TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Biljana Mladenovska @biljankata
#reach: 72390   ( 332nd )
#followers: 2917   ( 1284th )
#1
Секоја чест #EVN навистина општествено одговорна компанија. Во месеците кога сите бевме дома, економијата во колапс, плати не земени или скратени, си ја фактуриравте струјата до плафон. Се надеваме дека ќе си ја делите дивидендата среќни и здрави!
68ReTweets378Favorites·Details
#2
Пред 10 години на овој ден, станав исто вака рано и не знаев што со себе... отворив ФБ, Малер и Бобе завчерашни и договоривме да одиме на скара кај @tome_corner. 10 бурни години подоцна, 3 деца, и уште го чекам поклонот златен Ролекс!
12ReTweets364Favorites·Details
#3
@Corner_43 @tome_corner кога ќе се омажиш и ова у мираз добијаш у фамилија https://t.co/mtBvR0grmH
14ReTweets262Favorites·Details
#4
2020... Годината кога планетата се вртеше околу својата оска, а светот застана...
19ReTweets113Favorites·Details
#5
Конзерва сардини со кромид! Неба подобра комбинација! 🤤
7ReTweets117Favorites·Details
#6
13ReTweets68Favorites·Details
#7
Еве букетот за годишнина штп го добив од @tome_corner https://t.co/zhcbRfwmme
7ReTweets78Favorites·Details
#8
Дали практикувате физичка дистанца од 2 метри?
Да секако, јадеме лук секој ден, сите бегаат од нас на 2 метри.
4ReTweets70Favorites·Details
#9
Свекор ми спомна некоја прпфњсија Дограмаџија. Знае некој штп е тоа???
1ReTweets51Favorites·Details
#10
И @tome_corner вака ми прави, леле колку се нервирам!!! 🤯🤬 https://t.co/w8jHnqFNEV
3ReTweets44Favorites·Details
#11
@ProblemByMe Лееј нас да не видиш на пикник... распослани сркаме со лажици ос салатата, ракија и пиво стриктно се пие од шише, зоваме млад лук и кромид, деца какаат на нокшир до нас... исполегнати на шаторски крила... ништо од фенсерај за сликање
2ReTweets45Favorites·Details
#12
Еве во ред и да е точна сметката, сепак додека бевме дома, нормално е да е зголемена потрошувачката. Сепак, можеа да воведат плус некој час ниска тарифа, како што направија телекомоте со бесплатен интернет. Сите заедно ср давиме во оваа ситуација, грев е да се богатат сега
2ReTweets44Favorites·Details
#13
Од Шпризер пак се враќаме на црно вино...
2ReTweets39Favorites·Details
#14
@Corner_43 @tome_corner Ех, ќе залепам силикони кај и да е! https://t.co/05PCvy0iZ6
2ReTweets37Favorites·Details
#15
Еден од најголемите пост-викенд стресови ми е, дали ќе успеам да ги закопчам фармерките! Пинг @tome_corner
0ReTweets41Favorites·Details
#16
Сузана Гавазова и Елена Веческа ми имаат пеено на увце у кафана Шабан у село Дабиле! https://t.co/jN0PPeHeLo
0ReTweets37Favorites·Details
#17
Мала доза нервоза! https://t.co/5Sz2iEu9Ly
0ReTweets33Favorites·Details
#18
@ananastasija1 Не е убаво... НАЈУБАВО Е!!!
0ReTweets28Favorites·Details
#19
Bijelo Dugme - Djurdjevdan https://t.co/gqWYS4U74h via @YouTube
4ReTweets12Favorites·Details
#20
0ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner62
2Синеcorner_4345
3Нешоnesosk8
4Cute but PsYchoodbojkarka177
5Даре Џамбазастиddarxide7
6Ариелproblembyme7
7Јане Стефановstefanovjane7
8Nenad Petrovnenad_combe6
9Sasho Andonovdr_koljo5
10zockyzockys5