TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едвард Благoјче @blazoelixir
#reach: 50347   ( 81st )
#followers: 855   ( 5435th )
Ултра кловн. https://t.co/94l8pM6Qv2
24ReTweets136Favorites·Details
На гнасните циганоскопјани им пречат само крст и икона, но не им пречи ова. Македонија нема проблем со албанци, бугари, грци, срби, има проблем со скопјаните.

#МНПНОС https://t.co/fQ4fiyOoYC https://t.co/SBCGJzBSyr
25ReTweets80Favorites·Details
Во возот што го купи Груевски. Комотно а? https://t.co/NJGYtEuMMI
13ReTweets111Favorites·Details
Имаше Перхан посета на некој припадник на Православниот народ кој ги започна велигденските пости вака помпезно пост и тн?

Не, а? Ок.. https://t.co/HlayaLTeih
15ReTweets100Favorites·Details
На ова протоскопјаните што ги интересира само благодет ќе речат:

ama druze vlagame u periot na izbori i zatoa gospodinot grubi dava nacionalisitcki izjavi on sobira politicki poeni

За нив се е политички поени. 🤡🛴🤡🛴🤡 https://t.co/TGDFwawSgT
19ReTweets81Favorites·Details
Гнида скопска. https://t.co/zPX0nNFfvg
14ReTweets78Favorites·Details
Феминистката има полна уста против црквата, но не и против џамијата.
Феминистката знае што и треба, силна исламска рака! ☝️🕌📖 https://t.co/y0ds8g5Xhs
17ReTweets55Favorites·Details
Зошто некој би есапел мислење од 40 годишна немажена мачкарка која живее сама ко утка во Скопје и била во шарената револу? https://t.co/sd0eoucBCR
11ReTweets79Favorites·Details
Истите фори како циганоскопјаните од #шаренареволуција. Се надевам дека ќе им ебат мамицата мајчина, нешто што Груевски требаше да им направи. https://t.co/Gn7t8EDqgq
16ReTweets58Favorites·Details
Џабе заработувам минимум 5000 евра кога за еден ебан тетанус ме праќаат во Скопје. Ова не е држава, ова е игротека во која се збори албански.
12ReTweets73Favorites·Details
Тајмлајн:
- Бунтовна скопјанка
- Оди низ светот да се пронајде
- Нацапува на ислам
- Ја внесуваат во харем
- Убаво и е https://t.co/mfDtvZO8B0
8ReTweets81Favorites·Details
Не сте скопјекаури, ич не сте.

Крв да серете! Шиптарите и душата да ви ја земат, не само комотните станчиња. https://t.co/iyaQ2rBUCz
11ReTweets68Favorites·Details
Хахахахахахха, нашиот стратешки партнер легитимно ве нарекува со блага форма на "каури", политички коректното "orthodox people".

Честитам, каури. https://t.co/5xHjMgLVlx
15ReTweets51Favorites·Details
Јас да бев во #шаренатареволуција до сеа ќе си стегнев јаженце. Срам е малку. Резил е малку. https://t.co/c9D3jJfpR7
14ReTweets46Favorites·Details
Ретко твитам на нашиот јазик, поише сум на англотвитерот, но редовно ми праќаат трансфобични твитови од некој анонимус таму на нмк твитерот од извесен Едвард Благојче. https://t.co/gGX3cTLToo
9ReTweets66Favorites·Details
Северна Македонија тој ја води,
Го следиме патот по кој тој оди.

Европа и САД се пријатели наши,
Нас Русија не не плаши.

Просперитет и успеси се неговата слика,
Северна Македонија од среќа блика! https://t.co/iGM22mk8gH
13ReTweets48Favorites·Details
А џамијата? А нееее, пошто некој Батко Беким ќе ти го прсне лобусот и ќе те врати на фактори ресет и ќе ќутиш ко ко мумија. Ни феминизам ни бутур ќе ти се види. https://t.co/rSlTHckcIc
14ReTweets43Favorites·Details
Скопиекаурот се занимава со Златна бубамара, му навлекоа двојазична полиција.

Не бе, нема поглупо нешто од скопјекаур.
10ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Justice boytheholyemperor27
2Hedonističencrvenigjavolimk7
3Мистеријаcheguev212771563
4Летечи фахманficoku3
5Alek 9000izrodot3
6Револуционеркаjungle_dancer2
7Џесикаvortexlady142
8wilawilawilawila222
9Darko Jankovskidarko_janko2
10prostmoderenmagnetolicious2