TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bobi Hristov @bobihrist
#reach: 68483   ( 318th )
#followers: 5649   ( 502nd )
ЕУ ни го сврте грбот. Единствен "извор" на вакцини останува Ковакс. МКД и 17 други земји изземени од забраната за извоз на вакцини. @VladaMK @MFA_MKD !? Нема да може да се реализира дирекната нарачка од Фајзер🤔🙄🤔 https://t.co/UYoIzhV1EB
44ReTweets46Favorites·Details
Слика вреди илјада зборови... Бидејќи станав досаден со (не)менаџирањето на криза, а незадоволството е големо, не само кај медиумите, туку особено меѓу граѓаните - еве како тоа изгледа... @VladaMK - се слушаме !!! https://t.co/GSxdFacKLA
30ReTweets107Favorites·Details
Немојте толку многу да стоите до нас. Од толку потпирање на Вас паднавме.
Акција - не празни зборови !!! https://t.co/jTgj9jzroY
24ReTweets136Favorites·Details
Уште една донација со вакцини од Србија 👏🙏 @AmbassadorEU @eu_near дали се слушаме 🤔
18ReTweets100Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влада на Р. Северна Македонијаvladamk2
2MFA North Macedonia 🇲🇰mfa_mkd1
3EU Ambassador David Geerambassadoreu1