TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Julijana Beba Dimitrovska @beba19581
#reach: 58314   ( 275th )
#followers: 1978   ( 2236th )
Здравко Чолиќ ќе имал концерт во Битола. Случајно разбрав дека картите коштале 2500 ден, а резервација на маса чинело од 300 до 500 евра. мојата фризерка вика "нема место ни за лек", затоа не верувам во сиромаштија. И без тоа немав намера да одам, но што е многу, многу е.
10ReTweets114Favorites·Details
Кој прв ќе каже извини, најхрабар е, кој прв ќе прости, најјак е, кој прв ќе заборави, најсреќен е!
Добро утро дечки 🍀😍😘
5ReTweets68Favorites·Details
Скандал до скандал секојдневно,а обвинителот Јовески спие.Годините што ги има му се за да спие.Но,изјави пред извесно време дека ако му понуделе за уставен судија,би пробал.Како да е устав право кафе,па ќе проб.Каква врска има уставно со кривично право?Никакаква,ама тој ќе пробал
9ReTweets39Favorites·Details
Премиерот вика "ги почнавме преговорите на чист македонски јазик". Има и нечист или со сјај за пајнци го исчисти? Бог да чува и да брани.
7ReTweets40Favorites·Details
На 11 август 2014 почина Робин Вилијамс, носителот на главната улога во култниот филм Друштвото на мртвите поети, добитник на Оскар. https://t.co/EyJtBmJ0RT
4ReTweets37Favorites·Details
Дарко Каевски од СДСМ "ги отпочнавме преговорите со ЕУ".
Дали е свесен што зборува, да не речам дека лаже?!
Дали знае уште што нѐ чека до отпочнување на преговорите?Разбирам да се води политика,но апла да се лаже, тоа е многу лошо.Ниту сме малоумни,ниту малолетни.Со усул бре тро.
5ReTweets29Favorites·Details
Каква салата сум си направила за со ракивче, ми требаше опуштање после 10ина дена пресија и секирации. Сега ќе се спремам за роденденот да си го дочекам убо. Има уште 11 дена. Но, мора овој посебен да ми биде.
0ReTweets35Favorites·Details
Добро утро дечки 🌞 https://t.co/m1IdvTc9pF
0ReTweets35Favorites·Details
Се разденува, битолчани викаме нѐ осунва. https://t.co/01gxN81PqV
0ReTweets40Favorites·Details
Пратениците на вмро-дпмне треба да си дадат оставки, сите до еден, за да издејствуваат предвремени избори. Нема друг начин.
Инаку, јасно е ко ден дека, заклучоците ќе бидат изгласани утре.
5ReTweets16Favorites·Details
Врни, грми малку и освежи, фала богу. Ќе одам на шеталиште.
1ReTweets13Favorites·Details
1000 ден на ден за двајца, без месо, бензин, козметика, без сирење, кашкавал, без ресторан или кафич, лекови итн....
0ReTweets9Favorites·Details
@aliciakeysfromb Правилно, и јас денес еден куп ботови блокирав, раат сега.
0ReTweets4Favorites·Details
@aliciakeysfromb Знам, прочитав, гревови се
0ReTweets4Favorites·Details
@Jovanovski_mk Ниту еден, освен Џевдет Хајредини, редовно го читам на фб, ги повикува сите министри, без оглед Албанци или Македонци, да сносат одговорност за сторениот секојдневен криминал, на начин што ќе си дадат оставка, а ЈО да гони, а не да спие.
0ReTweets8Favorites·Details
@Roma92377181 @Dremka @LosoBebe @IvanLazarevski @Andon_USA @Shushmula И вие правилно направивте. Сите млади, до еден да си одат. Им трубам на ќерките секој ден, пена ми фати устата. Не е само заради пари.
0ReTweets4Favorites·Details
Ко те има, тај те нема, ко те нема, тај те сања, ко те сања, тај те љуби, а ти о том појма немаш
Дотакну се линије живота
Ил се дирну ил се не дирну...... 🎶🎶🎶
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1zockyzockys13
2Aleksandar Tortevskiatortevski12
3Алиша 🗝️ 🗝️ Алмаз 💎aliciakeysfromb11
4💉crvenokosata 💉2eyeshadow10
5Зоран Кардулаzkardula10
6Andon_RUandon_usa10
7Εφτελιαeftelijanamajka9
8Drunk Sinatrapaparov9
9🌻The Тетин Фlesenpeperut9
10Зоран Мијалковzoran_mijalkov8