TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Boban Alex. @bobanalexgfx
#reach: 17812   ( 521st )
#followers: 681   ( 6669th )
Ако ви кажам дека диплома од СРЕДНО стручно училиште во МК (преведена судски на германски јазик) ви е признаена во 🇨🇭Швајцарија (во скоро сите компании кои работат со електроника и механика) и дури праве разлика во платата (30% повеќе) која ќе ја добивате доколку се вработите. 👌… https://t.co/Iv0w6nr25x
30ReTweets169Favorites·Details
Дечко или си грешка или си испил погрешни лекарства или не знаеш кај е Германија?

Обратно е! И ќе те однесам на 100 места каде што работат македонски работници и ќе видеш дека работат опуштено, сигурни се и со фиксно работно време. Не работат 3 пати повеќе затоа што работата им… https://t.co/q0T0AJFuNs https://t.co/5ujDbuIgMg
25ReTweets145Favorites·Details
@1KRealDeal 🇧🇬 Ицо Стоичков
🇧🇦 Томислав Пиплица
🇫🇮 Јари Литманен
🇮🇹 Браќата Баџо
🇧🇪 Емил Мпенза
🇦🇷 Клаудио Каниџа
1ReTweets1Favorites·Details
🇲🇰🏆🚬Во нешто сме први во Европа па и во светот! #Macedonia

Via: https://t.co/Sk4paEfTxX https://t.co/hbXoYIpq2e
1ReTweets1Favorites·Details
@unterstrich12 @chocoladnaaa Уште во септември лани ни дојде известување од управата за "nebenkosten" да доплаќаме 50-70 еур месечно повеќе за да не ни дојде одеднаш многу кога ќе стигне годишната пресметка. Сега гледам кај некој луѓе што живеат тука 400-600 стига за доплата за гас.
0ReTweets3Favorites·Details
Да ви споделам од вчера малку #motorshow 😊 https://t.co/IVj1buTSPW
0ReTweets3Favorites·Details
@zlatkothegoldy Баш напротив има и тоа и тоа во голема мера.
0ReTweets2Favorites·Details
Браќата Антетокумбо имаат конкуренција! https://t.co/ok8i4LMcct
0ReTweets2Favorites·Details
@zrosgnl @tyrereviews Имав можност да тестирам на снег 2цм на заледен асфалт нова Pirelli sotto zero 17 и нова Semperit 17 зимски на исто возило. На застанување на првите, вторите продолжија уште 8 метри.
0ReTweets2Favorites·Details
@1KRealDeal Браќата Мпенза 👍
0ReTweets1Favorites·Details
@unterstrich12 @wilawila22 @chocoladnaaa Кај нас вода е на сите, а гас секој посебно. Кај комшии до нас сите заедно просек.
0ReTweets1Favorites·Details
@GinoMalkin Имаш право! Нема камјон под 3 штеки што искача на табановце према еу.
0ReTweets1Favorites·Details
@iKAKTyC Па командата во ALT обично иде под секоја слика.
0ReTweets0Favorites·Details
#F1 RACE DIRECTORS FU*K OFF!👎
0ReTweets0Favorites·Details
@unterstrich12 @chocoladnaaa Од јануари 100% покачување има. Пак зависи од квадратура.
0ReTweets0Favorites·Details
@wilawila22 @chocoladnaaa @unterstrich12 Ако е зградата на Hausevervaltung се дели на сите станари просек според квадратура ако е приватен тогаш е посебно.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baumeisterunterstrich125
2Erika Errorchocoladnaaa5
3Mahomesginomalkin3
4K-Real1krealdeal2
5wilawilawilawila222
6Dorotey Zlatkozlatkothegoldy1
7Epicuriousikaktyc1
8Внатрешно уредување со Декорамаdekorama21
9Блекџек 🐍🦠☣️🦇🌍🍁👁️gladiat0r1001
10Маја____maja_______1