TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нусе @blt0lcanka
#reach: 77353   ( 296th )
#followers: 10778   ( 135th )
#1
И по стоти пат: Секој Албанец не е муслиман, секој муслиман не е Албанец и секој Албанец муслиман не е идиот кој не почитува мерки.
27ReTweets249Favorites·Details
#2
Жал ви е за Бошко и Адмира, ама грото никогаш не би дозволиле ваше дете да ожени/омажи некој од друга религија.
32ReTweets194Favorites·Details
#3
Значи не е РЕИЗ, туку РЕИС, аман веќе.
6ReTweets127Favorites·Details
#4
Играње во работно време и снимање, не е во ред. Не е во ред ни читање романи, пишување магистерски, докторати, имање секс, зборување со саати со синот од Америка...ама ако не го видите, како да не било.
10ReTweets77Favorites·Details
#5
10 години сте тука и пак немате 10К следачи. 😜
6ReTweets75Favorites·Details
#6
Месецот е Рамазан, се пости и има ифтари.
Празникот е Рамазан Бајрам.
8ReTweets64Favorites·Details
#7
Персоналот на Македонски железници не носи маски дури проверуваат билети. Не носат и пола патници и никој не ги симнува од воз.
Јас сум таа лудата од возот што се буни зошто не носат маски.
8ReTweets55Favorites·Details
#8
Ќе дремиш дома 3 месеци, ќе постиш 1 месец почитувајќи ги сите препораки за заштита од вирусот, за да земат некои абдали да усерат сѐ.
Епа казна е вирусот за вас абдали.
5ReTweets64Favorites·Details
#9
1ReTweets74Favorites·Details
#10
Urime Fitër Bajrami!
1ReTweets71Favorites·Details
#11
Се собравме со фамилијата за кафе. https://t.co/MtpGnUMV0j
3ReTweets55Favorites·Details
#12
Ви кажа реисот предвреме дека умре Короната, ама вие за жената му се фативте.
6ReTweets43Favorites·Details
#13
Да бе, партиски газолижач сум оти се радувам за успешна трансплантација на срце.
2ReTweets53Favorites·Details
#14
Бројот на заразени се должи на сите кои криеле дека се заразени, што мислат дека вирусот не постои и дека нема шанси нив да ги снајде.
6ReTweets38Favorites·Details
#15
А бе како не ни текна вирусот да го пикнеме под тепих како сите соседи и да се правиме дека не постои?!
6ReTweets38Favorites·Details
#16
Сѐ тоа што нарекувате "племе" од сликата кај што се на ифтар и покрај полицискиот час, само да знаете дека на сликата освен Албанци, има и Турци, Македонски муслимани, Бошњаци...и не се само тие криви, криво е и МВР што дозволило вакво нешто.
2ReTweets48Favorites·Details
#17
Ако одите по кафани/ресторани со друштвото, не сте подобри од оние од Чаир.
4ReTweets41Favorites·Details
#18
Јас кога сфатив дека тука сите се знаат и дружат и оговараат меѓусебно. https://t.co/dE3pBlZTQT
0ReTweets52Favorites·Details
#19
Уште не знам како се навикнавме на толку големи телефони, кога ги гледам старите... https://t.co/QzaEP7IH6e
0ReTweets51Favorites·Details
#20
Уште не ви е јасно дека реисот е мафијаш и дека тера како сака без да му е гајле за верниците?!
1ReTweets48Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja788
2Vebb'viktoryyveb48
3Εφτελιαeftelijanamajka47
4Kristinakristinna_vel31
5Scarlett O'Harascarlett_o_h30
6Kalimero ❤🇲🇰dolnacrta25
7Wednesdaybonitopp24
8Каршијакkarsijak21
9Shoku Boroborokitanoski19
10Кромитчеkromitche19