TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гуру де Коркаш™ @bejbiboy2
#reach: 48174   ( 55th )
#followers: 2409   ( 1832nd )
Во декември при крајот на месецот ќе организирам групно возење со воз на релација Скопје-Битола, значи спонтано се нсоѓаме на железничка, кој сака може да си остане анонимен а кој сака може да се дружиме уз ракија и компир салата. Во Битола преспиваме во мотел и утре се враќаме..
26ReTweets131Favorites·Details
Београд никад не спава за разлика од Скопје кој во недела после 21ч се понаша ко Пехчево во понеделник...
16ReTweets142Favorites·Details
Колку сме деновиве со болки во грб, кичма, во колкови, во бутови?
10ReTweets139Favorites·Details
Не сум бил со многу жени заедно под туш али у просек сите со кои сум бил користат толку топла вода колку што јас користам за варење супа, сеа јасно ви е од каде се оние изразите "кокошка" и "не ќе ја варам"...
9ReTweets137Favorites·Details
Прашањето е: зошто после толку пропаднати цивилизации и милиони години еволуција човештвото одбира да се развива технолошки а не духовно..?
12ReTweets119Favorites·Details
Во Македонија тие шо останаа да преживуваат живеат во еден голем замислен меур и се околу нив е измислено, лага и пропаганда. Имаме примања колку да издржиме од 1ви до 1ви а некои и немаат... https://t.co/TxQRpkAWw6
14ReTweets89Favorites·Details
3500€ dolzen na banka
1700€ dolzen na brat mi
400€ dolzen na stovariste
1000€ dolzen na majka mi
380€ dolzen na gazdava
2000€ dolzen za kola

Jas ako ne sum ti premium dolžnik
Koj e..?
9ReTweets102Favorites·Details
Како да и кажам "те сакам"
без да и кажам "те сакам"... https://t.co/eV9sdxw2gS
7ReTweets106Favorites·Details
In Macedonia we don’t say “Let's Make Love“ we say “Дај да ти го пернам” and I think it’s beautiful.
14ReTweets77Favorites·Details
Патување со воз во Македонија е само за оние шо уживаат во животот...
8ReTweets76Favorites·Details
Психопати! Да се преброиме... https://t.co/nNtyXQ246y
9ReTweets71Favorites·Details
Ми текна сеа нешто, коа клекнуе маж да запросуе девојка, има ли врска дали клече на лево или десно колено..?
8ReTweets62Favorites·Details
Се си еба мајката откако камионџии дојдоа на твитер...
8ReTweets62Favorites·Details
Чуваш некој предмет со години што не го користиш, само ти смета или собира прашина и пајажини за веднаш или по неколку дена откако ќе го фрлиш тебе тој предмет магично ти затреба, среќа не е исто и со луѓето...
Или исто е..?
7ReTweets64Favorites·Details
Другари🧿
Вакви ми требаат шишенца со пипета пожелно 30мл каде би можел да купам? РТ плс https://t.co/GgZJnD6S3g
18ReTweets16Favorites·Details
Нема попаметен чоек од инкогнито твитерџија јас да ви кажам, због 1000 разлога...
7ReTweets59Favorites·Details
Убава е Холандија, ако си ветерњача...
7ReTweets56Favorites·Details
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Ако патувате денес низ Македонија пошо е недела има зајакнати радарски контроли на миљон места. Прилагодете ја брзината према патната сигнализација барем денес па полека додека не ни стане навика. Да не биде не сум кажал па после плачки...
9ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Патлак илити пиштолposlediknapik8
2✨𝗯𝗮𝗹𝗲𝗿𝗶𝗻𝗮𝘁𝗮✨official✨ bloknatatacentarska_picka7
3💫 Г-ѓа Старк 💫marincepink7
4Źdźbło 🇵🇱 🇲🇰zdzblo072347
5Лобстер🦞lobavictoria7
6Кафеџика☕kafedzikata7
7RASPUSTENICAnatraspustenica6
8П И П Оherrpipo6
9Тино 🏁tinobebrat6
10Uzurpatorotdarkonchevski6