TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Капетански Дневник☠ @blacktaurus7
#reach: 108762   ( 44th )
#followers: 2464   ( 1580rd )
#1
За Гоце знам премногу.
На фоткава се мојот прадедо со момците, Сандански и Гоце (долу). Една недела пред да го исклучат од воената академија поради ширење промакедонска пропаганда.
Вечен спомен војводо!🇲🇰 https://t.co/XXZmMKIiCV
38ReTweets311Favorites·Details
#2
На 30 души у исто време праќам СМС "Има плата".
Од повратни имам "опааа", "што те ебам бе", "фала шеф", "буљо купи кафе вечер сме трета", "да ти го утерам" и "тежок живот чорбаџиски".
Како да не ги сакаш?
23ReTweets216Favorites·Details
#3
Од Кина до МК стигнува пратка за 20 дена во ова невреме. Од пошта цел ебан месец им треба да те известат и уште молчат. Па добро бе, работите ли вие нешто?. Па уште не биле стигнати а кинезот ти кажува дека се влезени преку граница.
Копилиња партиски изнапикани, ГНИДИ!
29ReTweets183Favorites·Details
#4
Според мене Недела како ден треба да биде неработен за сите. За ситници имате бензиски на секој чекор. И да, ме заболе курот дали сте заборавиле нешто да купите или за тоа дали вам ви се идело на шопинг, кафе итн.
Недела неработна за сите!
23ReTweets193Favorites·Details
#5
Читам Атиџе ја заборавиле кутрата. Нормално, скромниот обичен човек се користи и фрла. Тоа е непишано правило.
25ReTweets153Favorites·Details
#6
Удрија и по Игор Џамбазов.
Сите вие да излезете на сцена, нема да владеете со неа како што може Џамбазов, Михајловски и сите оние од старата гарда. Џамбазов е институција, а сега вратете се на вашиот соја хумор како оној од "Фчерашни" и "Златна Бубамара".
Патетични дркаџии.
23ReTweets139Favorites·Details
#7
Од утре нема полициски час, толку е од шоуто. После избори ќе не затворат до Божиќ другата година.
Мери Крисмас.🍺
20ReTweets136Favorites·Details
#8
Порано "андерграунд" беа гаражни бендови, хеви фаци, скинхедси, Витач и Кавадарка. Денес се "уана би андерграунд", невладини пичиња, софт рок лузери и зависници од смути и здрава исхрана со трици.
Клуб на мивки.
19ReTweets131Favorites·Details
#9
Администрацијата од понеделник свечено почнува со работа. Оние кои клателе врата пак ќе клатат а оние кои седеле дома пак ќе седат. Не е лошо еден аплауз да дадете на приватниците, оние кои се кршеа од работа дури и во пандемија. Без нив кур ќе земевте плата.
Ок е, памтиме ние.
24ReTweets112Favorites·Details
#10
Ископале пет на пет пред ГТЦ, фрлиле семе трева и почнаа со: "skopjence go vrakja stariot lik so zelenilo".
Не ми се верува со какви фаци јас делам кислород тука.
15ReTweets107Favorites·Details
#12
На гладно срце по 2-3 ливчиња чуда прави. Можете да ги блендирате и мешате со мед. https://t.co/MojIAmxWy8
8ReTweets124Favorites·Details
#13
Ме отследиле четворица, гарант се вработени во пошта.
Умрете матер ви ебам лоповска.
11ReTweets97Favorites·Details
#14
Ете така, пуштив дозволи за движење 24/07 за сите на работа, и на сопругите на момциве ќе им извадам ако сакаат, нека шетаат колку им душа сака после работа. Ќе известеле денес на крај од денот господата.
Така сакате да играме?
Важи, кој ве ебе од денес.😎
13ReTweets84Favorites·Details
#15
Поклон ми беше, ова ќе ме надживее. Со ова поминав низ многу луди места. https://t.co/8Ia8IREex2
8ReTweets97Favorites·Details
#16
Еве и тука.
Можете да ме плукате, отследите и пцуете, но не се опуштајте летово, од Септември доаѓа банкрот, јак удар од кој малкумина ќе се оправат. Бидете спремни, само тоа можам да ви го речам. Тука не јадам гомна за џабе.
10ReTweets90Favorites·Details
#17
Да не се Military Shop никад нема нормални панталони да најдам во посраниов град. Малку цевка фармерки па сеа и панталони со ластик на ногавици. Уште гратис тампони и улошки со нив да даваат.
Се да ви ебам.
6ReTweets101Favorites·Details
#18
До пред три дена ќе ја распнеа Струга, а од утре ќе биле дозволени митинзи и одење од врата до врата.
Едвај чекам да ми влезете преку капија, има да зажалите за кратко.
9ReTweets85Favorites·Details
#19
Работев во кујна после средно, готвачите се едни од најлудите фаци. По нив сите се дерат, и газди и келнери, но без нив џабе е се. Кујната е бојно поле, во неа има лудаци, хумор до смрт и пцовки на секои пет секунди.
Ми фали понекогаш, одличен бев во тоа, но не беше ценето.
8ReTweets87Favorites·Details
#20
Утепал некој змија, ја постирал на фб и човекот го направија монструм.
Да им ја фрлиш пред нозе мртва ќе добијат срцев удар од страв.
Тотално сте одлепени.
10ReTweets80Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Противизам ☔protivizam159
2Сафраmetokara0958
3Ненајаденact_a__fool45
4__bad_girl___losha_devojka_44
5СамоМојаsamomojaa36
6BubbleGumkazi_ultimatum32
7🎸🎸Рокенрол Фирер 🎸 🎸 🤘zaumna_sila130
8ДиДиvorrennn26
9Ариелproblembyme25
10ПанкотНе(Е)Мртовpivo_ok_pozz24