TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

チェイス @biggieinjapan
#reach: 91038   ( 266th )
#followers: 1544   ( 2527th )
#1
ваљда после короништево ќе зајача колективното здравствено его па нема да биде глупо да напуштиш екипа у кафана во која се пуши, да предупредиш гости ако се болни да не ти доаѓаат по дома, да носиш маска на работа кога си болен... велам ваљда.
44ReTweets147Favorites·Details
#2
пие вода од азбестни цевки и дише најзагаден воздух у европа ама 5G највише му смета.
21ReTweets123Favorites·Details
#3
не ми се веруе колку само сте у илузија дека здравстнениот систем у мкд конечно профункционирал.
15ReTweets103Favorites·Details
#4
америка ти е најбољи пример за „глуп народ, силна држава“.
12ReTweets111Favorites·Details
#5
да не беше вирусов немаше да знам дека знам баници да правам. #AlwaysLookOnTheBrightSideofLife https://t.co/PNdw25NmBS
7ReTweets120Favorites·Details
#6
видов некој имаше споделено колекција стрипови од колегата дилан дог и си реков греота е мојот човек марти мистерија да остане у изолација.
https://t.co/lYAbgOx1Qw
#седисидома
23ReTweets52Favorites·Details
#7
ајде за многу години ханами. 😷 https://t.co/jcKMr26Fcg
9ReTweets86Favorites·Details
#8
мкд е у моментов една од најбезбедните земји у европа, а толку непотребна паника на тл. да паничеа така јапанциве имаше покољ да се деси.
8ReTweets75Favorites·Details
#9
кај мене у маало у маркетот на производите кои брзо се трошат стаиле известување дека од тие производи можеш да купиш само по едно парче. поштено и ваљда има резултат пошто пуни беа сите рафтови чак што имаше и тоалет папир.
7ReTweets70Favorites·Details
#10
солушн ис детх ми рече мојот зубар во обид да ми објасни дека треба да го умртви коренот на зубот.
11ReTweets58Favorites·Details
#11
предлагам челинџ сите по еден заб да си извадиме и да го сликаме.
13ReTweets48Favorites·Details
#12
као дете мајка ми ми викаше дека ако не сум научел да местам кревет во војска ќе сум љупел компири. во меѓувреме војската ја укинаа, а љупењето компири ми стана тотална кулинарска релаксација и сеа малку ми е криво што сум губел време у местење на кревет.
5ReTweets62Favorites·Details
#13
дедо ми да беше жив стопосто ќе ја викаше горона.
6ReTweets52Favorites·Details
#14
држи вода. https://t.co/FnA249DSuO
11ReTweets34Favorites·Details
#15
на ви сеа сакура, јебала вас сакура. #седидома https://t.co/taAg2JhC9G
5ReTweets48Favorites·Details
#16
јапанецов што не организира за фудбал ми се јави и сто праи ми се извини пошто морал да ги откаже термините затоа што жена му цело време му трубела дома за тоа и ми вика знаеш она е од полска и они се радикални во работите.
3ReTweets52Favorites·Details
#17
постои ли уште феноменот на бајат леб у маќедонското опшество? секој ден купуваш леб ама за да не се фрла тој што си го купил од пред три дена го јадеш тој, а лебот што си го купил денес го оставаш за задутре.
0ReTweets60Favorites·Details
#18
можам да се пофалам дека на баскет ги имам тепано и милчо манчевски и кирил џајковски.
2ReTweets52Favorites·Details
#19
колективната свест е под работен наслов „кој те ебе“.
10ReTweets24Favorites·Details
#20
другари, да сакам утре да си дојдам ќе ме примите?
2ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Barracudabarracuda____32
2Тoј сo плoчитеandrejaleksov29
3Pepi The Gazerperopepito27
4Dime (5,65698 ден.)dimes10cent25
5Караџа Бошкоkaradza99924
6Боки од управаbojanseker23
7Фред Д Редfred_the_red122
8Darko Arsovskidarsovec21
9Скрачиskraci21
10Martin (吗丁)bassinfusion19