TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 38285   ( 176th )
#followers: 2184   ( 2055th )
Да ви покажам нешто убаво од сабајле. https://t.co/awMbE5DsQI
25ReTweets174Favorites·Details
Некогаш ми иде сама да си ги бакнувам рацеве 😊
#Platnobelska https://t.co/YaaGI6PvqF
16ReTweets151Favorites·Details
Пак ќе прашам, МОЖЕ ЛИ ПОТИВКО ДА СТЕ ГЛУПИ И ПРОСТИ? https://t.co/ulHlLIpuAG
16ReTweets124Favorites·Details
Here's an idea: People matching app, ама за друштво. Search criteria ќе бидат места кај што сакаш излегуваш, настани на кои сакаш да одиш и датум и се мечнуваш со луѓе кои исто ко тебе немаат а сакаат друштво за конкретниот ден.
13ReTweets124Favorites·Details
Уште една одговорност на женски плеќи.
Кажи Да за да не се срами, поќути пред луѓе за да не се срами, не се облекувај така за да не се срами. Ти си одговорна за неговиот срам, скраја да е тој да преземе одговорност за своите постапки. https://t.co/XIAv9E7LMA
10ReTweets128Favorites·Details
Ќерка ми во едно полугодие има добиено повеќе подароци од симпатијата, отколку јас во цел живот од бившите 😁
Катчето од Вук е ова 😂 https://t.co/jkfZwljcM9
5ReTweets137Favorites·Details
I paint flowers so they will not die.
- Frida Kahlo
#Platnobelska цртка тотки https://t.co/rhGnvIQSvI
12ReTweets82Favorites·Details
Од убави работи утрово издвојуваме 👇🏻 https://t.co/cZVqRUWtqv
10ReTweets78Favorites·Details
9ReTweets82Favorites·Details
Најголемиот феминист што лично го познавав беше татко ми. Религиозен човек, кој порасна три деца без ниеднаш да каже 'прави вака зашто си машко/женско' или 'не смееш тоа зашто си машко/женско'. Нѐ учеше дека со учење и работа може да постигнеме сѐ што сакаме. Сите тројца.
10ReTweets77Favorites·Details
Quick doodle на дуксер покапан со кечап. Ѕвер ја одбра сликата.
Ова ќе биде поскапо да се работи, многу повеќе боја впива.
#Platnobelska цртка глупости 😊 https://t.co/3pmkgAtdVO
10ReTweets54Favorites·Details
Па што ако нема сонце надвор, а?
#Platnobelska црта тотки 😊
https://t.co/SlaTKaaew5 https://t.co/BikrMqWCrz
6ReTweets68Favorites·Details
Call me anti-social, but please don't call me.
*Available*
#Platnobelska https://t.co/SlaTKaaew5 https://t.co/rPCdioOk7q
9ReTweets46Favorites·Details
Викендов беше продуктивен 😊
https://t.co/SfawOpQaGL https://t.co/KlAVoyVKUy
6ReTweets47Favorites·Details
Излезе дека многу луѓе го сакаат Малиот Принц 😊
#Platnobelska https://t.co/ztW19EuNt8
6ReTweets44Favorites·Details
Еднаш годишно излегува твитов.
Јас друго објаснување немам, освен дека ботови го твитаат. https://t.co/MsCFDHZZB6
5ReTweets39Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии