во Мк е “училиштата не одржуваат настава” друго е се дозволено! 🧐🤔
0ReTweets4Favorites·Details
#9
660@bbozh26 Sep
@dolnacrta @taskovskig Wrong... и кујната ми е споена со дневната и врати немаме се е отворено. И готвиме секој ден. И вкусна храна не може да смрди. И мојата теорија важи за мене, а твоката за тебе.
0ReTweets3Favorites·Details
#10
Ја бев една од тие што не веруваа дека Гордана ќе оди во затвор.
0ReTweets5Favorites·Details
#11
660@bbozh26 Sep
@iiiiivann1 Родители на малолетни деца?!?
0ReTweets2Favorites·Details
#12
660@bbozh26 Sep
@JustPurpling @gligorovk Е колку подолго бе? И јас сум на 16/8 ама повеќе пазам на тие 16 отколку на тие 8.
0ReTweets2Favorites·Details
#13
660@bbozh26 Sep
@taskovskig @dolnacrta Се зависи од можностите. Јас не сум лично за машина за перење во кујна, ама знам мн што имаат и не им пречи. Тука сите сакаат машината да им е во подрум. Јас сум класика, купатило, за да не транспортирам многу нагоре-надоле :)
0ReTweets2Favorites·Details
#14
@TheBatLadyM Тука децава идат у школо, ама музичко и пеење нема...
0ReTweets2Favorites·Details
#15
Завчера првпат отворив Инстаграм, вчера отворам пак и гледам слика од таму некоја нарпечена и име Полина. Си викам добро бе, што ќе ви е мојот профил?!? Следам 5 души и немам ништо објавено. Некој од Америка ми го хакнал...
0ReTweets2Favorites·Details
#16
660@bbozh26 Sep
@Matikule И да имаш ќе немаш кај да го носиш ;)
0ReTweets1Favorites·Details
#17
660@bbozh26 Sep
Дали доколку ВМРО се врати некогаш на власт, ќе продолжи изградбата на Скопје2014
0ReTweets1Favorites·Details
#18
660@bbozh26 Sep
@neskafeNA Јас знам луѓе лето зима се во мартинки и така им е убаво :).
0ReTweets1Favorites·Details
#19
660@bbozh26 Sep
0ReTweets1Favorites·Details
#20
660@bbozh26 Sep
@taskovskig @dolnacrta Се зависи каков аспиратор и каков систем на вентилација имаш. Кај мене навистина функционира совршено. Куќата има активна вентилација, кога работи аспираторот влагува свеж воздух од надвор. Губам на топлина во зима, ама воопшто не мириса.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Bob der Baumeister 🇩🇪❤🇲🇰dolnacrta8
2Нашиот Човек Флинтtaskovskig7
3marijanajsneskafena3
4ајваннiiiiivann11
5Матикуле 🖖matikule1
6LeaveCerseiAlone 🏳️‍🌈justpurpling1
7Холивудgligorovk1
8Шукар Чавелаjovanatozija1
9Ana Golejshkaa_golejska1
10Angélique™ladamedumonde1