TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Капетански Дневник☠ @blacktaurus7
#reach: 79036   ( 220rd )
#followers: 2215   ( 1726th )
#1
Пасоши и лични карти нема, лекови на рецепта нема. Уште бензин да снема и ете сме во 90те. Еднаш транзициски копилиња, секогаш транзициски копилиња.
39ReTweets176Favorites·Details
#2
Зошто Xiaomi нуди квалитет по најниска цена од било кој друг бренд? Едноставно е, толку чини подготовката на мобилниот, од материјал до склопување. Они не продаваат лого, туку мобилни како и сите останати, но со реална цена.
10ReTweets111Favorites·Details
#3
Бомби се вадат пред промена на име, ама тогаш молчевте и седевте у собрание како послушни лингури. Сега не ме интересираат ниту бомби ниту петарди. Вие сите заслужувате бомба, торбица Ц4 со тајмер во собрание. Само тоа ќе не спаси од оваа 30г мизерија.
22ReTweets73Favorites·Details
#4
Вечна слава даскале...да знаеш само какви лингури не возат денес ќе кренеш уште едно внатрешно востание.
Дел од моето наследство, мојот прадедо (лево горе) со момците, доле Сандански и Делчев. Во бугарската академија, неколку дена пред да го исклучат поради промакедонски ставови. https://t.co/lJmJMHfbcF
20ReTweets78Favorites·Details
#6
Отишле да шетаат на локацијата каде е сниман "Медена Земја". Оние истите кои до вчера би го нарекле местото "вукојебина".
Овие сакам голи да ги пуштам во Дебрца на Караорман и да им дадам еден час пред да почнеме да ги ловиме со момците.
14ReTweets71Favorites·Details
#7
Ѕирнав нешто видеа од вчерашниот циркус у собрание. Дечки, ваква сељачка багра нема ниту на селски состанок во Дебрца, во селото на татко ми и дедо ми. Таму кога се одржува собир за важни ствари се собираат еснаф луѓе и домаќини. Дали сте свесни што гласаме ние воопшто?
12ReTweets64Favorites·Details
#8
Гледам спијат по кафани курвите од власта периодов. Пеат на микрофони и го живеат својот сељачки и мизерен живот со сите нишани. Се налапаа кеш, напунија сметки и кој не ебе нас. За овие ве предупредив пред вашата т.н "Шарена", ама вие ме сметавте за прост и нешколуван фашист.
12ReTweets61Favorites·Details
#9
Во мое време металците и рокерите беа чист адреналин, независни мадафакери. Денес вегетаријанци, членови на невладини, спасувачи на планетата земја и самоубиствени софт рок лузери на еко тротинети.
Мартинка у фаца ви фали, тоа ќе ве опрае.
11ReTweets59Favorites·Details
#10
Внучко во парк го учев дека на девојчиња се дава цвеќенце. Денес слушнав дека удрил дете во градинка, малиот ја тепал другарка му а он ја одбранил. Потоа украл кокичиња од вазничка, и и ги подарил.
Сестра ми одма "брат ова е твое масло". Масло на платно сестро.😁
3ReTweets67Favorites·Details
#11
МК политичари, цели 30г. https://t.co/bDWlSSl6rF
10ReTweets43Favorites·Details
#12
Ако излезат овци и крави на пат у Швајцарија тоа е слатко и нормално. Но ако му излезат овци на пат у Берово или Дебрца тогаш сме заостаната сељачка дупка која е далеку од светот.
7ReTweets51Favorites·Details
#13
Они терористи и убијци ослободија, ама нас ќе не сопираат сообраќајци и ќе вртат околу возило да ти пронајдат некоја маана за казна. Закон е разбираш? мора да се почитува.
Ова се е у курац отидено, правда и закон ќе има само кога народот ќе управува, а не партија и власт.
12ReTweets32Favorites·Details
#14
Турција ги отвори кафезите со мигранти, не е она должна да ви го чува воениот отпад. Сакавте демократија на блискиот исток? Справувајте се со ѓубрето кое го ослободивте, а беше под контрола со децении пред да влезете таму.
Гадафи за ова сценарио зборуваше, но вие му се смеевте.
9ReTweets35Favorites·Details
#15
Извини, таков сум. Не се умилкувам на "елита" и не знам да правам лице. Јас сум оној кој стои до изморените, искористените, оние кои гладуваат за правда и вистина. Ние сме повеќе, но некој мора да им биде ветер во едра, на храбрите малку им треба за да станат против угнетувачите.
5ReTweets45Favorites·Details
#16
Будалетинка е...ама си ја сакам.💗💗💗 https://t.co/gPwVbs1Cb2
3ReTweets51Favorites·Details
#17
Ќе набавувале сапун за основните и средни училишта. Да, сапун......САПУН!
9ReTweets33Favorites·Details
#18
Ручек на маса а сите во двор на сонце. Уште малку да затопли и надвор ќе си ручаме, нема ништо поубаво од цела фамилија у сред тревник на маса. Обично само јас вртам скара и ги гледам како се кикотат ...таа слика ја обожавам.💗
6ReTweets40Favorites·Details
#19
Гледав пред некој ден каде група прогресивци нападнаа обичен човек кој немаше коментар на прашањето дали е Антисемит. Им врати со: "Ако сум што ќе бидне? ќе ме распнете?. Погледни што се деси последниот пат кога распнавте човек кој не се согласи со вас, тој воскресна".
Ги укопа.
6ReTweets40Favorites·Details
#20
Немам пуштено наши канали со месеци. Пушташ и Груби ти проповеда за светла иднина а Ѓорчев со стандардното прашање старо 30г : "а што направивте па вие".
Да не знаеш кого попрво да застрелаш.
5ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Спејс 🚀🌕spejs_fraerot77
2Redfingerprint8333
3BubbleGumkazi_ultimatum28
4Креативниотkreativniot27
5Џеси Пинкманmakdestruction27
6Темниот Витезfraersomashna24
7Аладинnemitekvit_user23
8The Vincigrdo_pajce23
9Ариелproblembyme23
10КАШЛИЦАkashlicaa23